Nikola Jokić je bil neustavljiv na četrti tekmi. Nuggetsi so si priigrali prednost domačega igrišča nazaj. Foto: Reuters

Nuggetsi so prekinili niz 13 zaporednih porazov v AT&T Centru, kjer so zadnjič zmagali leta 2012. Nikola Jokić je prikazal najboljšo predstavo v tej seriji, z 29 točkami in 12 skoki je bil najzaslužnejši za zmago Denverja.

Spursi so blesteli v uvodni četrtini, ki so jo dobili kar s 34:22 in vse je kazalo na novo gladko domačo zmago. Do odmora so gostje izenačili (54:54), odločilno prednost pa so si nabrali v tretji četrtini, ko se je razigral Jamal Murray (24 točk), Torey Craig pa je dvakrat zadel izza črte. Po 36 minutah so bili Spursi že v velikih težavah (79:91).

V zadnji četrtini je prednost Nuggetsov še narasla, saj San Antonio več kot tri minute ni dosegel niti točke. Z delnim izidom 8:0 je Denver pet minut pred koncem povedel za 19 točk (92:111) in srečanje je bilo odločeno.

DeRozan izgubil živce
Spursi so zadeli le pet trojk, Nuggetsi pa kar 15. Craig je bil natančen petkrat, Will Barton pa je zadel vse tri mete izza črte. LaMarcus Aldridge je bil najboljši strelec San Antonia s 24 točkami, DeMar DeRozan jih je oddal 19, a je bil izključen pet minut pred koncem, ko je izgubil živce in prejel dve tehnični napaki. Jezil se je na sodnika, ki je zapiskal osebno napako v napadu.

"To je bila res neverjetna zmaga. Težko je z besedami opisati, kako pomembna je bila ta tekma za nas," je pojasnil Paul Millsap.

Blake Griffin in soigralci nimajo nobenih možnosti proti Milwaukeeju. Giannis Antetokounmpo tokrat ni blestel, a so Bucksi vseeno zanesljivo zmagali. Foto: Reuters

Popovich jezen zaradi slabe obrambe
"Obramba je bila zelo slaba. Denver je igral agresivno od začetka tekme, mi pa ne. Nuggetsi so igrali pametno in disciplinirano, mi pa ne. V končnici je taka predstava veliko razočaranje," je bil na novinarski konferenci jezen trener Spursov Gregg Popovich.

Tudi vrnitev Griffina ni pomagala Detroitu
Detroit je izgubil proti Milwaukeeju s 103:119 in najboljša ekipa rednega dela Lige NBA vodi že s 3:0 v zmagah.

Za Pistonse je prvič zaigral Blake Griffin, ki je na uvodnih dveh srečanjih počival zaradi bolečin v desnem kolenu. Vseeno se je jezil na sodnike in prejel dve tehnični napaki. Tokrat je prispeval 27 točk, 7 skokov in 6 podaj, a ni imel pomoči soigralcev.

Kar šest igralcev Milwaukeeja je preseglo mejo desetih točk, Giannis Antetokounmpo je zaradi težav z osebnimi napakami igral le 28 minut in dosegel 14 točk. Po treh četrtinah so Bucksi vodili že s 100:78 in razglašeni Pistonsi se niso več približali. V ponedeljek lahko Milwaukee že konča serijo.

Ben Simmons in Joel Embiid se veselita tretje zaporedne zmage Sixersov. Foto: Reuters

Sixersi do preobrata v končnici
Brooklyn je izgubil tudi drugo domačo tekmo proti Philadelphii (108:112) in Sixersi so na pragu preboja v polfinalu Vzhoda, saj vodijo že s 3:1 v zmagah. Center Joel Embiid je prispeval 31 točk, 16 skokov, 7 podaj in 6 blokad, potem ko ni igral na tretji tekmi zaradi poškodbe kolena.

Netsi so vodili večino tekme, zadnjič 25 sekund pred koncem, ko je uspešno polagal Joe Harris. Po minuti odmora je Embiid podal do Mika Scotta, ki je zadel trojko 19 sekund pred zadnjim piskom sirene. Ben Simmons je nato ukradel žogo Jarrettu Allenu in Tobias Harris je z dvema prostima metoma potrdil zmago Sixersov.

James Harden se je zapletel v pogovor z izkušenim sodnikom Kenom Mauerjem. Nikakor ni uspel naravnati roke, igralci Utaha so ga dobro pokrivali, preprečili so njegove značilne prodore v levo stran. Foto: Reuters

Harden zgrešil prvih 15 metov, Houston pa vseeno zmagal
Utah je doživel grenak poraz proti Houstonu s 101:104 in zdaj zaostaja v zmagah že z 0:3. James Harden je v Salt Lake Cityju zgrešil prvih 15 metov iz igre. V uvodnih 40 minutah ni niti enkrat zadel iz igre!

Utah je imel po treh četrtinah le dve točki naskoka (76:74). V zadnji četrtini se je zvezdnik Rocketsov prebudil in nanizal 14 točk. Zadel je tudi ključno trojko po koraku nazaj minuto in 11 sekund pred koncem (95:99). Harden je sicer ob metu iz igre 3/20 zadel 14 izmed 16 prostih metov, zbral je 10 podaj in šest ukradenih žog. Najboljši strelec tekme je bil Donovan Mitchell s 34 točkami, a tudi on ni imel dobrega meta iz igre (9/27).