Russell Westbrook je na prvi tekmi končnice dosegel 24 točk in Thunder je izgubil za pet točk, na drugi tekmi je končal z vsega 14 točkami in Grom je v Portlandu izgubil za 20 točk. Foto: Reuters

Po dveh porazih v Portlandu je bil Thunder pod pritiskom obvezne zmage, ki jo je na krilih bučnega občinstva tudi dosegel. Ob koncu 1. polčasa so se gostitelji z nizom 10:1 odlepili, prednost je narasla na 15 točk, a nato se je pri gostih razigral Damian Lillard (32 točk). Samo v 3. četrtini je natresel 23 točk, po trojki CJ McCulluma na začetku zadnje četrtine so Trail Blazersi izenačili na 89:89. A Westbrook je prevzel nadzor in dve minuti pred koncem z metom iz skoka povišal prednost na 10 točk.

Tovarišija Keltov brez milosti
Košarkarji Bostona so bili tudi na parketu Indiane uspešnejši in v seriji na štiri zmage vodijo s 3:0. Najboljši strelec gostov je bil s 23 točkami Jaylen Brown, Kyrie Irving jih je dodal 19, Jayson Tatum pa 18. Pri domačih je največ točk, 19, prispel Tyreke Evans, ki je tekmo začel na klopi. Na vseh treh tekmah so Celticsi zmleli Pacerse v drugem polčasu.

"Za nami je dolga pot. Drug drugemu vlivamo zaupanje in počnemo vse male stvari, ki nam zagotavljajo zmago. Ko imaš takšno tovarišijo, sta igra in izvedba načrta veliko lažji. Zdaj ko je vložek večji, postajamo to, kar smo si želeli biti," je prvi zvezdnik Keltov Kyrie Irving poudaril, da po neprepričljivem rednem delu zdaj Boston v končnici meri res visoko.

Četrta tekma, ki bo prav tako v Indianapolisu, bo v nedeljo, domačim pa upanja za napredovanje ne daje niti zgodovina, saj se nikoli v končnici Lige NBA moštvu, ki je zaostajalo z 0:3 v zmagah, ni uspelo uvrstiti v naslednji krog.

Siakam zrežiral vodstvo Raptorsov
Toronto je drugič zapored premagal Orlando z 98:93 in prevzel vodstvo v seriji z 2:1. Zvezda večera je bil Pascal Siakam s 30 točkami in samo potrdil izreden napredek v tekoči sezoni. Osebnemu točkovnemu rekordu končnice je dodal še 11 skokov, v ključnem trenutku dobro minuto pred koncem pa je zadel met, s katerim so Raptorsi odbili napad Magica. "Neverjeten je. Gre za igralca, ki je v Ligi NBA v letošnji sezoni najbolj napredoval," je soigralca pohvalil steber Toronta Kyle Lowry.

Med tekmo je Toronto vodil že za 17 točk, a se je Orlando po trojki Rossa 41 sekund pred koncem približal na vsega tri točke. Vseeno je Magic na celotni tekmi vodil zgolj dvakrat na začetku 2. polčasa, obakrat za točko in za vsega po 15 sekund.