Dwight Howard še ni izpolnil visokih pričakovanj, Pau Gasol pa je nenehna tarča govoric o menjavi v drug klub. Foto: Reuters

Kljub dvema trojkama Bryanta v zadnji minuti so Nuggetsi držali vodstvo vso zadnjo četrtino in premagali Jezernike drugič v 12 dneh. Usodo gostiteljev je s trojko 13,8 sekunde pred koncem zapečatil italijanski reprezentant Danilo Gallinari (20). Prvi strelec Denverja, ki je večer prej nadigral Utah, je bil z 21 točkami Ty Lawson. Temu je dodal še deset podaj.

"V naši ekipi ni prave kemije. Pri Clippersih se vidi, kako uživajo na igrišču in zunaj njega. Mi moramo igrati, kot da se imamo radi. Tudi če nočemo biti prijatelji zunaj parketa, kar koli že to pomeni, moramo v garderobi, na treningu in tekmi spoštovati drug drugega," je glavni razlog za slabe izide Lakersov še pred tekmo komentiral Howard, ki je s 26 skoki izenačil rekord kariere. Vknjižil je še 14 točk. Pau Gasol je dosegel 11 točk, Steve Nash pa 10 točk in 13 podaj.
Lakersi so izgubili tretjič zapored, četrtič na zadnjih petih tekmah in so z izkupičkom 15:18 šele na 11. mestu Zahodne konference.

Poraze niza tudi Phoenix
Nov poraz je doživel tudi Phoenix. Tokrat je bil z 92:81 boljši Memphis, pri katerem sta izstopala Zach Randolph (21) in Rudy Gay (20). Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 9 točk in imel še 6 podaj, 4 skoke in 4 izgubljene žoge. Sunsi so klonili na zadnjih osmih izmed devetih tekem.

PHOENIX - MEMPHIS 81:92
Tucker 17, Gortat 12, Dragić 9 (4/9), 6 podaj in 4 skoki v 34 minutah; Randolph 21, Gay 20, Allen 11.
TORONTO - OKLAHOMA CITY 92:104
MIAMI - WASHINGTON 99:71
DETROIT - CHARLOTTE * 101:108
LA LAKERS - DENVER 105:112