Goran Dragić sicer ni bil izbran na prestižno tekmo vseh zvezd, s čimer je ostal tudi brez milijonskega bonusa, a brez dvoma igra kot All Star. Foto: Reuters
Kevin Durant (Oklahoma Citry Thunder)
Kevin Durant je trenutno brez dvoma eden najboljših košarkarjev na svetu, a v domačem Washingtonu mu ne gre: na sedmem obisku glavnega mesta ZDA je še petič izgubil. Foto: EPA
Doc Rivers in Ryan Hollins (LA Clippers)
LA Clippersi je na zadnji tekmi večera s 102:87 odpravil Utah. Foto: EPA

V živahnem sobotnem večeru v Ligi NBA je Goran Dragić znova dokazal, da v letošnji sezoni igra kot pravi košarkar All Star. S preigravanji, vodenjem, prodori, skoki in podajami je Dragić tako rekoč sam razblinil vse upa gostov na morebitno presenečenje v Arizoni.

"Žalosten, jezen, poln čustev"
"Bil sem žalosten, jezen, poln čustev, ko sem izvedel, da me ni med rezervami za vikend All-Star. Toda tako je. Ni pomembno. Še naprej bi rad igral dobro, bil s soigralci in se uvrstil v končnico
," je po tekmi povedal Dragić in nadaljeval: "Zdaj se bolj sproščen. Vem, kako me bodo nasprotniki pazili. Imam občutek kot bi igral košarko s prijatelji doma. Sem brez pritiska, grem in opravim svoje delo. Imam odlično podporo soigralcev in je res zabavno."

Vse odločeno že do polčasa
27-letni Ljubljančan je potreboval samo osem minut tekme, da je v simultanki že dosegel 15 točk! Z zgolj 27 minutami igranja pa je večer sklenil kot z naskokom prvi strelec dvoboja med Sunsi in Bobcatsi, pri čemer so gostitelji že ob polčasu vodili za 18 točk, potem ko so Charlotte v 2. četrtini omejili na samo 14 točk.

Dragić je iz igre zadel kar 10 od 14 metov, skupaj zbral 25 točk, 5 skokov in 4 podaje ter je lahko zadnjo četrtino mirno presedel v celoti. Sonca so tako dobila že peto tekmo zapored in sedmo od zadnjih osmih tekem. Z zmagovitim nizom so izenačili letošnji najdaljši niz in so se utrdili na 6. mestu Zahoda, pri čemer imajo pred 9. Dallasom dve zmagi in pol prednosti.

Prva pomočnika tokrat dvojčka Morris
"Dragonu" sta najbolj pomagala dvojčka Marcus in Markieff Morris, ki sta skupaj dosegla le točko več od slovenskega organizatorja igre. Pri Bobcatsih so Sunsi popolnoma ustavili sicer zadnje dni razigranega Ala Jeffersona, ki je predtem na treh tekmah presegel mejo 30 točk, tokrat pa večer sklenil s samo 10 točkami.

James blestel na Manhattnu
Na 12 tekmah sobotnega večera v Ligi NBA je uspelo zmagati samo enim gostom. LeBron James je Miamij popeljal do uspeha v New Yorku (106:91). Za Knickse Beno Udrih po odločitvi trenerja ni igral. Zvezdnik Heta James se je ustavil pri 30 točkah, osmih skokih in sedmih podajah. Dwyane Wade je za zmago prispeval 22 točk, na drugi strani pa je prvi zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony dosegel 26 točk.

Durant poražen v rojstnem mestu
Presenečenje sobote je pripadlo Washingtonu, ki je končal zmagoviti niz Oklahoma Cityja, ki je predtem zmagala kar desetkrat zapored. Wizards so bili sicer kar prepričljivo boljši, saj so Thunder ugnali s 96:81. Prvi zvezdnik gostov Kevin Durant v domačem mestu ni imel svojega večera, sicer je končal s 26 točkami, a je tudi zgrešil vseg šest metov za tri točke ob tem pa izgubil še pet žog. Pri zmagovalcih je v 2. polčasu s 15 točkami zablestel novopečeni All Star igralec John Wall, ki je predtem iz igre zgrešil kar sedemkrat zapored.

Tekme 1. februarja:
PHOENIX
- CHARLOTTE 105:95
Dragić 25 (iz igre 10/14), 5 skokov, 4 podaje, +26 v 27 minutah igre, Marcus Morris 15, Markieff Morris 13; Tolliver 14.

INDIANA - BROOKLYN 97:96
WASHINGTON - OKLAHOMA 96:81
ATLANTA - MINNESOTA 120:113

DETROIT - PHILADELPHIA 113:96
HOUSTON - CLEVELAND 106:92
MEMPHIS - MILWAUKEE 99:90

NEW ORELANS - CHICAGO 88:79
SAN ANTONIO - SACRAMENTO 95:93