LeBron James
LeBron James je dosegel 22 točk, od tega 14 v prvi četrtini. Foto: Reuters
Marc Gasol
Golden Statu je ogromno težav povzročal predvsem Marc Gasol. Foto: Reuters

Miami, ki je zaradi težav s kolenom igral brez prvega centra Hassana Whitesida, je vodil že za 21, a je na koncu trepetal za zmago. "Če slaviš za točko, si zmagal, in le to šteje. Ne bi pa smeli dovoliti, da smo prišli v tak položaj," je po tekmi dejal Dion Waiters, ki je bil z 19 točkami za Goranom Dragićem, ki jih je dal 23, drugi strelec domače vrste. Najboljši slovenski košarkar, ki je zdaj tudi z Udonisem Haslemom in Jamesom Johnsonom eden izmed kapetanov Heatov, je iz igre metal 9/13, v statistiko pa vpisal še pet skokov in tri podaje.

Druga četrtina je bila popolnoma v znamenju Vročice, ki jo je dobila s kar 37:19. V tem delu je naredila serijo 13:0, med katero je kar osem točk dal Kelly Olynyk. Ko je bil v tretji četrtini Dragić natančen za tri, so gostitelji vodili že s 87:66. Toda visoko prednost so gostje iz Indianapolisa skoraj popolnoma izničili v zadnjem delu srečanja, ki so ga dobili z 32:21. "Ko smo prišli na manj kot deset točk zaostanka, smo imeli možnost. To je dokaz naše nepopustljivosti, boja in truda, a nam je na koncu vendarle malce zmanjkalo," je pristavil gostujoči košarkar Thaddeus Young.

Victor Oladipo, ki je bil z 28 točkami prvi strelec tekme, je 25 sekund pred koncem s trojko približal na 109:106. Na drugi strani je bil Josh Richardson enkrat natančen s črte prostih metov. Cory Joseph je nato zadel za -2, s čimer so Pacersi prišli najbližje po drugi četrtini, vendar je Johnson zadel oba prosta meta, ko je bilo do konca še 11 sekund, Oladipo pa je zatem zgrešil izza črte.

Magici po skoraj petih letih ugnali Cavse
Orlando je prekinil negativni niz proti Clevelandu. V gosteh so Magici slavili s 114:93, to pa je tudi prva zmaga košarkarjev s Floride nad aktualnimi podprvaki po 17. porazih oziroma skoraj petih letih. Orlando je ves čas vodil, že v prvi četrtini za 21, v zadnji pa celo s 106:69. "Povsem so nas nadigrali. Izprašili so nam zadnjice," je kratko in jedrnato tokratno nemoč svojega moštva opisal trener Cavsov Tyronn Lue. Prvi strelec tekme je bil Nikola Vučević s 23 točkami.

Curry in Durant ob koncu tekme izključena
Medtem ko so podprvaki klonili prvič letos, pa so bili branilci naslova na tretji tekmi že drugič na kolenih. Golden State je izgubil v Memphisu (111:101). S 34 točkami in 14 skoki je blestel Marc Gasol. Warriorsi so v rednem delu v gosteh klonili po šestih zmagah zapored. Bojevniki so imeli veliko težav v obrambi, tudi v napadu ni steklo, razočarala pa je predvsem klop. Memphisova je dosegla 41 točk, gostujoča le 18.

Steph Curry je dal 37 točk, vendar je imel ves čas težave z osebnimi napakami. Grizliji so pred zadnjo četrtino vodili za 17, a so se gostje dve minuti pred koncem približali na -8. Curry vendarle tekme ni dokončal, saj je bil po prodoru, ko sodniki niso dosodili nad njim osebne napake in je vrgel ščitnik za zobe, izključen. V garderobo mu je po pritoževanju in prerekanju z delivci pravice sledil še Kevin Durant, z 29 točkami drugi strelec Golden Stata, ob tem pa je ujel še 13 odbitih žog. Le še Klay Thompson (14) je dosegel dvomestno število točk.