Dwyane Wade je poskrbel za nov magični trenutek v American Airlines Areni. Foto: Reuters

Miami je v American Airlines Areni zmagal prvič po 12. januarju, končal je serijo šestih porazov na domačem parketu. Najbolj grenak je bil ponedeljkov poraz proti zadnjeuvrščenemu Phoenixu s 121:124. Tokrat so izbranci Erika Spoelstre prikazali popolnoma drugačen obraz in napovedali še ogorčen boj za osmo mesto na Vzhodu. Brooklyn, Detroit in Charlotte so izgubili, razlike med šestim in desetim mestom so minimalne.

Wade je zadel pet trojk, dve v zadnjih 15 sekundah. Foto: Reuters

20 točk Dragića v drugi četrtini
Dragić je vstopil v igro tri minute in pol pred koncem prve četrtine. Z dvema prostima metoma in trojko je zaključil prvo četrtino, ki jo je Vročica dobila z 32:22.

MVP zadnjega evropskega prvenstva je v drugi četrtini prikazal najboljšo predstavo v letošnji sezoni. Dosegel je 20 točk, kar je klubski rekord Miamija v četrtini košarkarja, ki je prišel s kliopi. S tremi trojkami je poskrbel za vodstvo Miamija z 51:36. Gostje so bili popolnoma razglašeni, v prvem polčasu so zadeli le tri trojke, obrambe pa niso igrali. Dragić je tri minute pred odmorom povišal na 69:45, kar je bila največja prednost gostiteljev na tekmi. Bojevniki so se nato zbrali in znižali na 74:59.

Thompson zrežiral preobrat
V drugem polčasu Dragić ni veliko igral, saj je imel težave z osebnimi napakami, hitro si jih je nabral pet. Aktualni prvaki so precej bolje metali izza črte in prednost Vročice je vseskozi kopnela. Razigral se je Klay Thompson (36 točk 7/15 za tri), ki je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo Bojevnikov tri minute pred koncem (114:116).

Minuto in sedem sekund pred koncem je Kevin Durant zadel trojko in dodal še prosti met ob prekršku Bama Adebaya. Golden State je povedel s 122:118. Wade je s trojko 15 sekund pred koncem znižal na 123:124. Durant je nato izsilil šesto osebno napako Dragića, a zadel le en prosti met.

Dragić se je jezil na sodnike, saj je zelo hitro dobil pet osebnih napak. Večino drugega polčasa je presedel na klopi, potem ko je bil najboljši posameznik na parketu v prvem delu. Foto: Reuters

Neverjetna trojka Wada
Miami ni imel več minute odmora, zato akcija ni bila izdelana. Wade je skušal priti do meta za tri točke, Jordan Bell ga je blokiral, a je MVP finala leta 2006 prišel do žoge in jo iz ene noge vrgel od table skozi obroč. Magični trenutek v American Airlines Areni, vsi igralci Miamija so noreli od navdušenja sredi parketa. Zdelo se je, da je to finalna tekma Lige NBA. Stephen Curry in soigralci niso mogli verjeti, da so izpustili dobljeno tekmo iz rok. Sodniki so si ogledali še počasni posnetek in takoj ugotovili, da je bilo na semaforju še tri desetinke sekunde, ko je Wade izpustil žogo.

Wade: Danes sem imel mentaliteto Mambe
"Še danes ne morem verjeti, ko je Kobe zadel tisto trojko z vrha rakete prek mene v Staples Centru za zmago Lakersov. Hvala, da mi je pokazal, kako se to dela. Danes sem imel mentaliteto Mambe," je bil navdušen MVP finala junija 2006, ki je z navijači proslavil zmago kar na zapisnikarski mizi.

Durant je prava žival
"Durant je res prava žival. Borili smo se do zadnje sekunde. Res že kar nekaj časa nismo imeli takega večera. Pogovor po porazu proti Phoenixu je vsekakor pomagal. Zares smo potrebovali to zmago," je še dodal Wade, ki bo po koncu letošnje sezone končal bogato kariero.

Dirk Nowitzki je drugič zapored začel v prvi peterki skupaj z Dončićem. Foto: Reuters

Dončić blestel večer pred rojstnim dnevom
Luka Dončić je odigral zadnjo tekmo kot najstnik in s 26 točkami in 10 skoki zrežiral zmago Dallasa nad Indiano. Danes najboljši novinec letošnje sezone praznuje 20. rojstni dan.

Ljubljančan je zadel od table iz težkega položaja in dodal še prosti met sredi uvodne četrtine, nato pa našel Dirka Nowitzkega, ki je zadel izza črte za vodstvo Dallasa z 19:12. 40-letni Nemec je drugo tekmo zapored začel v prvi peterki.

O'Quinn prejel nešportno osebno napako
V zadnji minuti uvodne četrtine je skušal atraktivno zabiti, a ga je Kyle O'Quinn grobo zaustavil in prejel nešportno osebno napako, Dončić je tudi izgubil športni copat. Nobena ekipa si ni uspela priigrati večje prednosti in ob odmoru je bil izid izenačen (53:53).

Dve izjemni trojki Dončića v končnici
Nowitzki je osem minut pred koncem zadel še eno trojko po podaji Dončića za vodstvo Mavericksov z 88:83. Dve minuti pred koncem je Dončić zadel izjemno trojko z devetih metrov za 103:96. 39 sekund pred koncem je Dončić zadel izza črte še z leve strani po značilnem koraku nazaj za končnih 110:101.

James je zadel ključno trojko pol minute pred koncem za zmago Lakersov. Foto: Reuters

Matthews se je vrnil z 20 točkami
Mavericksi so končali niz petih zaporednih porazov. Pri Indiani je bil strelsko najbolj razpoložen Hrvat Bojan Bogdanović z 22 točkami. Wesley Matthews je dodal 20 točk ob vrnitvi v Dallas. V menjavi igralcev so ga Mavsi poslali v New York, kjer pa niso računali na njegove usluge, zato je podpisal s Pacersi kot prost igralec. Vsekakor jim bo prišel prav, saj je zvezdnik ekipe Victor Oladipo že januarja končal sezono.

Razigrani Davis sedel na klopi v končnici
Zvezdnik Pelikanov Anthony Davis je dobil aplavz ob predstavitvi igralcev v Staples Centru. Navijači Lakersov si ga vsekakor želijo videti v svojih vrstah, potem ko pred tremi tedni vodstvi obeh ekip nista našli skupnega jezika za menjavo igralcev. Tokrat je prispeval 22 točk v 21 minutah, trener Alvin Gentry pa je že pred tekmo dejal, da v zadnji četrtini ne bo igral.

James zadel ključno trojko za zmago Lakersov
Lakersi so se znova mučili vse do zadnje minute. LeBron James (33 točk in 10 podaj) je zadel trojko iz zelo težkega položaja z desne strani 32 sekund pred koncem za zmago s 125:119.

Sredine tekme:
MIAMI - GOLDEN STATE 126:125
Dragić 27 (7/11 iz igre, 4/7 za tri, prosti meti 9/9), 3 skoki in ena podaja v 20 minutah, Wade 25 (10/17 iz igre, 5/8 za tri), Richardson 21 (5/7 za tri), Olynyk 15, Winslow 12, Adebayo 11 in 10 skokov, McGruder 8, Waiters 5, Jones Jr. 2; Thompson 36 (14/23 iz igre, 7/15 za tri), Durant 29 (3/12 za tri), Curry 24 (4/14 za tri), Bell 10, Cook 8, Jerebko 6, Green in Iguodala po 5, Livingston 2.

DALLAS - INDIANA 110:101
Dončić 26 (9/16 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 5/7), 10 skokov in 7 podaj v 32 minutah, Brunson 24 (9/14 iz igre), Hardaway 20, Powell 12, Nowitzki 11 (3/6 za tri), Kleber 6, Harris 5, Jackson 4, Finney Smith 2; Bogdanović 22, Matthews 20 (6/13 iz igre, 4/10 za tri), Turner 13, Young 11, Leaf 9, McDermott, Joseph in Collison po 7, Holiday 3, O'Quinn 2.

CHARLOTTE - HOUSTON 113:118
Walker 35 (12/22 iz igre), Lamb 18 in 14 skokov, Batum 17; Harden 30 (10/29 iz igre, 1/11 za tri), Capela 23 (10/16 iz igre) in 17 skokov, Paul 17 in 10 podaj.

ATLANTA - MINNESOTA * 131:123
Young 36 (9/22 iz igre), 10 podaj in 8 skokov, Collins 34 (13/21 iz igre), Carter 17 (6/8 iz igre), Bembry 16 in 14 skokov; Towns 37 (12/19 iz igre, 5/9 za tri), Wiggins 21, Rose 18.
* - po podaljšku

BROOKLYN - WASHINGTON 116:125
Russell 28 (9/16 iz igre), Napier 22, Allen 12; Beal 31 (12/22 iz igre), Ariza 23 in 10 skokov, Bryant 18, Green 15.

MEMPHIS - CHICAGO 107:109
Bradley 23, Conley 21; LaVine 30 (12/19 iz igre), Markkanen 22 (7/16 iz igre) in 10 skokov, Porter Jr. 20.

BOSTON - PORTLAND 92:97
Irving 31 (14/24 iz igre), Tatum 14, Horford in Smart po 13; Lillard 33 (13/28 iz igre), Harkless 17 in 10 skokov, Nurkić 16, McCollum 14.

SAN ANTONIO - DETROIT 105:93
Aldridge 24 (11/22 iz igre), Belinelli (3/4 za tri) in DeRozan (13 skokov) po 17, White 15; Jackson 22, Griffin 17.

UTAH - LA CLIPPERS 111:105
Mitchell 32 (10/22 iz igre), Gobert 20 in 13 skokov, Rubio in Favors (13 skokov) po 13; Williams in Gallinari po 18, Harrell 16.

SACRAMENTO - MILWAUKEE * 140:141
Hield 32, Bogdanović 28 (5/8 za tri), 8 skokov in 8 podaj, Giles 18, Fox 17 in 9 podaj; Bledsoe 26 (11/20 iz igre, 4/7 za tri), 13 podaj in 12 skokov, Brogdon 25 (4/6 za tri), Middleton in Mirotić (5/8 za tri), Antetokounmpo 17.

LA LAKERS - NEW ORLEANS 125:119
James 33 (13/24 iz igre, 4/9 za tri), 10 podaj in 6 skokov v 40 minutah, Ingram 23, Kuzma 22; Randle 35 (11/22 iz igre), Davis 22 (10/14 iz igre) v 21 minutah, Holiday 19 in 10 podaj.