Goran Dragić je Miami po treh zaporednih porazih popeljal do zmage. Foto: AP

Tekma je bila polna vzponov in padcev v igri. Veseli smo, da smo se pobrali in prekinili niz treh zaporednih porazov. Veseli smo zmage, še posebej pred tekmami v gosteh.

Goran Dragić
Dragić bo 17 od naslednjih 24 tekem Miamija odigral v gosteh. Foto: AP
Lauri Markkanen
Lauri Markkanen je bil s 25 točkami najboljši strelec tekme v Miamiju. Foto: AP
Kyrie Irving
Boston, za katerega sta na tekmi proti Sacramentu Kyrie Irving (na fotografiji z žogo) in Jaylen Brown dosegla 22 točk, ostaja na vrhu Vzhoda. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je bil znova gonilna sila Clevelanda, ki pa letos ne igra prepričljivo in ima po osmih tekmah zgolj tri zmage in kar pet porazov. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je v 34 minutah 20 točkam (met iz igre 7/17, prosti meti 4/5) dodal še pet skokov, šest podaj in ukradeno žogo. Točko manj je s klopi dosegel Tyler Johnson.

Ekipa s Floride je tako trenerju Eriku Spoelstri zagotovila najlepše možno darilo za rojstni dan. Strokovnjak iz Evanstona je na prvi november dopolnil 47 let, prav na ta dan pa sta z ženo tudi javno naznanila, da pričakujeta prvega otroka.

Dragić dosegel ključne točke
Miami je bil sicer skozi celotno srečanje boljši nasprotnik, gostitelji so hitro povedli, z delnim izidom 11:0 so gostom iz vetrovnega mesta ušli za 14 točk (20:6), prednost so v drugi četrtini še malce povišali (35:20). Chicago se je nato vrnil, Robin Lopez je ok. minuto pred odmorom z zabijanjem izenačil na 47, a je za prednost +2 takoj zatem s polaganjem poskrbel Dragić. V tretji četrtini so gostje zaigrali bolj čvrsto v obrambi, tudi v napadu so bili učinkovitejši, najvišjo prednost na tekmi (55:61) jim je s polaganjem prinesel David Nwaba, nato pa je spet zablestel Dragić in s trojko Miamiju priskrbel vodstvo (67:64), ki ga gostitelji niso izpustili več iz rok.

Miami pred napornimi gostovanji
"Tekma je bila polna vzponov in padcev v igri. Veseli smo, da smo se pobrali in prekinili niz treh zaporednih porazov. Veseli smo zmage, še posebej pred tekmami v gosteh," je po obračunu v AmericanAirlines Areni dejal MVP letošnjega EP-ja Dragić. Miami bo naslednjih šest tekem odigral v gosteh. Najprej ga čaka dvoboj v Denverju, nato še v Los Angelesu (Clippers), Oaklandu (Golden State), Phoenixu, Salt Lake Cityju (Utah) in Detroitu. Ekipa s Floride bo kar 17 od naslednjih 24 tekem odigrala v gosteh.