Codi Miller-McIntyre je bil s 23 točkami prvi mož zmajev. Foto: Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Zmaji so izgubili še tretjič zapored. Z zmago bi naredili odločen korak h končnici Lige ABA, tako pa bo nadaljevanje jadranske lige še kako zanimivo.

Izenačeno vse od začetka
Gostje so povedli (0:3), a je Olimpija hitro prevzela vodstvo in ga ni izpuščala v prvi četrtini. To so varovanci Slavena Rimca zaključili s +5 (23:18).

V drugi četrtini so zmaji spet povedli za sedem točk (41:34), a so se gostje počasi približevali, ob izteku prvega polčasa pa so tudi povedli (43:44).

V tretji četrtini se je nadaljevala izenačena igra, Olimpija je po dveh zadetih prostih metih Codija Millerja-McIntyreja spet vodila (58:57). V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili izenačeni (63:63).

Needham s trojko izsilil podaljšek
Po trojki Millerja-McIntyreja so zmaji štiri minute pred koncem vodili za 4 (75:71). Mornar je s tremi zaporednimi točkami ujel Olimpijo (75:74), 52 sekund pred koncem pa je po košu Dereka Ryana Needhama povedel (75:76). Takoj zatem je zadel Miller-McIntyre, pri izvajanju prostih metov je bil uspešen Jaka Blažič za +4 (79:76). Po minuti odmora je 17 sekund pred koncem rednega dela trojko zadel Needham (79:79). Olimpija je imela met za zmago, a je Ryan Jamar Boatright zgrešil trojko.

Podaljšek so gostje odprli s trojko (79:82), s četrto trojko Needhama pa so držali vodstvo +3 (82:85). Tudi zmaji so začeli zadevati trojke – svojo prvo trojko je dosegel Edo Murić (85:86), nato je za tri zadel še Mikael Hopkins –, dve minuti pred iztekom tekme je bil izid vnovič izenačen (88:88).

Končnico so gostje spet dobro odigrali, po treh zadetih prostih metih so devet sekund pred koncem vodili za 3 (88:91). Tudi Blažič je bil učinkovit s črte prostih metov (90:91). Olimpiji v šestih sekundah ni uspelo zadeti, tako da so se zmage razveselili gostje.