Jaka Blažič se je izkazal z 22 točkami in 11 skoki, vendar se je na koncu veselil Rade Zagorac s soigralci. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so v zadnji četrtini prikazali najboljšo igro in bili zelo blizu veliki zmagi. Partizan je imel po 30 minutah kar 12 točk naskoka (81:69), a se je zmajem uspelo vrniti. Ryan Boatright je 17 sekund pred koncem poskrbel za vodstvo Olimpije (93:95). Po minuti odmora je Jaramaz zgrešil iz bližine, blokiral ga je Maik Zirbes. Jaramaz je prišel do odbite žoge in Blažič je naredil osebno napako. Izbranci Slavena Rimca še niso bili v bonusu in Blažič je sekundo pred koncem naredil še eno osebno napako.

Jaramaz za desetinko prehitel sireno
Beograjčani so imeli še sekundo za zadnji napad. Nemanja Gordić je iz avta podal do Jaramaza, ki mu ga Filipu Krušlinu ni uspelo pokriti, saj mu je v najbolj neprimernem trenutku spodrsnilo. Jaramaz je ujel žogo in jo z osmih metrov poslal od table skozi mrežico. Evforija na tribunah Štark Arene, kjer se je zbralo kar 8.670 gledalcev. Olimpija je seveda zahtevala pregled posnetka, sodniki pa so hitro ugotovili, da je žoga zapustila roko desetinko pred zadnjim piskom sirene.

Ljubljančani so v prvem polčasu pokazali dve podobi. Prvo pozitivno ob koncu prve četrtine in začetku druge, ko so lovili in ujeli tekmece. Sledile so minute krize, še posebej boleči sta bili zadnji dve. Partizan je z delnim izidom 10:0 prišel do lepe prednosti ob odmoru (55:47).

V tretji četrtini so črno-beli povišali prednost na 81:69. Zmaji so se nato zbrali in po košu Mikaela Hopkinsa za znižanje na 81:85 znova dobili krila. Zapravili so zmago, potem ko sta s trojkama Ryan Boatright in Blažič že poskrbela za izenačenje na 91:91, Boatright pa nato celo za vodstvo ...

Blažič je dosegel 22 točk, Hopkins 13, pri domačih je bil najboljši strelec junak dvoboja Jaramaz s 16. Naslednjo tekmo bo ljubljanska zasedba igrala v soboto, 18. januarja, ko bo gostila Mornar iz Bara.

Rimac: Jaramaz zadel nemogoč met s pomočjo table
"Če bi nam kdo ponudil, da se v Beogradu borimo vse do zadnjega meta, bi to verjetno vsi skupaj takoj vzeli. Naša igra v obrambi v zadnjem napadu je bila povsem korektna, a Jaramaz je zadel nemogoč met s pomočjo table. Moramo dvigniti glave in iti naprej. V prvem polčasu smo izgubili veliko žog, Partizan se je lahko oddaljil, in težko ga je bilo uloviti. V enem trenutku smo zaostajali s 13 točkami razlike, a pokazali smo, da verjamemo drug v drugega in priborili smo si možnost za zmago. Na žalost se tokrat ni izšlo v našo korist, kar se je zgodilo na kar nekaj tekmah v tej sezoni. Enostavno moramo pozabiti to tekmo in razmišljati o naslednjih preizkušnjah," je pojasnil trener Rimac.

Blažič je dodal: "Težek poraz. Upam, da smo se nekaj naučili iz te tekme, predvsem to, kako zaključiti takšne dvoboje. Izredno težko je takoj po tekmi govoriti o obračunu, saj so glave še vedno vroče. Vesel in ponosen sem, da smo se uspeli vrniti v igro, in da smo imeli zmago že praktično v svojih rokah. Borili smo se skozi celotno tekmo, na žalost pa smo bili malenkost prekratki. Na srečo to ni odločilna tekma, čaka nas še veliko preizkušenj, na katerih lahko ta poraz izničimo in se prebijemo v končnico Lige ABA."

Glenn Cosey je štiri sekunde pred koncem dosegel odločilno trojko za zmago Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Cosey odločil v Novem mestu
Krka je slabo začela tekmo v dvorani Leona Štuklja. Po dobrih treh minutah igre so gostje vodili z 1:8. Po koncu 1. četrtine so zaostajali za šest točk (12:18).

Na polovici druge četrtine je Krka prevzela vodstvo, največ je vodila za šest točk (35:29). Zadnji dve minuti prvega polčasa pa je sledil njen mrk, tako je Budućnost z delnim izidom 0:7 spet povedla (35:36).

V tretji četrtini sta bili ekipi še naprej izenačeni, po štirih zaporednih točkah Glenna Coseyja je bil izid spet izenačen (48:48).

Po trojki Marka Jošila je Krka po dveh minutah igre v zadnji četrtini povedla za pet (62:57), kar je Budućnost prisililo v minuto odmora. To se jim je obrestovalo, saj so odgovorili z delnim izidom 0:5 (62:62). Ekipi sta v zadnjo minuto vstopili izenačeni (70:70). Budućnost je zadela dva od štirih prostih metov za vodstvo. Cosey je s trojko štiri sekunde pred koncem navdušil občinstvo v dvorani Leona Štuklja.

Mornar ni dovolil presenečenja
Košarkarji Kopra Primorske so izgubili v Baru, Mornar je bil boljši z 99:84. Gostje so se nekajkrat približali, a ne dovolj, da bi lahko pripravili presenečenje.

Usoden je bil slabši začetek, ko so sredi druge četrtine gostitelji vodili za 15 točk, ob polčasu pa je bilo 53:42. Približno takšna je ostala razlika tudi v nadaljevanju, kadar koli so Koprčani nakazali, da bi lahko naredili korak bližje, pa je Mornar znova pobegnil. Tako je bilo že precej pred koncem jasno, da preobrata ne bo.

Aleksandar Lazić s 23 točkami in devetimi skoki je bil najbolj razpoložen pri Koprčanih, Žiga Dimec pa je dosegel dvojni dvojček s 17 točkami in 13 skoki.