Antoine Rigaudeau - po njegovi trojki so Francozi pet minut pred koncem povedli s 54:37 in Litvanci so bili izgubljeni. Foto: EPA
Florent Pietrus
Florent Pietrus je dve od šestih točk dosegel s tem zabijanjem. Zbral je tudi 8 skokov. Foto: EPA

Odločilno prednosti so si francoski košarkarji priborili že na začetku tekme, ko so povedli z 22:6, pri čemer je Boris Diaw dosegel 11 točk in zadel vse tri trojke. Ob polčasu je bilo 32:16. Francija je skok dobila s 26:15, Litva pa 12 tisoč gledalcem do odmora ni privoščila niti ene trojke (0-9).

Tretja četrtina je branilcem naslova ob razpoloženem Kšištofu Lavrinoviču (8 v tem delu) vrnila nekaj upanja, nato pa so galski petelini zadnjo četrtino začeli z delnim izidom 10:1 (Tony Parker je prispeval koš za 2 in za 3 točke), kar je prineslo zanesljivo vodstvo z 51:36.

Francija bo v polfinalu igrala proti Grčiji, ki je s 66:61 ugnala Rusijo. Poraz Litvancev je svarilo za Slovenijo, ki bo v petek igrala proti Nemčiji. Litva je bila namreč tudi neporažena po prvem delu in očitno ji večnevni premor ni koristil.

ČETRTFINALE:
Rusija - GRČIJA 61:66 (13:6, 20:20, 7:18, 21:22)
Kirikenko 20 točk in 16 skokov, Holden 15, Hrjapa 8; Papaloukas 23, Nitkoudis 11, Chatzivrettas 9.

Litva - FRANCIJA 47:63 (6:14, 10:18, 20:12, 11:19)
K. Lavrinovič 11, D. Lavrinovič 9; Diaw 18 točk in 11 skokov, Parker in Rigaudeau po 11.

Petek ob 18.00:
SLOVENIJA - NEMČIJA (C)

Kdo bo zmagovalec četrtfinalne tekme?Slovenija - 090/933-003 Nemčija - 090-933-004