Tako kot prva je bila tudi druga polfinalna tekma nadvse razburljiva in je odločitev prinesla z zadnjim metom. Foto: EPA
Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki je Nemce popeljal v finale. Tako pri metih za dve kot za tri je zadel polovico od desetih poskusov. Foto: EPA

Nowitzki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 27 točk. Po njegovem šovu so Nemci zaostanek 39:48 spremenili v vodstvo z 68:59. Za Španijo je nato zadeval le še Juan Carlos Navarro (10 točk zapored), ki je 14 sekund pred koncem priboril vodstvo 73:72. Hladnokrvni Nowitki je nato v slogu Dimitrisa Diamantidisa odločil tekmo.

V prvem polčasu so Španci vodili s 27:18 (Navarro 8 točk). Po seriji treh trojk
(Nowitzki je zadel dve) so Nemci ujeli priključek. Drugi polčas je bolje začela Španija in v 25. minuti povedla z 48:39.

Takrat se je začela simultanka Dirka Nowitzkega, nedvomno najboljšega evropskega košarkarja, ki je do konca dosegel 16 od 35 nemških točk. Španiji ni pomagal niti krepko dobljen skok (39:22).

S takšno igro ima Nemčija vsekakor možnosti, da ponovi leto 1993, ko je pred domačimi gledalci osvojila evropski naslov.