Jaka Lakovič je v Moraći proti Litvi dosegel 13 točk. Foto: RTV SLO

.
Pomlajeni evropski prvaki, pri katerih ne igra Šarunas Jasikevičius, so svojo moč pokazali že v prvi četrtini, saj so dosegli kar 30 točk. Z navdahnjeno igro so nadaljevali in sredi tretje četrtine so povedli za 19 točk.

V petek ob 20.45 bodo Slovenci igrali proti gostiteljem turnirja - SČG-ju, v soboto ob 18.00 pa bo zadnji nasprotnik Slovencev v Črni Gori Hrvaška. Na medsebojni tekmi naslednjih dveh tekmecev Slovenije je bil boljši SČG s 74:71. Hrvati so vodili večji del srečanja, največ za sedem točk, v zadnji četrtini pa so varovanci Željka Obradovića le zaigrali bolje in zmago ohranili doma.

Skoki:              30; 23

SČG - HRVAŠKA 74:71 (19:19, 23:23, 12:16, 20:13) Krstić 16, Rakočević 12, Bodiroga 11; Giriček 20, Bagarić.