Grki so svetovnim prvakom iz leta 2002 zadali hud poraz. Foto: EPA

Izid je bil 91:72. Najboljši strelec pri domačih je bil Lazaros Papadopoulos s 17 točkami, na drugi strani pa jih je Darko Miličić prispeval 14.

Varovanci Željka Obradovića so dobro začeli in v prvi četrtini vodili največ za šest točk. V drugem delu so Grki prevzeli pobudo, vodili za osem in na odmor šli s štirimi točkami prednosti.

Po prihodu iz slačilnice so gostitelji turnirja Akropolis v dveh minutah naredili delni izid 12:0, veliko prednost pa so zadržali do konca tekme. SČG v prvih petih minutah tretje četrtine ni dosegel koša iz igre.

Obradović je najbolj izkušene igralce sicer pustil na klopi, vendar nobena peterka ni uspela držati koraka z razpoloženimi Grki.

Na drugem srečanju atenskega turnirja so Italijani premagali Nemce z 97:79. Srečanje nasprotnikov, ki bosta na EP-ju igrala v isti predtekmovalni skupini, je bilo odločeno že v prvem polčasu, ko so Italijani povedli za 20. Pri zmagovalcih so po 15 točk dosegli Massimo Bulleri, Alex Righetti in Dennis Marconato, medtem ko je bil pri Nemcih tradicionalno najučinkovitejši Dirk Nowitzki z 22 točkami, vendar z metom za tri 0:7.