Nenad Krstić in Matteo Soragna sta bila trd boj pod obema obročema. Foto: EPA
Kaya Peker
Kaya Peker je pod obročem naletel na visoke ruske centre. Foto: EPA

Na srečanju v skupini B so bili v prvem polčasu boljši svetovni prvaki, ki so ob polčasu vodili za štiri točke. Prednost so sredi tretje četrtine povečali celo na +14. V tem obdobju je bil učinkovit Željko Rebrača, ki je sicer skupaj dosegel kar 20 točk.

V zadnjem delu srečanja so se nato olimpijski podprvaki iz Aten 2004 zbrali in hitro spreobrnili izid sebi v prid. S tem je četa trenerja Željka Obradovića prvič okusila grenkobo poraza na pripravljalnih tekmah pred EP-jem 2005.

Pri Italijanih sta bila najbolj učinkovita Stefano Mancinelli (18 točk) in Roberto Chiacig (17).

Rusi niso imeli težav s Turki
V drugem srečanju dneva so Rusi v skupini A brez večjih težav premagali gostitelje turnirja s 83:74. Pri srebrnih z EP-ja pred 12 leti je bil najboljši strelec Andrej Kirilenko, ki je dosegel 26 točk. Zvezdniku Lige NBA je bil v veliko pomoč John Holden z 22 točkami. Pri poražencih je največ točk dosegel Mirsad Turkcan (18).

V četrtek ob 17.30 bodo v zadnji tekmi predtekmovanja nasprotniki Slovencev igralci Srbije in Črne gore. Polfinale bo v petek, finale pa v soboto.

Pripravljalni turnir v Carigradu, skupina B:
ITALIJA - SČG 79:69 (17:19, 18:20, 23:18, 21:12)
Mancinelli 18, Chiacig 17; Rebrača 20, Jarić 10.
Četrtek ob 17.30:
SLOVENIJA - SČG

Skupina A:
TURČIJA - RUSIJA 74:83 (23:25, 16:18, 16:16, 19:24)
Turkcan 18; Kirilenko 26, Holden 22.
Četrtek ob 19.45:
RUSIJA - FRANCIJA

Litovci stopnjujejo formo
Na prijateljski tekmi v Vilni je Litva s 112:92 razbila Latvijo. Gosti so se držali do polčasa, ki so ga celo dobili za dve točki, nato pa so evropski prvaki z 10 zaporednimi točkami Ramunas Šiskauskas (18) pobegnili na 63:52. Najučinkovitejši je bil Arvidas Macijauskas s 23 točkami, Darjuš Lavrinovič pa jih je dodal 22. Pri Latvijcih je Kaspars Kambala dosegel 15 točk.