Brezec je dokazal, da je prvi center reprezentance. Foto: RTV SLO
Henry Domercant in Marko Milič
Milič ima še veliko rezerv. Foto: EPA
Grška obramba je ustavila tudi francoskega velikana Frederica Weisa (levo). Foto: EPA

Napovedi, da BiH ne bo lahek nasprotnik, so se izkazale za pravilne. Slovenci so sicer sredi 1. četrtine povedli z 11:4, vendar so prednost kmalu zapravili. Varovanci Mensurja Bajramovića so nato tudi do polčasa (34:34) zlahka držali korak.

V zadnji četrtini so Pipanovi varovanci vseskozi vodili, Bošnjakom pa so pohajale moči. Ko je dobri dve minuti pred koncem eden od junakov tekme Lorbek zadel za 70:61, se je slavje okoli 4.000 Slovencev v Pionirju lahko začelo. Reprezentanca je izpolnila prvi cilj, a že proti Grkom bo potrebno pokazati več. Velika dolžnika sta kapetan Nesterovič in nervozni Sani Bečirovič.

V drugi tekmi te skupine so Grki s 64:50 nadigrali Francoze. Varovanci Panagiotisa Giannakisa so v 1. polčasu Francozom dovolili le 14 (!) točk, nato pa visoko prednost zlahka zadržali. S 13 točkami je bil najučinkovitejši Diamantidis.