Jaka Lakovič je bil z 18 točkami prvi strelec tekme. Foto: EPA
Jaka Lakovič, Florent Pietrus, Rašo Nesterovič in Frederic Weis
Zračno bitko je Slovenija dobila s 45:39. Največ skokov, 10, je imel Rašo Nesterovič. Foto: EPA

V prvem polčasu igra ni stekla, tako da je bil zaostanek s 30:32 ugoden. Obramba ni delovala tako kot proti Grčiji, v napadu pa je bilo preveč napak. Obupen je bil met s črte prostih metov (5-13).

Po odmoru Pipanovi varovanci niso več puščali nasprotniku igre pod koš. Prvo vodstvo po začetnih 9:8 je prinesel koš Boštjana Nachbarja. Razlika je vztrajno naraščala in ko je Jaka Lakovič zadel trojko za 48:40 in še posebej, ko je bil izza črte na začetku odločilne četrtine spet natančen za 56:44, so bili Francozi bolj kot ne izgubljeni.

Prebudil se je še kapetan Rašo Nesterovič, ki je v drugem polčasu dosegel 10 točk, poleg tega pa je v vsej tekmi zbral še 10 skokov.

Prednost je v 35. minuti dosegla 16 točk (62:46). Kazalo je, da se bo Slovenija lahko "galskim petelinom" maščevala za rekorden poraz na evropskih prvenstvih iz Grčije 1995 (68:89).

Poleg 5.000 navijačev, ki so bili po sobotni zabavi že razumljivo utrujeni, sta Sloveniji pomagala tudi povsem nerazpoloženi zvezdnik San Antonia Tony Parker (dosegel je le dve točki ob metu 1-12) in Boris Diaw, ki je zgrešil vseh enajst prostih metov. Res nenavadno - isti igralec je po uvodnem delu prvenstva najnatančnejši pri metu iz igre.

Slovenija bo za nagrado, 1. mesto v skupini C, počivala do petka, ko bo končno okusila slast igranja v četrtfinalu. Nasprotnik - Nemčija ali Turčija - bo znan v torek.