Grki so le nekaj sekund po koncu tekme padli na svojega junaka. Foto: EPA
Lazaros Papadopoulos
Robustni grški center Lazaros Papadopoulos je Francozom nasul 15 točk. Foto: EPA
Tony Parker
Tony Parker je še nekaj minut pred konce proslavljal uvrstitev v finale, na koncu pa je ostal sklonjene glave. Foto: EPA

Francozi so v zadnji minuti zapravili sedem točk prednosti Grška zmaga (67:66) se je še 26 sekund pred zadnjo sireno zdela malo verjetna, saj je tokrat razpoloženi Tony Parker z zadetima prostima metoma francosko vodstvo povišal na 64:60.

Taktika osebnih napak nad Antoinom Rigaudeaujem se je izplačala, saj je najstarejši igralec EP-ja zadel le dva od štirih.Na drugi strani je Theodoros Papaloukas dosegel štiri točke. Za odločilno akcijo je bilo 11 sekund časa. Žogo je čez vse igrišče vodil Nikolaos Zisis in podal Diamantidisu. Glede na njegovo statistiko trojk na letošnjem EP-ju (2-12) to na prvi pogled ni bila najboljša izbira, a končalo se je sanjsko.

Grki imajo zdaj priložnost, da ponovijo uspeh Gallisove generacije iz leta 1987. Finalni nasprotnik bo Nemčija, ki je po Sloveniji presenetila še Španijo.