Theodoros Papaloukas je zrežiral grški preobrat. Foto: EPA
Andrej Kirilenko
Andrej Kirilenko je bil premalo za rusko zmago. Foto: EPA

Grčija se je tako prvič po letu 1997 uvrstila v polfinale evropskega prvenstva. Theodoros Papaloukas je ob metu iz igre 8/10 dosegel 23 točk, od tega 18 v drugem polčasu.

Obrambna naravnanost obeh moštev je bila posebej izrazita v prvi četrtini (13:6 za Rusijo), ko Grki kar devet minut niso znali doseči koša, kar so Rusi le delno izkoristili in se odlepili na 13:2. Andrej Kirilenko je do odmora dosegel 13 točk.

V drugem polčasu ruska igra ni bila več tako udarna. Ob koncu tretje četrtine se je za šest minut ustavilo v napadu, kar so Grki izkoristili in od zaostanka s 37:40 prišli do vodsta z 48:40.

Grčija se bo za vstop v finale v soboto ob 18.00 pomerila s Francijo, ki je presenetljivo s 63:47 ugnala Litvo.

Slovenija se bo z Nemci pomerila v petek ob 17.30. Kot zadnji pa bosta v petek ob 20.00 na parket Arene stopili še reprezentanci Španije in Hrvaške.

ČETRTFINALE:
Rusija - GRČIJA 61:66 (13:6, 20:20, 7:18, 21:22)
Kirikenko 20 točk in 16 skokov, Holden 15, Hrjapa 8; Papaloukas 23, Nitkoudis 11, Chatzivrettas 9.

Litva - FRANCIJA 47:63 (6:14, 10:18, 20:12, 11:19)
K. Lavrinovič 11, D. Lavrinovič 9; Diaw 18 točk in 11 skokov, Parker in Rigaudeau po 11.

Petek ob 18.00:
SLOVENIJA - NEMČIJA (C)

Kdo bo zmagovalec četrtfinalne tekme?Slovenija - 090/933-003 Nemčija - 090-933-004