Beno Udrih (levo) v boju z Marcom Mordantejem. Foto: EPA

Varovanci Aleša Pipana so po treh porazih v Podgorici tokrat le pokazali pravi obraz. Ob polčasu so Italijani še vodili s 43:41, nato pa so jih Slovenci popolnoma nadigrali in drugi del dobili kar z 19 točkami razlike. Blestela sta Beno Udrih (19, 2 podaji in 5 skokov v 30 minutah) in Primož Brezec (16 in 7 skokov v 18 minutah), dobro pa sta minutažo izkoristila tudi Marko Maravič (7) in Uroš Slokar (9), ki je vse točke dosegel iz prostih metov.

Ker so se vodje reprezentanc odločile, da bodo nastopile le z dvanajstimi igralci, se je Pipan odločil, da bo na tribuni pustil Boštjana Nachbarja, čeprav je slednji že okreval po udarcu, ki ga je dobil na turnirju v Podgorici.

V drugi torkovi tekmi je Turčija s 93:85 premagala Francijo. Pri gosteljih je kar šest igralcev preseglo mejo desetih točk. Hidayet Turkoglu jih je dosegel 17, Serkan Erdogan 13, Kerem Tunceri, Mirsad Türkcan in Mehmet Okur po 12, Ibrahim Kutluay pa 11. Pri Francozih sta izstopala Boris Diaw in Tony Parker s 25 oziroma 24 točkami.

V četrtek se bo Slovenija pomerila še z SČG-jem. Na turnirju poleg že omenjenih Turkov in Francozov sodeluje še Rusija.