Beno Udrih se je izkazal v zadnji četrtini. Foto: Reuters
Aleš Pipan
Aleš Pipan ne more biti zadovoljen s slovenskimi predstavami v Črni gori. Foto: RTV SLO
Giedrius Gustas
Giedrius Gustas (Litva) se na tekmi proti SČG.ju ni naigral. Foto: Reuters

Varovanci Aleša Pipana so bili enakovredni večji del prvega polčasa, tik pred koncem druge četrtine je Hrvatom uspel delni izid 7:0 in na odmor so odšli s +9. V tretjem delu igre so nato varovanci Nevena Spahije prednost še povečali na +13.

Slovenci so se vrnili v igro na krilih Bena Udriha, ki je v zadnji četrtini dosegel deset točk. Dobre tri minute pred koncem so zaostajali le za tri točke, a je s trojko slovensko usodo zapečatil Marko Popovič.

Slovenci so znova katastrofalno izvajali proste mete, saj so izmed 29 poskusov zadeli le 15-krat. Poleg tega pa so v napadu 16-krat tudi izgubili žogo.

Po novem porazu je Aleš Pipan dejal: "Znova se nam je pripetilo, da smo v nekaj minutah ob koncu drugega polčasa dovolili nasprotniku, da je ušel na deset točk razlike. Padec koncentracije je na takšnih tekmah razumljiv, a vemo, da ga moramo čim prej odpraviti. Tekme v Podgorici moramo analizirati. Menim, da bomo pravi, ko bo to najbolj potrebno."

Gostiteljem turnir v Podgorici
V drugi tekmi dneva je SČG z izjemno igro v zadnji četrtini strl odpor Litovcev (94:80) in s tremi zmagami osvojil turnir v Podgorici. Vrhunsko predstavo je prikazal predvsem Igor Rakočević, ki je z osmimi točkami v zadnji četrtini pripeljal varovance Željka Obradoviča do delnega izida 15:0.

Trener "plavih" je po turnirju povedal: "Rad bi čestital svojim fantom, ki so imeli pravi odnos do igre. V drugi četrtini smo se nekoliko izgubili, k sreči nam je v tretjem delu šlo vse od rok, kar je bilo posledica tega, da smo imeli pred seboj jasen cilj."

Za najboljšega košarkarja turnirja (MVP-ja) v Črni gori je bil izbran center SČG-ja in New Jersey Netsov Nenad Krstić.

SLOVENIJA - HRVAŠKA 70:75 (16:18, 18:25, 17:16, 19:16)