Dirk Nowitzki je še enkrat več dokazal, da je alfa in omega nemške reprezentance. Foto: EPA

Varovanci Bogdana Tanjevića so bili večji del tekme v vodstvu, nato pa so jih Nemci ob koncu 3. četrtine ujeli in prehiteli (48:46). Blestel je Dirk Nowitzki (33), ki je v tem delu dosegel kar 15 od 21 nemških točk. Zadnjih 10 minut ni prineslo turškega juriša. Nasprotno, Nemci so v 36. minuti povedli celo z 62:48 in tekmo ob nemočnih nasprotnikih mirno pripeljali do konca.

Četrtfinale si je priborila tudi Hrvaška. Ključen je bil niz 8:0, po katerem so južni sosedje, ki so gladko dobili tudi skok, povedli s 63:54. Prvi strelec tekme je bil Mario Kasun (20).

Kdo bo zmagovalec četrtfinalne tekme?Slovenija - 090/933-003 Nemčija - 090-933-004

Precej so se morali za zmago potruditi Grki, ki so s 67:61 odpravili Izrael. O polomu SČG-ja pa si več preberite tukaj.