Milan Gurović, ki buri duhove s tetovažo četniškega vodje Draže Mihajlovića, je proti Italiji zadel vseh pet metov za tri točke. Foto: EPA

Na drugem srečanju je bila Grčija, nasprotnik Slovenije na evropskem prvenstvu, z 91:81 boljša od Nemčije.Gostitelji so dvome o zmagovalcu razblinilii že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 32:9. V drugi četrtini je prednost narasla že na 31 točk (48:17).

Nemci so po zaslugi Dirka Nowitzkega (30 točk) na koncu le uspeli ublažiti poraz. Pri Grkih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Antonios Fotsis.

Italijani so bili proti SČG-ju že v izgubljenem položaju, saj so v 15. minuti zaostajalai že 40:19. Toda z dvema velikima serijama (10:2) so na 60:60 izenačili že ob koncu tretje četrtine. V končnici rednega dela so bili azzuri bližje zmagi, vendar je podaljške SČG-ju pet sekund pred koncem s prodorom zagotovil Marko Jarić.

V dodatnih petih minutah je Milan Gurović najprej zadel izza črte (trojke 5:5), Darko Miličić in Dejan Bodiroga pa sta bila natančna s prostih metov. Najboljša strelca pri zmagovalcih sta bila Gurović s 17 in Jarić s 15 točkami, pri Italijanih pa je bil z 19 točkami najboljši Massimo Bulleri.

SČG - ITALIJA 94:89 (27:16, 23:23, 18:29, 12:12)
GRČIJA - NEMČIJA 91:81 (32:9, 20:15, 20:27, 19:30)