Rusi so zaenkrat daleč ob bleščeče ekipe izpred dveh let, ko so prišli do evropskega naslova. Foto:
Davor Kus
Hrvaški branilci, tudi Davor Kus, na prvenstvu še niso prikazali najboljših iger. Foto: EPA

Francija je že po prvi četrtini povedla s kar 24:9. Trdna obramba, ki nasprotnikom ni pustila dihati, in atraktivne poteze so navdušile. Ob polčasu je bila razlika že 31 točk. Na koncu je bilo 83:57.

Zgrešeni prosti meti niso bili usodni
Branilci naslova so v izenačeni in trdi tekmi slavili z 62:59. Ključni prosti met za izenačenje je dobrih 14 sekund pred koncem zgrešil Nikola Vujčić. Hrvati so se sicer sekundo in pol pred koncem prek trojke Marka Popovića približali le na točko, vendar so Rusi bolj ali manj uspešno zadevali proste mete. Od enajstih v zadnji minuti so jih zadeli sedem.

Hrvaška branilska linija se znova ni proslavila: Popović, Roko Ukić, Zoran Planinić in Davor Kus so za dve skupno metali le 4/22. Hrvaška trojka: 5/17.

Grki so "le" s 84:76 ugnali Nemce.