Ni prehoda za litovskega 'morskega psa' Robertasa Javtokasa. Zaprla sta ga Michal Ignerski in Marcin Gortat, sicer član NBA moštvo Orlando Magic. Foto: EPA
Predrag Samardžiski
Makedonec Predrag Samardžiski je v eni od akcij takole dobil skok z Yanivom Greenom. Foto: EPA
Jan Hendrik Jagla in Sergej Monja
Jan Hendrik Jagla je bil z 19 točkami najučinkovitejši ob nemški zmagi nad Rusi. Foto: EPA

Poljaki so pred 7.000 navijači v Vroclavu prizemljili favorizirane Litovce. Do odmora so si priigrali 10 točk prednosti. Na začetku zadnje četrtine je pri izidu 62:54 domačim uspel niz 11:2, s čimer je bil zmagovalec odločen. Michal Ignerski je zadel tri trojke zapored. Igralec srečanja je bil sicer 211 cm visoki center Maciej Lampe, ki je dosegel 22 točk.

Premierna zmaga Makedoncev na EP-jih
Makedonci so se na najboljši možni način pobrali po hudem porazu proti Grčiji. Obračun z Izraelci je bil vseskozi izenačen. 35 sekund pred koncem je Raviv Limonad znižal na 77:76, a je nato najboljši Makedonec Pero Antić (19) zadel oba prosta meta (79:76). V napeti končnici so Makedonci z dvema točkama Darka Sokolova tekmo pripeljali pod streho za sploh prvo zmago na evropskih prvenstvih.

Grki so proti Hrvatom vodili že za 21 točk, na koncu pa slavili za 8 (76:68).