Dvojec Gasol - Rudy je Grčiji v prvem polčasu natresel skupaj 23 točk in prinesel Španijij hitro in odločilno prednost. Foto: Reuters
Španci
Španski navijači se veselijo že šestega nastopa v finalu. Bodo na Poljskem dočakali tudi prvi naslov evropskih prvakov? Foto: Reuters
Grki
Grkom tudi zvesti navijači niso mogli pomagati pri zasuku dogajanja na parketu dvorane Spodek. Foto: Reuters

Svetovni prvaki, ki so bili pred začetkom prvenstva prvi favoriti, so s trdno obrambo in poletnim napadom brez težav strli Grke, ki so držali korak s Španci le do osme minute (16:16).

Po ritmih Gasola in Rudyja
"Furia" je pod vodstvom Pau Gasola (12 točk) in Rudyja Fernandeza (11) hitro prišla do vodstva, najvišja prednost je bila že +13 (39:26). Grki so pred odmorom malo zmanjšali zaostanek, predvsem zaradi skoka (24:13), a je nato Schortsanitis naredil prekršek v napadu in namesto +5, je bilo po 20 minutah +9 za Španijo (49:40).

Brez naprezanja v nadaljevanju
V drugem polčasu varovanci Sergia Scariole niso popustili niti za trenutek in prednost je samo še rasla. Nosilci igre so dobili prepotrebne minute za počitek, svoje atletske sposobnosti je razkazoval mladi Llull. Grki so izgubili kar 20 žog (Španci 11), nikakor jim ni stekel niti met iz razdalje, Špance pa ni mogel omajati niti izgubljeni skok (29:47).

Podeljeni vozovnici za SP
Poraženci četrtfinalnih obračunov na EP-ju so že v soboto razrešili največjo dilemo - Francija in Hrvaška sta zadnja potnika na svetovno prvenstvo 2010. Francija je z 80:68 premagala Turčijo, ki ima kot gostiteljica zagotovljeno mesto, Hrvaška pa je s 76:69 odpravila Rusijo. Rusi so še izenačili na 65:65, a so bili Hrvati v končnici bolj zbrani. V nedeljo slediti nepomembni tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta.

Kdo bo povabljen v Turčijo?
Zdaj že nekdanjim evropskim prvakom preostaja upravičeno upanje, da bodo med tremi evropskimi povabljenimi reprezentancami Fibe. "Wild card" se obeta tudi Litvi, zaradi olimpijskih iger 2012 pa je med kandidati za zadnje mesto v prednosti Velika Britanija.