V dvorani Štark so pripravili peklensko vzdušje. Foto: EPA

Obe ekipi sta zaradi množičnega pretepa na četrtkovi tekmi v Madridu, ki je bila nato prekinjena minuto in 40 sekund pred koncem pri vodstvu Partizana s 95:80, nastopili močno zdesetkani. Srbska ekipa zaradi kazni ni mogla računati na Američana Kevina Punterja in Francoza Matthiasa Lessorta, v španski pa sta manjkala Argentinec Gabriel Deck in Francoz Guershon Yabusele.

Walter Tavares je bil nerešljiva uganka za Partizan. Dosegel je 26 točk. Foto: AP

Real izničil Partizanovih +15
Partizan je odlično začel tudi tretjo tekmo. Povedel je z 12:0. Prednost je povišal na +15 (28:13). Varovanci Željka Obradovića so vodstvo brez težav ohranjali (32:17).

V drugi četrtini so črno-beli vodili še naprej za 15 točk (41:26). Partizan ni bil učinkovit v napadu, Real pa je bil, z delnim izidom 0:11 je znatno znižal zaostanek (41:37). Madridčani so na krilih Walterja Tavaresa še prepolovili zaostanek (43:41). James Nunnally je zadel trojko, a takoj zatem je bil Tavares učinkovit izpod koša (46:43). Džanan Musa je protinapad zaključil s polaganjem (46:45).

Real se je še naprej bližal Partizanu (50:49). S trojko je razprodano dvorano navdušil Danilo Anđušić (53:49). Real je odlično skakal v napadu, tako da je iz tretje priložnosti zadel (53:51). Mario Hezonja je zadel trojko in Real je prvič na tekmi povedel (53:54). Hezonja je bil še enkrat učinkovit (55:58). Real je vodstvo povišal na +5 (61:66).

Odločila je trojka Willams-Gossa
Zadnjo četrtino so gostje iz Reala začeli s prednostjo treh točk (63:66). Partizan je izenačil (70:70). Nunnally je s trojko Partizan povedel do novega vodstva (77:75). Tavares je bil še enkrat neustavljiv, zadel je za novo izenačenje (77:77). Nigel Williams-Goss je utišal dvorano, ko je zadel svojo tretjo trojko 24 sekund pred koncem (77:80).

Po minuti odmora Obradovića je Nunnally zgrešil met za tri točke, Hezonja pa je po dveh zadetih prostih metih povišal prednost Reala (77:82). Nekaj upanja je domačinom prinesla trojka Ledaya (80:82), za morebiten podaljšek ali preobrat pa jim je zmanjkalo časa.

V španski ekipi je blestel 220 cm visoki Walter Tavares, ki je dosegel 26 točk in pobral enajst žog pod obema obročema, Nigel Williams-Goss pa je prispeval 22 točk. V srbski ekipi sta bila najučinkovitejša Zach Leday in Alen Smailagić, oba sta dosegla po 15 točk.

Real Madrid v beograjskem kotlu znižal na 2:1

Na današnji drugi tekmi je Monaco v Tel Avivu premagal Maccabi s 83:78 in v zmagah povedel z 2:1. Pri gostujoči zasedbi iz kneževine je bil najbolj razpoložen ameriški branilec Mike James z 21, pri izraelski pa njegov rojak Bonzie Colson s 17 točkami. Četrta tekma bo v četrtek v Tel Avivu.

V sredo bosta na sporedu še dve tekmi. Žalgiris bo v Kaunasu gostil Barcelono, Fenerbahče v Carigradu pa pirejski Olympiacos. Barcelona v zmagah vodi z 2:0, po dveh tekmah med turško in grško ekipo pa je izid v zmagah 1:1.

Final four bo gostil Kaunas. Polfinale bo 19. maja, finale pa 21. maja.