Ne, ne, ne ... nihče ne ustavi me! Foto: Reuters
Goran Dragič
Prvi ideolog igre Phoenixa Steve Nash je lahko Gorana Dragiča samo objel. Phoenix je zdaj v Dragiču našel pravo zamenjavo za prvega organizatorja igre. Foto: Reuters
LeBron James in Mo Williams
Četrta tekma v Bostonu bo v nedeljo.

Slovenski reprezentant je igral vsega 17 minut in vseh svojih 26 točk dosegel v drugem polčasu. Blestel je pri metu za tri točke, saj je zadel vseh pet metov. San Antonio je v prvem polčasu vodil že za 18 točk, a razlika je pred zadnjo četrtino skopnela na vsega eno točko, nato je na sceno stopil fenomenalni Dragič.

Vabljeni k ogledu videoposnetka zadnje četrtine:
- Dragič "samo" upošteval navodilo trenerja

Gentry: "Dragič je moje skrivno orožje"
"On je bil moje skrivno orožje," se je smehljalo trenerju Sunsov Alvinu Gentryju, ko je pregledoval statistiko tekme, nato pa priznal: "Še sam ne morem verjeti, kaj mu je uspelo!"

Zablestel dan po 24. rojstnem dnevu
Dragiča so po tekmi obkrožili številni novinarji, ki so poslušali njegove besede. "Ob polčasu sem govoril s trenerjem. Naročil mi je, da moram biti bolj agresiven, to je veljalo predvsem za prodore. Ko sem se vrnil na parket, sem samo poslušal njegove nasvet," je dan po svojem 24. rojstnem dnevu razlagal slovenski as.

Hill navdušen nad Dragičem
Zvezdniki v Ligi NBA so videli še številne sijajne predstave, a le malo je bilo takšnih, kot jo je uprizoril igralec s številko 2 na hrbtu. To je priznal tudi legendarni igralec Grant Hill: "To je bila najboljša predstava katerega koli igralca v končnici Lige NBA."

Ponovil sanjsko četrtino Charlesa Barkleyja
Dragič je prvi tekmi v seriji igral občutno slabše, saj je iz igre skupaj metal le 2/12, tokrat je bil skoraj nezaustavljiv in Spurse popeljal na rob prepada. San Antoniu je le še en košarkar v eni četrtini nasul 23 točk. Pred 17 leti je to uspelo Charlesu Barkleyu.

Cleveland dobil vse četrtine
V preostali petkovi tekmi je Cleveland zlahka opravil z Bostonom, saj je dobil vse štiri četrtine in slavil kar s 124:95. Cavaliersi so si s tem spet priborili prednost domačega igrišča.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale, zahod:
SAN ANTONIO (7) - PHOENIX (3) 0:3
96:110 (28:19, 22:25, 22:27, 24:39)
Ginobili 27, Duncan 15 in 13 skokov, McDyess 12, Bonner 11; Dragič 26 (met za 2: 5/8, met za 3: 5/5), 3 skoki in 2 podaji v 17 minutah, Richardson 21, Hill 18, Nash 16, Barbosa 13, Frye 9.

Sobota:
UTAH (5) - LA LAKERS (1) 0:2
Vzhod:

BOSTON (4) - CLEVELAND (1) 1:2
95:124 (17:36, 26:29, 27:31, 25:28)
Garnett 19, Rondo 18, Pierce in Robinson po 11, T. Allen 10; James 38 (met iz igre: 14/22), 8 skokov in 7 podaj, Jamison 20 in 12 skokov, West 14, Williams in O'Neal po 12, Parker 11.

Sobota:
ATLANTA (3) - ORLANDO (2) 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.