Memphis je zmagal tretjič zapored in sedmič na zadnjih osmih dvobojih. Foto: EPA
LeBron James pelje svoje moštvo zanesljivo v finale. Foto: EPA

Na Vzhodu je Miami dokazal, da je bil uvoden poraz proti Chicagu le slab dan. Branilci naslova so gladko dobili tudi drugo tekmo v Čikagu (88:65) in v seriji prav tako vodijo s 3:1.

V Memphisu je bil prvi polčas povsem v znamenju Thunderjev, ki so zadevali domala vse in si sredi druge četrtine priigrali 17 točk naskoka. Grizliji so se vrnili v tretji četrtini. Na zunanjem položaju je blestel Mike Conley (24 točk), raketo pa sta zaprla Zach Randolph (23, 12 skokov) in Marc Gasol (23, 11 skokov), ki je imel še šest blokad.

Pri Oklahomi je bil s 27 točkami najučinkovitejši Kevin Durant, ki pa je v podaljšku zgrešil vseh pet metov. V zadnji četrtini in podaljšku je prvi zvezdnik Oklahome zadel le dva od 13 metov.

"Ni še konec. Zmaga tisti, ki prvi pride do štiri. Imajo dobro izhodišče, toda naša vrnitev ni nemogoča. Lahko nam uspe, moramo se osredotočiti na en napad, na eno tekmo. Upam, da se vrnemo v petek. Tukaj imajo takrat žar festival, kajne?" je še vedno optimist trener Oklahome Scott Brooks.

Porazen met Bikov
V Čikagu je Miami že ob polčasu vodil za 11, vse pa je bilo odločeno v naslednjih 12 minutah, ki jih je Vročica dobila s 17:9. Biki, ki so igrali brez Luola Denga in Kirka Hinricha, so ob le 25,7-odstotnem metu postavili rekord po najmanjšem številu točk v končnici. Prejšnjo znamko so "izboljšali" za štiri. S 27 točkami je bil prvi igralec tekme LeBron James.