Mario Hezonja je bil najboljši strelec Orlanda v Miamiju. Foto: Reuters

Ne posvečam veliko pozornosti svoji igri, saj vem, česa sem sposoben. Dokler zmagujemo, sem vesel, da lahko pomagam soigralcem.

Mario Hezonja
Josh Richardson je dosegel 20 točk. Foto: Reuters
Bojan Bogdanović je bil z 29 točkami najbolj razpoloženi igralec Indiane, ki pa je morala na koncu vseeno priznati premoč Washingtonu. Foto: Reuters
Kemba Walker ni mogel preprečiti poraza Charlotta v Denverju. Foto: Reuters

Prvi strelec gostov je bil hrvaški reprezentant Mario Hezonja, ki je priložnost v začetni peterki dobil namesto poškodovanega Aarona Gordona. Najboljši strelec Orlanda je zaradi poškodbe izpustil četrto zaporedno tekmo.

Zaupanje svojega trenerja Franka Vogla je povrnil z zelo dobro predstavo, dosegel je 20 točk, iz igre je metal 7/14 (4/9 za tri), bil je najboljši strelec svoje ekipe. "Ne posvečam veliko pozornosti svoji igri, saj vem, česa sem sposoben. Dokler zmagujemo, sem vesel, da lahko pomagam soigralcem," je po tekmi dejal 22-letnik iz Dubrovnika.

Miami v končnici brez koša
Miami je tekmo začel dobro, v prvem polčasu je tako rekoč vodil ves čas, najvišja prednost je znašala 12 točk, ki pa so jo gostje do odmora stopili na -1, Jonathon Simmons je sekundo pred koncem polčasa zadel trojko za 60:59. V nadaljevanju je Orlandu uspel delni izid 20:6, po košu D.J. Augustina so dobrih osem minut pred koncem povedli za 14 točk, a so se gostitelji vrnili in s košem Josha Richardsona slabe tri minute pred zadnjo sireno rednega dela izid izenačili na 109. Sledila je napeta končnica, v kateri Miami ni dosegel niti točke, obračun pa je z zabijanjem odločil Simmons.

Dragić se je ustavil pri 13 točkah
"Težko je pojasniti, kaj se je zgodilo v tretji četrtini. V prvi in zadnji četrtini mi je bila borba mojih varovancev všeč. Res ne vem, zakaj je naša igra tako padla v tretji četrtini," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra. Goran Dragić je ob porazu svoje ekipe v 36 minutah dosegel 13 točk (met iz igre 5/13), zbral je 9 skokov in 7 podaj, izgubil je štiri žoge.

Liga NBA, tekme 5. februarja:
DETROIT - PORTLAND 111:91
Griffin 21, Drummond 17 (17 skokov); Lillard 20.

INDIANA - WASHINGTON 102:111
Bogdanović 29; Beal 21, Oubre jr. 15.

MIAMI - ORLANDO 109:111
Richardson 20 ... Dragić 13 (met iz igre 5/13), 9 skokov, 7 podaj in 4 izgubljene žoge v 36 minutah; Hezonja 20, Simmons in Augustin po 16.

NEW ORLEANS - UTAH 109:133
Holiday 29; Hood 30, Rubio 20 (11 podaj).

DENVER - CHARLOTTE 121:104
Harris 27, Barton in Murray po 18; Walker 20.

SACRAMENTO - CHICAGO 104:98