Gregor Hrovat, Domen Lorbek in Matevž Zupančič
Sodniki so kapetana Gregorja Hrovata na začetku 2. četrtine izključili, potem ko so mu dosodili najprej nešportno osebno napako, nato pa še tehnično napako. Tekmo je spremljal v družbi novega soigralca, Domna Lorbka. Foto: www.alesfevzer.com

Mislim, da smo odigrali odlično prvo četrtino. V nadaljevanju smo naredili nekaj napak in Crvena zvezda se je vrnila v igro. Odigrali smo slabo tretjo četrtino, imeli smo nekaj lepih priložnosti, ampak žoga ni šla skozi obroč. Imeli smo svojo priložnost za zmago, ki pa je nismo izkoristili.

Talor Battle, igralec Petrola Olimpije

Ljubljančani so doživeli drugi zaporedni poraz v Ligi ABA, pred približno 3.000 gledalci v dvorani Tivoli so morali priznati premoč edinemu evroligašu v tem tekmovanju.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so si na tekmi proti favoritom iz Beograda želeli predvsem pokazati boljšo igro v obrambi. To jim je tudi uspelo v prvih desetih minutah, potem ko je igro moral zapustiti kapetan Gregor Hrovat, pa je sledil padec v igri zmajev.

Pri Beograjčanih sta blestela Ognjen Dobrić (17 točk) in Taylor Rochestie (16 točk), pri Petrolu Olimpiji je največ točk dosegel Talor Battle (17 točk), Roko Badžim jih je dodal 12.

Lorbek za Petrol Olimpijo
Trener Petrola Olimpije, Gašper Okorn, je po tekmi potrdil, da je Domen Lorbek novi član njegove ekipe. 32-letni Lorbek je s klubom podpisal do konca sezone z možnostjo prekinitve pogodbe, prvič pa bo ljubljanski dres oblekel že v sredo v Franciji.

Ključna izključitev kapetana Hrovata

Zvezda je povedla s 5:0, a nato je sledila prevlada zmajev. Njihova igra je bila odlična tako v obrambi kot v napadu, po prvi četrtini so imeli 11 točk naskoka (29:18). Razliko so še povišali po košu Radulovića (31:18). Za padec Olimpije je bila ključna druga minuta igre v 2. četrtini, ko so sodniki Gregorju Hrovatu v nekaj sekundah dodelili najprej nešportno osebno napako, nato pa še tehnično, kar po novih pravilih pomeni izključitev. To se je zgodilo pri vodstvu Olimpije z 31:18.

Ljubljančani so po tem dogodku izgubili kompas, kar so Beograjčani izkoristili, nižali so zaostanek, ob koncu prvega polčasa pa so prišli tudi do vodstva (43:44).

Beograjčani so na polovici tretje četrtine vodili za sedem točk (49:56), ob koncu tega dela igre pa so si priigrali do takrat najvišjo prednost na tekmi (53:62). Slabi dve minuti do konca so Beograjčani vodili že za 11 točk (67:78), Ljubljančanom ni uspelo zapretiti, na koncu so gostje zasluženo slavili z devetimi točkami prednosti (73:82).

Olimpija bo v prihodnjem tednu zagotovo odigrala dve tekmi - v sredo uvodno v Ligi prvakov v gosteh pri francoskem Strasbourgu, v nedeljo 4. krog Lige ABA pri Mega Memaxu, ob morebitnem končanju sodniške stavke v slovenskem prvenstvu pa morda še eno.