Goran Jagodnik je bil mož odločitve na Polzeli. Foto: Aleš Fevžer
Matic Rebec
Mladi Matic Rebec je bil prvi strelec v Domžalah. Foto: Aleš Fevžer
Hopsi so se prebili v polfinale

Polzeljani, ki so igrali brez prvega organizatorja igre Danijela Vujasinovića, se bodo v polfinalu pomerili s Krko. Na sedmi medsebojni tekmi letos so Zlatorog premagali četrtič, drugič pa so v četrtfinalni seriji slavili na domačem parketu. Laščani so sicer dobili prvi polčas, v tretji četrtini pa so pobudo prevzeli gostitelji. Pred zadnjima minutama so Hopsi še vodili za sedem, a sta nato v manj kot minuti izza črte zadela Bojan Jovanović in Goran Jurak.

Milan Milošević je 45 sekund pred koncem položil za 56:55, odgovor na približanje gostov pa je našel 39-letni Jagodnik, ki je 19 sekund pred iztekom rednega dela zadel trojko, nato pa je po zgrešenem metu Juraka ujel žogo, nad njim je bila storjena še osebna napaka in Jagoda, ki je bil s 15 točkami prvi strelec domače zasedbe, ob tem pa je zbral še osem skokov, je z dvema prostima metoma postavil končni izid.

Helios izkoristil prednost domačega terena
Zmaji se bodo v polfinalu pomerili s Heliosom, ki je z 82:75 in z 2:1 v zmagah odpravil Rogaško. Vseh štirideset minut so bili boljši tekmec na parketu Komunalnega centra, vprašanje zmagovalca pa so v večji meri odločili že v prvih dvajsetih minutah. Z agresivno obrambo in raznovrstno igro v napadu so razorožili goste iz Rogaške Slatine, ki so v Domžale pripotovali z vsega desetimi igralci, in si ob glavnem odmoru priigrali devetnajst točk prednosti. V nadaljevanju so prednost rutinirano zadržali; Rogaška je v 36. minuti prišla na 72:63, vendar je Helios zlahka odbil napad in zanesljivo dosegel zmago. Z 18 točkami je bil najboljši strelec tekme Matic Rebec.