Marko Jošilo je bil junak končnice v dvorani Leona Štuklja. Foto: Krka/Drago Perko

Krka je v ponedeljek premagala Zadar, odličen teden (v četrtek je s 104:70 odpravila Zlatorog v državnem prvenstvu) pa je zaokrožila z odmevno zmago nad branilci naslova pred 1.200 gledalci v dvorani Leona Štuklja. Gostitelji so si zmago zagotovili z odlično zadnjo četrtino, ki so jo dobili s 24:16. Junak je bil Marko Jošilo z dvema trojkama v predzadnji minuti.

Beograjčani boljši v prvem polčasu
Novomeščani so na krilih razpoloženega Jošila v tekmo krenili pogumno. Na začetku so imeli pobudo, Crvena zvezda je prvič povedla pri izidu 11:12, toda Krka je z delnim izidom 5:0 še enkrat povedla. Zaključek prve četrtine je pripadel Beograjčanom, pri katerih je bil razpoložen Nikola Jovanović, ki je v prvem delu dosegel več kot polovico točk svoje ekipe.

Dolenjci so se s trojko Glenna Coseyja sredi druge četrtine približali na 25:27, toda rdeče-beli so znali odgovoriti, na odmor so odšli z osmimi točkami prednosti (37:45).

Cosey in Jošilo zrežirala preobrat v zadnji četrtini
Po treh četrtinah je Crvena zvezda vodila za šest točk (55:61). Krka je najboljšo igro prikazala v zadnji četrtini. Po trojki Coseyja pet minut pred koncem je povedla s 66:65 in začela se je napeta končnica.

Minuto in 54 sekund pred koncem je bil izid 73:73, nato pa je Jošilo zadel izza črte z leve strani. Isti igralec je z novo trojko minuto in sekundo pred koncem povišal na 79:75. Pet sekund pred zadnjim piskom sirene so Beograjčani z dvema prostima metoma Boriše Simanića znižali na 79:77. Tretji prosti met je Simanić namerno zgrešil, a gostje niso prišli do žoge. Po minuti odmora je Novomeščanom uspelo spraviti žogo v igro in oglasila se je sirena.

Pri Krki je Cosey dosegel 20 točk, Jošilo točko manj, pri Crveni zvezdi je bil s 16, od tega jih je 11 dosegel v prvi četrtini, najučinkovitejši Jovanović.

Lance Harris in soigralci so blesteli v Morači. Foto: Budućnost VOLI/Liga ABA

Jagodić Kuridža blestel v Morači
Marko Jagodić Kuridža je z 22 točkami zrežiral veliko zmago Kopra Primorske v dvorani Morača. Gostitelji so vodili z 78:77, nato pa je 205 cm visoki Zadrčan nanizal štiri točke zapored.

Budućnost je v uvodnih dveh krogih ugnala Zadar in Crveno zvezdo, zato pa doživela tri poraze v Evropskem pokalu proti Unicaji v Malagi ter Trentu in Gdynii na domačem parketu. Vodstvo kluba se je razšlo s trenerjem Slobodanom Subotićem, danes je ekipo vodil njegov pomočnik Petar Mijović.

V prvih treh četrtinah so Primorci vodili le nekajkrat, gostitelji pa največ za osem točk na začetku tekme. V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili z izidom 64:64. V zadnjem delu so blesteli Koprčani. Šest minut pred koncem so s košem Žana Marka Šiška prevzeli pobudo (66:71). Minuto in 18 sekund pred zadnjim piskom sirene je Budućnost zadnjič povedla, Danilo Nikolić je bil natančen za 78:77.

V ključnih trenutkih je odgovornost prevzel Jagodić Kuridža. Dvakrat se je spretno odzval pod košem. Justin Cobbs je 22 sekund pred koncem znižal na 80:81, Šiško pa je imel mirno roko pri prostih metih. Mijović je ostal brez minute odmora. V zadnjem napadu je nato Justin Cobbs zgrešil trojko štiri sekunde pred koncem. Primorci so se veselili že druge zaporedne odmevne zmage.

Golemac: Unovčili smo nervozo gostiteljev
"Igralci so neverjetno garali vseh 40 minut, zavedali smo, da lahko zmagamo samo s fizično igro. Odlično smo se odzvali, gostitelji pa so bili preveč nervozni in to smo znali unovčiti," je poudaril trener Jurica Golemac.

Pri Koprčanih je bil z 22 točkami najučinkovitejši Jagodić Kuridža, Stephen Holt je dodal 16 točk.