Žiga Fifolt je bil skupaj z Daliborjem Đapo najbolj razpoložen posameznik Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Krka je v svoji tretji tekmi v Ligi za prvaka dosegla drugo zmago. Brez večjih težav je premagala Helios, ki je doživel še četrti poraz na prav toliko tekmah.

Novomeščani, ki so bili boljši predvsem v skoku, so praktično vodili vso tekmo, slabe trenutke so imeli le na začetku druge četrtine, ko so za kratek čas prepustili vodstvo gostiteljem.

Krka proti Rogaški Slatini, Helios proti Hopsom

Krka bo v 4. krogu v soboto gostovala v Rogaški Slatini, Helios pa bo naslednjo tekmo odigral šele 30. marca, ko bo gostil Hopse s Polzele.

Fifolt in Đapa dosegala pomembne točke
Dolenjci so tekmo začeli z delnim izidom 7:2, po prvi četrtini je njihova prednost znašala že deset točk, toda na začetku druge so zašli v manjšo krizo. Gostitelji so z delnim izidom 15:2 prešli v vodstvo, s trojko Miroslava Pašajlića so v 16. minuti povedli s 34:31. Toda Krka je hitro vrnila udarec, Žiga Fifolt in Dalibor Đapa sta poskrbela za izenačenje, s soigralci do konca polčasa tekmecem nista več dopustila točke, Dolenjci pa so jih dosegli 12.

Na začetku drugega dela je nato Krka dosegla še šest zaporednih točk, nato pa visoko prednost držala vse do zadnje minute, ko so domači z 11 točkami v seriji le nekoliko popravili izid.

Mahkovičevih 18 točk premalo
Pri zmagovalcih sta bila s 16 točkami najučinkovitejša Đapa in Fifolt, pri gostiteljih jih je Blaž Mahkovic dosegel 18.