Malcolm Armstead je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer

so se odlično držali v Beogradu proti favorizirani Crveni zvezdni, bili v igri za zmago do zadnjih minut, a so na koncu doživeli tretji poraz v Ligi ABA (85:78).

Novomeščani so obupno odprli tekmo in Crvena zvezda si je že v prvi četrtini nabrala 15 točk naskoka (22:7). Potek tekme se je obrnil z vstopom Malcoma Armsteada (20 točk). Krka je hitro topila prednost rdeče-belih in jih z delnim izidom 11:0 ujela ter tik pred polčasom celo povedla.

V izenačeni tretji četrtini so Novomeščani prevzeli pobudo ob koncu in si priigrali najvišjo prednost (54:58). Odlični so bili predvsem pod košem, kjer je Chrisu Bookerju (13 točk) dobro pomagal Tomaž Bolčina (14), ki se je v obrambi boril z visokim Bobanom Marjanovićem (6).
Krka je bila v prednosti tudi na začetku zadnjega dela, ko je zablestel Jaka Blažič. Slovenski reprezentant je šest minut pred koncem ukradel žogo in jo ob prekršku položil skozi obroč za 65:63. To je Beograjčanom dalo dodatno energijo. Na krilih razpoloženega Blažiča (13), ki je v tem delu dosegel devet točk, so pobegnili na deset in srečanje praktično odločili. Krka se sicer ni predajala, prišla še do šest točk zaostanka, a razlika je bila vendarle previsoka.
Največ točk pri Crveni zvezdi sta dosegla Maik Zirbes in Marcus Williams (14).
Drugi slovenski predstavnik Union Olimpija je svojo tekmo odigral že v petek in v tesni končnici z 72:70 premagal Igokeo.