Krki se je v zadnjem krogu uspelo rešiti, uspeh pa je še toliko slajši, ker je
Krki se je v zadnjem krogu uspelo rešiti, uspeh pa je še toliko slajši, ker je "padla" Petrol Olimpija. Foto: Krka/Robi Verbajs

Obračun v Novem mestu je bil po pričakovanju napet in nervozen, nobena ekipa ni vodila za več kot šest točk. Prvi strelec Krke je bil z devetimi točkami Dominik Mavra, po osem sta jih dosegla Žiga Fifolt in Jure Balažič, sedem pa Luka Lapornik, ki je v zadnji minuti s polaganjem odločil tekmo. Pri Olimpiji, ki v vsej sezoni Lige ABA ni zmogla niti ene zmage v gosteh, je Domen Lorbek dosegel 17 točk. Krki je šla že prej na roke zmaga Igokee nad Zadrom, saj ima z Zadrom boljše razmerje, kar pomeni, da je Krka na koncu osvojila 10. mesto, Zadar 11. (čakajo ga dodatne kvalifikacije), medtem ko se Olimpija seli v drugoligaško druščino jadranskega tekmovanja.

Petrol Olimpija je v tej sezoni Lige ABA ostala brez ene same zmage v gosteh. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija po dveh trojkah zastala
Petrol Olimpija (brez obolelega Luke Šamanića) je tekmo odprla z dvema trojkama (Bubnić, Lorbek), a se nato ni več znašla proti strnjeni Krkini obrambi in je do konca uvodne četrtine zmogla vsega še dva koša iz igre. Krka je to le delno unovčila, povedla je z 12:8 in (s trojko Daliborja Đape iz dvanajstih metrov) 17:13, kar je bil izid prve četrtine.

Ob polčasu Krka vodila za točko
V drugi četrtini je bilo precej napak na obeh straneh. Krka je s košem Žige Fifolta takoj povedla za šest točk, takšno prednost je imela še v 25. minuti (30:24), nato pa je ljubljanska ekipa dosegla sedem točk zapored in prvič po peti minuti spet povedla. Fifolt je s prostima metoma Krki priboril minimalno prednost ob polčasu (32:31).

Mrtvi tek v tretji četrtini
Tretja četrtina je bila zelo izenačena, prinesla pa je nekaj lepih potez. Luka Lapornik, s 14 točkami prvi strelec na jesenski tekmi Lige ABA v Ljubljani, je z zabijanjem in svojima prvima točkama Krki prinesel prednost 38:37, Miha Lapornik je s trojko Olimpijo popeljal v vodstvo 41:45, Mirza Begić pa je po podaji Tomića dokončal akcijo za 43:47. Zadnjo besedo v tretji četrtini je imel Luka Lapornik, ki je zadel za tri točke in pred odločilnimi 10 minutami je bilo 48:47.

Zdovc poskusil s krepkimi besedami
Napetost se je stopnjevala in bolj kot se je bližal finiš, bolj je bilo jasno, da nobeni ekipi ne bo uspelo pobegniti predaleč. Ko je Krki uspel niz 6:0 za vodstvo 54:51, je Jure Zdovc vzel minuto odmora in z nekaj krepkimi besedami za hip aktiviral svoje varovance. Lorbek je s svojo 15. točko vrnil upanje (54:54), toda nato je nekaj pomembnih točk dosegel Jure Balažič. Najprej je zadel prosta meta, sredi predzadnje minute pa je z uspešno akcijo pod košem prednost povišal na 59:55.

Luka Lapornik s polaganjem odločil dvoboj
Olimpija je imela vseeno še možnosti za preobrat, toda te so se krepko zmanjšale, ko je Marvin Jones zgrešil oba prosta meta. Na drugi strani je Luka Lapornik s polaganjem bolj kot ne odločil zmagovalca, njegova blokada Lorbku 16 sekund pred koncem pa je Olimpiji dokončno spodrezala krila.