Stephen Curry je blestel v drugem polčasu proti Houstonu in bil najbolj zaslužen za peto zmago Warriorsov. Foto: EPA
Kelly Olynyk
Boston je premagal Chicago, Kelly Olynyk, ki je s Kanado poleti gostoval v Sloveniji, pa je dosegel dvojni dvojček. Foto: EPA

e ne poraženi moštvi. Golden State je Rocketse premagal z 98:87. Prvi poraz je doživel tudi Memphis. Boljši je bil Milwaukee s 93:92.

Odločilno serijo so gostje v Toyota Centru naredili v prvih sedmih minutah drugega polčasa, ko jim je uspel niz 22:7. Izvrsten je bil Stephen Curry, ki je 23 točk od 34 dosegel v drugem polčasu. Po prvem delu so gostitelji vodili za osem, v drugem pa so zablesteli Warriorsi in tretjo četrtino dobili za 15. "Med polčasom je bila atmosfera v garderobi kot na pogrebu. Vsi smo bili razočarani in ni nam bilo jasno, kako ne najdemo ritma," je po tekmi povedal Curry, ki je bil prvi strelec srečanja, obenem pa je v statistiko vpisal še deset skokov, pet podaj in štiri ukradene žoge. Iz devetih poskusov je zadel šest trojk.

Po 20 letih je Golden State sezono začel s petimi zmagami zapored. Pri Raketah, ki so igrale brez Dwighta Howarda, je bil z 22 točkami prvi strelec James Harden, eno manj je dosegel Isaiah Canaan. Pri gostih je Andre Igoudala dodal 15 točk. Andrew Bogut pa je imel kar 18 skokov.

Warriorsi so imeli kar 26 izgubljenih žog in trenerju Stevu Kerru kar ni jasno, kako lahko še naprej zmagujejo: "V napadalnih akcijah smo naredili kar nekaj šolskih napak. Neverjetno je, da imamo tako nadarjeno ekipo, in če bi igrali bolj preprosto, bi bili še bistveno boljši." Kerr je bil navdušen nad Curryjevo predstavo in v šali dejal: "Ja, imamo tega fanta po imenu Steph Curry. Je kar dober."

Knight mož odločitve v Milwaukeeju
Prvi so Memphis premagali košarkarji Milwaukeeja. Junak zmage je bil Brandon Knight. Najprej je Zach Randolph po zgrešenem prodoru Mika Conleyja popravil za vodstvo 91:90. Conley je osem sekund pred koncem metal dva prosta meta, a zadel le drugega in gostitelji so imeli napad za zmago. Knight je najprej po bloku obšel Conleyja, nato pa po levi še Marca Gasola in le sekundo pred iztekom rednega dela položil za izenačenje, Courtney Lee pa je nad njim naredil še osebno napako. Knight je zadel prosti met, Lee pa na drugi zgrešil s strani trojko za zmago.

"Kot otrok sanjaš, da imaš na voljo prosti met za zmago, in to se je tokrat uresničilo. Zadel sem in nam zagotovil zmago", je bil presrečen Knight, s 14 točkami za Giannisom Antetokounmpom, ki se je odlično znašel v NBA-ju, drugi strelec Bucksov. Randolph je pri Grizlijih dal 22 točk in ujel 14 odbitih žog. Beno Udrih je igral 19 minut in vpisal štiri točke ter podajo.

Tekme 8. novembra:
LA CLIPPERS - PORTLAND 106:102
Redick 30, Griffin 23, Paul 22, 11 podaj; Lillard 25, Aldrige 21, 10 skokov.

CHICAGO - BOSTON 101:106
Brooks 26, Gasol 19; Turner 19, Olynyk 18, 11 skokov, Green 14.

HOUSTON - GOLDEN STATE 87:98
Harden 22, Canaan 21, Motiejunas 21; Curry 34, 10 skokov, Igoudala 15, Green 14, Thompson 11.

MILWAUKEE - MEMPHIS 93:92
Antetokounmpo 18, Knight 14; Randolph 22, 14 skokov, Gasol 18 ... Udrih 4 (1/4 iz igre), 1 podaja, 19 minuta.

SAN ANTONIO - NEW ORLEANS 99:100
Parker 28, Ginobili 17; Davis 27, 11 skokov, Evans 18.