Kawhi Leonard je odlično pokrival LeBrona Jamesa, ki je izgubil kar sedem žog. Foto: EPA
Kawhi Leonard
Leonard je bil najboljši strelec tekme z 29 točkami, zgrešil je le tri mete iz igre. Foto: EPA
Danny Green
Danny Green je spomnil na izjemne predstave iz lanskega finala, zadel je sedem izmed osmih metov iz igre. Foto: EPA
Boris Diaw
Boris Diaw je presenetljivo začel tekmo, na parketu je bil kar 37 minut. Foto: EPA
Rashard Lewis
Veteran Rashard Lewis je zadel štiri trojke,a to ni bilo dovolj, saj so bili soigralci popolnoma razglašeni. Foto: EPA
San Antonio pogasil Vročico

Spursi, ki so izjemno začeli srečanje, zdaj vodijo z 2:1 v zmagah. Vročica je prvič v letošnji končnici izgubila tekmo v American Airlines Areni. Leonard je poleg rekorda kariere blestel tudi v obrambi, sijajno je pokrival LeBrona Jamesa, ki je izgubil kar sedem žog.

Sanjski začetek Leonarda
Gregg Popovich je moral po porazu na drugi tekmi nekaj spremeniti, v začetno peterko je uvrstil Borisa Diawa, Tiago Splitter pa je začel na klopi. Leonard, ki na prvih dveh tekmah ni našel prave igre, je tokrat začel izvrstno. Polagal je ob prekršku Chrisa Bosha in dodal še prosti met, v 5. minuti je zadel trojko, kar je pomenilo, da je nanizal že 10 točk, Spursi pa so prevzeli pobudo (10:18).
Erik Spoelstra je vzel minuto odmora, nato pa je stvari v svoje roke prevzel James. V dveh minutah je dosegel 10 točk, zadel dve trojki in sam držal priključek z razpoloženimi gosti (20:27). San Antonio ni popuščal, Leonard je povišal na 23:38, Manu Ginobili pa je s trojko ob sireni postavil izid prve četrtine 25:41.
Po četrt ure Spursi vodili za 25 točk
Na začetku druge četrtine je Norris Cole zadel trojko, nato pa so se gostje popolnoma razleteli po parketu. Danny Green je zadel dve trojki, eno je dodal Patty Mills in z delnim izidom 14:2 je San Antonio v 16. minuti povedel za neverjetnih 25 točk (30:55). Gostje so zadeli prvih 19 izmed 21 metov iz igre!
75-odstotni met iz igre - rekord finalnih tekem
Jezni Spoelstra je skušal z minuto odmora preprečiti siloviti nalet Spursov. Rashard Lewis je odgovoril s tremi trojkami (45:60). Parkerju in Duncanu je do odmora uspelo znova povišati prednost San Antonia (50:71), ki je imel v prvem polčasu kar 75,8-odstotni met iz igre (25/33) - rekord vseh finalnih tekem Lige NBA.
Vročica se je brez Jamesa močno približala
Miami je drugi polčas začel s popolnoma drugačno energijo, Wade je zadel iz prodora ob prekršku Greena, v naslednjem napadu pa je bil Bosh natančen izza črte (56:71) in Popovich je že po 46 sekundah nadaljevanja vzel minuto odmora. Sredi tretje četrtine je Spoelstra privoščil nekaj počitka Jamesu, gostitelji pa so s serijo 10:0 znižali na 74:81, razigral se je Wade, gledalci so znova oživeli. Marco Belinelli je odgovoril z izjemno pomembno trojko in San Antonio je po treh četrtinah še vedno vodil za enajst točk (75:86).
Zadnjih pet minut le še formalnost
Devet minut pred koncem je Ray Allen s trojko iz desnega kota znižal na 80:90, sijajni Leonard je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami, nato pa je še Parker zadel trojko (82:97). Prvaki so igrali preveč predvidljivo, James je vseskozi prodiral v raketo, obramba je bila pripravljena na te akcije, izgubil je kar sedem žog. V zadnjih petih minutah se Miamiju ni uspelo več približati, gledalci so ekspresno zapustili dvorano. V zadnjih dveh minutah pa so priložnosti na obeh straneh dobili tudi rezervisti.
Kako bo jezni LeBron odgovoril na četrti tekmi?
"Mislim, da nikoli več ne bomo metali 76-odstotno iz igre v polčasu," se je šalil Popovich, ki je bil zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev (Parkerja je pohvalil že med srečanjem na parketu), večino tekme je sedel na klopi, kar sicer ni njegova značilnost, saj zelo čustveno doživlja srečanja.
"Povozili so na začetku z agresivno igro. Zelo smo jezni, na četrti tekmi bomo začeli popolnoma drugače. Proti San Antoniu si preprosto ne smeš privoščiti tako visokega zaostanka na začetku tekme. Kaznovali so vse naše napake v obrambi," je pojasnil James, ki bo na naslednjih tekmah potreboval precej večjo pomoč soigralcev. Mario Chalmers je v izjemno slabi formi (0/5 iz igre), le veteran Allen je učinkovit s klopi.
Četrta tekma finala bo v noči s četrtka na petek v American Airlines Areni. Miami bo pod velikim pritiskom, po porazu pa je v zadnjih 13 primerih vedno odgovoril z zmago.