Luka Dončić je obležal v drugi minuti. Foto: Reuters

Miami je že v prvem polčasu vodil s 24 točkami razlike, a se je Dallas vrnil, tako v zadnji četrtini kot podaljšku je vodil za štiri, na koncu pa izgubil prav s tako razliko (122:118).

Dončić odšepal po 100 sekundah igre
Ključni dogodek tekme se je zgodil že v drugi minuti. Luka Dončić je najprej za Dallas dosegel prvi točki s prostih metov, nato je moral po natanko stotih sekundah igre zapustiti igrišče. Pri prodoru pod koš je stopil na nogo Kendricka Nunna, pri čemer si je poškodoval gleženj in odšel na natančnejši pregled. Ta je sicer pokazal, da poškodba ni resnejša, a se je vodstvo kluba odločilo, da ga ne vrne več na parket. Trenutno še ni jasno, ali bo moral izpustiti še katero od naslednjih tekem.

"Upamo, da ni nič resnega," je bil po tekmi kratek trener Dallasa Rick Carlisle, ki je dodal, da Dončića ne pričakuje v postavi v ponedeljek, ko se bodo Mavericksi pomerili z Milwaukeejem. "Luka je jasno zelo pomemben del te organizacije in našega moštva. Ko vidiš, da se je poškodoval, ni lahko. Upamo le, da se čim prej vrne," je povedal Tim Hardaway Jr., Kristaps Porzingis pa dodal: "Imamo kar nekaj igralcev, ki lahko stopijo v ospredje in dobro igrajo. Tudi brez Luke smo v drugem polčasu naredili serijo, se vrnili v igro in borili za zmago. Malo nam je zmanjkalo. Zapravili smo toliko priložnosti za zmago, zaradi česar smo zelo razočarani." Z izbranimi besedami je o Luki spregovoril tudi prvi zvezdnik Miamija Jimmy Butler: "Če bi moral plačati, da bi gledal koga, je to on. Sodi v to kategorijo."

Dončić že v drugi minuti tekme zapustil parket

Robertson obdržal rekord
Poškodba je tako preprečila, da bi Dončić nadaljeval neverjetni niz 20 tekem, na katerih je dosegal najmanj po 20 točk, 5 skokov in 5 podaj. To je bil sploh tretji najdaljši tovrstni niz v zgodovini lige, za oba daljša je v 60. letih poskrbel Oscar Robertson (29 in 25 tekem).

Porzingis se je prebudil
Dogodek je popolnoma nokavtiral gostitelje, ki so hitro padli v zaostanek 26:7. Miami je v uvodni četrtini vodil tudi za 21 točk. Ob koncu četrtine se je prebudil Kristaps Porzingis, ki je samo do konca četrtine zbral 8 točk in 5 skokov (kar tri v napadu). S sireno je ob koncu četrtine zadel trojko z desetih metrov, s čimer je zaostanek znižal na 15 (37:22).

Miami zlahka držal prednost
Vročica je v drugi četrtini zlahka obdržala visoko prednost. Igralci v belem so bili večji del še vedno pretreseni zaradi dogodka z začetka tekme, Miami pa je zlahka rešetal domačo mrežico in na polčas odšel s prednostjo 23 točk (73:50). V tem delu so odlično metali trojke (12/19). Kelly Olynk je dosegel 15 točk (zadel je vse štiri mete iz igre in vse štiri proste mete).

Dallas se je v tretjem delu približal
Gostitelji so se na začetku drugega polčasa le prebudili, hitro zadeli štiri trojke in se prvič po dolgem času prebili pod 10 točk zaostanka (79:70). Podoben zaostanek je bil tudi ob koncu tretjega dela tekme (91:81).

Mavsi v zadnji minuti vodili za štiri

Lukova poškodba ni hujša

Miami je zadel prvih 19 prostih metov, šele na začetku zadnje četrtine je Bam Adebayo naredil prvo tovrstno napako (zgrešil je celo oba poskusa), nato je vajeti Dallasa prevzel veteran J. J. Barea. Najprej je sam dosegel štiri točke, nato je podelil še dve podaji, po katerih so gostitelji 8:55 pred koncem znižali na 95:90. Po zabijanju Tima Hardawaya pet minut pred koncem so se približali na 101:99, nekaj trenutkov pozneje pa po zabijanju Maxija Klerberja še prvič povedli (104:103). Nato je Porzingis zadel še trojko (107:103). Dallas je zadnjo minuto začel s prednostjo štirih točk (112:108), a je Miamiju uspelo izenačiti, imel je tudi zadnji napad za zmago, Jimmy Butler pa je ob sireni zgrešil trojko.

Brunson zgrešil met za drugi podaljšek
V podaljšku je Dallas po dveh minutah že vodil za štiri (118:114), a nato v nadaljevanju, polnem napak, ni več dosegel točke. Ključni koš je dosegel Adebayo, ki je Miami povedel v vodstvo s 119:118. Butler je deset sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta, a je Miami spet prišel do žoge, Butler pa je nato le zadel dva prosta meta. Na drugi strani je Brunson zgrešil trojko za nov podaljšek.

Prizor, ki je najbolj zaznamoval tekmo. Foto: Reuters

Težki dnevi pred Mavsi
Za Dallas se je s tem začela serija petih zaporednih tekem proti ekipam z Vzhodne konference, ki zasedajo prvih pet mest – po Miamiju sledijo še Milwaukee, Boston, Philadelphia in Toronto, nato Mavse čaka malenkost daljši odmor.

Vročica letos še brez zmage na drugi tekmi zapored
Miami je v noči na soboto sploh prvič izgubil pred svojimi gledalci, boljši so bili LA Lakersi. Vročica je petič v tej sezoni igrala t. i. back to back tekmo (dve tekmi v dveh večerih). Do zdaj je v vseh štirih primerih izgubila drugo od obeh tekem, tokrat pa je le zmagala. Miami je izjemno dobro fizično pripravljen, saj je letos igral že peti podaljšek, prav vse pa je dobil.

Bucksi blizu klubskega rekorda
Milwaukee je zlahka premagal Cleveland s 125:108 in s tem svoj niz zmag podaljšal na 18. Do klubskega rekorda mu manjkata le še dve zmagi.

Liga NBA, tekme 14. decembra

Sorodna novica Luka Dončić že prva prava slovenska svetovna športna zvezda

DALLAS – MIAMI
118:122 (23:37, 27:36, 31:18, 31:21) (podaljšek)
Hardaway 28, Porzingis 22 in 14 skokov, Brunson 18, Dončić 2 in skok v 2 minutah; Butler 27, Herro 19, Adebayo 18, 11 skokov in 10 podaj.

PHOENIX – SAN ANTONIO 119:121 (podaljšek)
Rubio 25 in 13 podaj, Kaminsky 22, Šarić 19 in 17 skokov; Mills 26, Aldridge, Murray in DeRozan po 18.

TORONTO – BROOKLYN 110:102
Siakam 30 in 11 skokov, Powell 25, Gasol (17 skokov) in Lowry po 17; Dinwiddie 24, Temple 16.

MEMPHIS – WASHINGTON 128:111
Brooks 27, Clarke 25, Morant 18; Beal 29 in 10 skokov, Brown 16.

CHICAGO – LA CLIPPERS 109:106
LaVine 31, Young 17, Valentine 16; Harrell 30, George 27.

MILWAUKEE – CLEVELAND 125:108