Luka Dončić že drugo tekmo zapored ni imel dovolj pomoči soigralcev. Foto: AP

Že v nedeljo proti Indiani so Mavericksi zapravili prednost v končnici, tokrat pa so tri četrtine nadzorovali potek srečanja na krilih sijajnega Dončića. Zadnjo četrtino so Spursi začeli odlično, strnili so obrambo in prišli do preobrata. Blestel je LaMarcus Aldridge, ki je 11 izmed 24 točk dosegel v zadnji četrtini. To je bila izjemna vrnitev na parket, saj je izpustil zadnjih šest tekem zaradi poškodbe desnega ramena.

"Prehitro smo se sprostili, ko smo si priigrali malce višjo prednost. Takrat bi morali še povišati naskok, vendar nam ni uspelo. Sploh nisem zaskrbljen. Na začetku sezone so nam vsi napovedovali, da se ne bomo uvrstili v končnico. Dokazali smo, da spadamo med osmerico. Do konca rednega dela je še dolga pot, vendar mislim, da se bomo uvrstili v končnico," je poudaril Dončić, ki je zadel šest trojk. Na parketu je bil 36 minut. Poraz bo treba hitro pozabiti, saj že v sredo v American Airlines Center prihaja močni Denver.

Porzingis drugič zapored razglašen
Tim Hardaway je prispeval 20 točk, drugo tekmo zapored pa je popolnoma odpovedal Kristaps Porzingis. Latvijec je preveč metal izza črte (1/8), gostitelji so ga izrinili iz rakete, kjer je najbolj nevaren. 9 točk in 12 skokov je premalo za nosilca igre Mavericksov. To je bil prvi poraz Dallasa na četrti medsebojni tekmi v letošnji sezoni.

Mavericksi se niso uspeli odlepiti
Nastop 21-letnega Ljubljančana je bil dolgo časa vprašljiv, saj je v nedeljo proti Indiani staknil še poškodbo desnega zapestja. Že v uvodni četrtini je nakazal, da bo imela obramba Spursov težko delo. Z 10 točkami je poskrbel za prednost Mavericksov po 12 minutah (27:29).

LaMarcus Aldridge je bil neustavljiv v zadnji četrtini. Pred današnjim večerom je zadnjič igral 23. februarja, potem pa je šest tekem počival zaradi poškodbe ramena. Foto: AP

V drugi četrtini je s polaganjem povišal na 35:44, vendar se Dallas nikakor ni uspel odlepiti. Žilavi Spursi, ki potrebujejo serijo zmago za preboj na osmo mesto, so držali priključek do odmora (54:59).

Spursi po -13 ujeli priključek
Dončić je drugi polčas odprl s trojko, nato je sijajno zaposlil Doriana Finney-Smitha, ki je zablestel z zabijanjem, v naslednji akciji pa je zadel še izza črte za najvišjo prednost Dallasa na tekmi (54:67). Spursi so odgovorili z desetimi zaporednimi točkami in po 36 minutah se je obetala napeta končnica (83:85).

Gay začel preobrat, Aldridge pa potrdil zmago
Rudy Gay je s trojko poskrbel za prvo vodstvo San Antonia (88:85). Gledalci so bili navdušeni in gostitelji so z delnim izidom 9:0 prevzeli nadzor. Belinelli je s trojko povišal na 101:90 in jezni Carlisle je vzel minuto odmora.

Mavericksi so uspeli znižati na 104:101, vendar je Aldridge v ključnih trenutkih stopil na veliko sceno. Nanizal je šest zaporednih točk in dve minuti pred koncem so Spursi povedli s 110:101. Dončić je v zadnjih dveh minutah prispeval še šest točk, a obramba Dallasa je bila v zadnji četrtini razglašena.

Zadnjih 16 tekem bo zelo pomembnih
Seth Curry, Michael Kidd-Gilchrist in Willie Cauley-Stein so manjkali. Do konca je še 16 tekem, končnica ni ogrožena, vendar sedmo mesto je zelo neugodno na Zahodu, saj prinaša zares zahtevnega tekmeca. Trenutno so na drugem mestu LA Clippersi, ki so med najresnejšimi kandidati za naslov.

Težko delo za Spurse
Spursi so 22-krat zapored igrali v končnici Lige NBA. Legendarni trener Gregg Popovich se je vedno prebil med osem najboljših na Zahodu, letos pa mu kaže slabo. San Antonio ima tri poraze več od Memphisa, ki je na osmem mestu.

Popovich: Prisotna je bila zares velika želja pri vseh igralcih
"Še vedno se ne počutim 100-odstotno pripravljenega. Moral sem stisniti zobe. V končnici tekme se mi je odprlo. Vsekakor bom potreboval še nekaj tekem, da bom ujel pravi ritem," je povedal Aldridge, ki je igral prvič po 23. februarju.

"Prisotna je bila zares velika želja pri vseh igralcih. V zadnji četrtini so prikazali odlično igro in prišli so do preobrata," je dodal 71-letni Popovich.

Celticsi zapravili visoko prednost, a jih je rešil Smart
Boston se je šestič zapored uvrstil v končnico. V zelo napeti tekmi je ugnal Pacerse v Indianapolisu (111:114). Celticsi so si sedem minut pred koncem priigrali 16 točk naskoka (86:102). Indiana je na krilih izjemnega Victorja Oladipa z delnim izidom 21:2 prišla do preobrata. Domantas Sabonis je s košem in dodatnim prostim metom poskrbel za tri točke prednosti dve minuti pred koncem (107:104).

50 sekund pred zadnjim piskom sirene je Marcus Smart dosegel odločilni koš po prodoru in potrdil zmago z dvema prostima metoma sedem sekund pred koncem. V zadnji akciji na tekmi je Justin Holiday zgrešil trojko iz težkega položaja za podaljšek.

Spencer Dinwiddie je bil s 23 točkami najzaslužnejši za presenetljivo zmago Netsov v Staples Centru. Dosegel je odločilni koš 28 sekund pred koncem. Brooklyn je dobil obe tekmi po menjavi trenerja, ko je Jacque Vaughn zamenjal Kennyja Atkinsona. Foto: Reuters

Rocketsi končali črni niz
Houston se je pobral po štirih zaporednih porazih in premagal Minnesoto s 117:111. Po katastrofalni predstavi proti Orlandu v nedeljo so Rocketsi v drugem polčasu našli pravo igro. James Harden je dosegel 37 točk, Russell Westbrook pa jih je dodal 27.

Netsi presenetili Lakerse
Za presenečenje večera so poskrbeli košarkarji Brooklyna, ki so odnesli zmago iz Staples Centra. Lakersi so po dveh vrhunskih predstavah pretekli konec tedna tokrat odpovedali v obrambi in izgubili s 102:104.

Netsi so blesteli v tretji četrtini in tudi v končnici niso popustili. LeBron James, ki je v petek potopil Milwaukee, v nedeljo pa še LA Clipperse, je najprej tri minute pred koncem zgrešil trojko, ko se je žoga nesrečno odkotalila iz obroča. 43 sekund pred koncem je našel Anthonyja Davisa, ki je zadel izza črte za izenačenje na 102:102.

Davis zgrešil trojko za zmago
Po minuti odmora je Spencer Dinwiddie poskrbel za novo prednost Netsov. V zadnjem napadu je James zgrešil polaganje, ko je bil popolnoma neoviran pod obročem, znova se je žoga odkotalila iz obroča. Jezerniki so prišli do žoge. James je prodrl pod obroč in na levi strani našel osamljenega Davisa, ki pa je zgrešil trojko za zmago. Če bi zadel, bi bil to 14. trojni dvojček Jamesa, ki je tako ostal pri 29 točkah, 12 skokih in 9 podajah.

Tekme 10. marca:
SAN ANTONIO DALLAS
119:109 (27:29, 27:30, 29:26, 36:24)
Aldridge 24 (10/23 iz igre), Gay 17 (7/12 iz igre), Belinelli 16 (4/6 za tri), Lyles (11 skokov) in White po 14, DeRozan 13 in 12 podaj, Mills 12 (5/5 iz igre), Forbes 7, K. Johnson 2; Dončić 38 (13/26 iz igre, 6/13 za tri, prosti meti 6/7), 8 podaj in 7 skokov v 36 minutah, Hardaway 20 (4/9 za tri), Finney Smith 15, Kleber 12, Porzingis 9 (4/15 iz igre, 1/8 za tri) in 12 skokov, Wright 7, Marjanović 4, Lee in J. Jackson po 2.

INDIANA BOSTON 111:114
Sabonis 28 (13/23 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Oladipo 27 (5/7 za tri), Warren 22, Turner 16; Tatum 30 (11/22 iz igre), Hayward 27 in 10 skokov, Theis 20, Smart 16, Walker 11.

WASHINGTON NEW YORK 122:115
Beal 40 (11/25 iz igre), Napier 21, Bryant 14 in 10 skokov; Portis (9/15 iz igre) in Ntilikina (10 podaj) po 20, Randle in Barrett po 11.

CHICAGO CLEVELAND 108:103
White 20 (7/17 iz igre), Carter Jr. 17, Markkanen, Porter Jr. in Valentine po 15; Sexton 26 (12/16 iz igre), Drummond 21, Love 17, Nance 16.

HOUSTON MINNESOTA 117:111
Harden 37 (11/19 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 10/14) in 7 podaj, Westbrook 27 (11/17 iz igre), 7 podaj in 6 skokov, Gordon 16.

MEMPHIS ORLANDO 115:120
Valančiunas 27 (9/10 iz igre) in 16 skokov, Morant in Brooks po 21; Ross 24 (5/11 za tri), Carter Williams 20, Vučević 19 (9/15 iz igre), 11 skokov in 7 podaj.

PORTLAND PHOENIX 121:105
Lillard 25 (5/10 za tri), Ariza (5/8 za tri) in McCollum po 22, Anthony 21, Whiteside 16 in 14 skokov; Booker 29 (9/25 iz igre) in 9 podaj, Šarić 24 in 11 skokov, Rubio 21.

GOLDEN STATE LA CLIPPERS 107:131
Bender 23 (8/12 iz igre), Wiggins 21, Poole 17; Leonard 23 (9/14 iz igre), Jackson 16, Beverley (4/5 za tri) in George po 15.

LA LAKERS BROOKLYN 102:104
James 29 (12/22 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 1/5), 12 skokov in 9 podaj, Davis 26 (9/19 iz igre) in 8 skokov, Kuzma 14, Bradley 10; Dinwiddie 23 (7/17 iz igre), LeVert 22, Luwawu Cabarrot 13, Harris 12.