Spencer Dinwiddie in Dwight Powell se veselita zanesljive zmage. Foto: Reuters

23-letni Ljubljančan je zaradi bolečin v desnem gležnju počival prvič po 5. marcu. Jalen Brunson je dosegel 28 točk, Spencer Dinwiddie pa jih je prispeval 26. Mavericksi so drugi polčas dobili z 58:38. S 45. zmago v letošnji sezoni so se izenačili z Utahom na četrtem mestu Zahoda.

Novinec Alpren Sengun je zbral 14 točk in 11 skokov, Christian Wood je dodal 12 točk in 10 skokov. Rocketsi so izgubili že enajsto zaporedno tekmo na gostovanju. To je bil 55. poraz najslabše ekipe v ligi.

Luka Dončić je prihranil nekaj energije za precej bolj zahtevni tekmi konec tedna. V petek bo Dallas gostoval v Minnesoti, v nedeljo pa bo gostil Utah. Foto: Reuters

Dallas je prvič po sezoni 2011/12 dobil vse štiri tekme proti Houstonu. "Metla" je Mavericksom uspela tudi v šampionski sezoni 2010/11. To sta bili zadnji dve sezoni Jasona Kidda v bogati karieri. Trener Dallasa je tokrat praznoval 49. rojstni dan.

Dinwiddie blestel v prvem polčasu, Brunson pa v drugem
Dinwiddie je dosegel 19 točk že sredi druge četrtine, obramba Dallasa pa ni bila prava in ob odmoru so imeli Rocketsi točko naskoka (52:53).

V tretji četrtini se je razigral Brunson, ki je prispeval 16 točk. Ni se odločal za težke mete izza črte, ampak je s prodori povzročal velike težave gostom. Mavericksi so z delnim izidom 13:7 končali tretjo četrtino in povedli z 82:72.

Prednost narasla že na 23 točk
Na začetku zadnje četrtine je Houston popolnoma popustil. Dallas si je z delnim izidom 16:3 že zagotovil odločilno prednost sredi zadnje četrtine. Frank Ntilikina in Dorian Finney Smith sta s trojkama povišala na 98:75. Tri minute in pol pred koncem sta oba trenerja v igro poslala rezerviste.

Irving na 30. rojstni dan nasul 43 točk
Zvezdnik Ja Morant je zaradi bolečin v desnem kolenu počival, Memphis pa je v zadnji četrtini blestel. De'Anthony Melton in Desmond Bane sta s 23 točkami zrežirala zmago nad Brooklynom s 132:120. Zadnjo četrtino so Grizliji dobili z 29:16.

Končno bo lahko zaigral tudi na domačem parketu
Kyrie Irving je praznoval 30. rojstni dan, nasul je 43 točk, zadel je šest trojk. Najbolj pa se je razveselil odločitve župana New Yorka Erica Adamsa. Od četrtka naprej bodo lahko tudi necepljeni športniki sodelovali na športnih dogodkih. Irving je lahko igral le v gosteh, na zadnjih tekmah rednega dela pa bo lahko stopil tudi na parket Barclays Centra.

Vroči Boston povozil Utah
Boston je z novo izjemno predstavo odpihnil Utah s 125:97. To je bila že peta zaporedna zmaga Celticsov, ki so na četrtem mestu Vzhoda, a imajo le zmago manj od vodilnega Miamija.

Jayson Tatum je 11 od 26 točk dosegel v prvi četrtini, ki jo je Boston dobil z 39:24. Ob odmoru je prednost narasla na 68:45. Boston je bil konec januarja na devetem mestu Vzhoda, od takrat pa je najbolj vroča ekipa konference.

Donovan Mitchell je bil najboljši strelec tekme s 37 točkami, Rody Gobert je zbral 14 točk in 11 skokov, a gostje iz Salt Lake Ciyja so bili popolnoma nemočni v TD Gardnu.

"V prvi polovici sezone smo izgubili številne tekme na lahek način. Mislim, da bi bili lahko na prvem mestu, če si ne bi privoščili toliko spodrsljajev. Vsaka tekma do konca rednega dela je pomembna, zalet pa je treba prenesti v končnico," je povedal Jaylen Brown, ki je prispeval 26 točk

Bojevniki brez številnih zvezdnikov do zmage v Miamiju
Miami se bo moral še zelo potruditi za prvo mesto na Vzhodu, saj je doživel grenek poraz proti Golden Statu (104:118). Zadnjo četrtino je Vročica izgubila s 24:37. Jimmy Butler in veteran Udonis Haslem sta si izmenjala nekaj sočnih kletvic in soigralci so ju skušali pomiriti.

Trener Bojevnikov Steve Kerr se je odločil, da bodo Draymond Green, Otto Porter Jr. in Klay Thompson počivali. Stephen Curry zaradi poškodbe levega stopala ne igra že nekaj časa, prav tako je manjkal veteran Andre Iguodala. Golden State ima zelo širok igralski kader. Tokrat je blestel Jordan Poole, ki je dosegel 30 točk, zadel je sedem trojk. Jonathan Kuminga, Andrew Wiggins in Damion Lee so prispevali po 22 točk.

Kyle Lowry je zadel šest trojk in bil s 26 točkami najboljši strelec Miamija, ki je prespal začetek drugega polčasa. Bojevniki so nanizali 19 točk zapored in po dveh trojkah Poola so si priigrali lepo prednost (50:69). Lowry je s trojko znižal na 80:81 po 36 minutah.

V končnici so bili gostitelji razglašeni, z delnim izidom 11:0 si je Golden State zagotovil prvo zmago v Miamiju po 3. decembru 2017.

DeAndre Ayton in soigralci so zmagali že šestič zapored in si lahko že v četrtek v Denverju zagotovijo prednost domačega parketa do konca končnice. Foto: Reuters

Ayton z rekordom kariere poskrbel za novo zmago Phoenixa
Minnesota je izgubila proti vodilnemu Phoenixu s 116:125. Ob odmoru so Volkovi vodili s 64:51. Zadnjo četrtino so Sunsi dobili z 42:28.

Deandre Ayton se je veselil rekorda kariere (35 točk), Devin Booker pa je 22 od 28 točk prispeval v drugem polčasu. V zadnji četrtini je Landry Shamet zbral 10 točk. Tudi brez sijajnega organizatorja igre Chrisa Paula Phoenix še najprej niza zmage. Z naslednjo si bo zagotovil prednost domačega parketa do konca končnice.

James bo počival do nedelje
Oslabljeni LA Lakersi so se zelo dobro upirali Philadelphii, a v končnici niso pripravili presenečenja (121:126). Joel Embiid je bil neustavljiv s 30 točkami in 10 skoki. James Harden je zbral 24 točk, Tyrese Maxes pa 21. Pri Jezernikih sta bila najučinkovitejša Dwight Howard in Russell Westbrook s 24 točkami.

Joel Embiid je kraljeval v raketi v Los Angelesu. Gledalci so ostali brez obračuna najboljših strelec lige, saj je LeBon James počival. Foto: Reuters

LeBron James je počival zaradi poškodbe levega kolena, na klopi je sedel poleg Anthony Davisa, ki je odstoten že od 16. februarja. Po gala predstavi v Clevelandu je James potreboval počitek pred ključnimi tekmami za preboj v dodatne kvalifikacije. Zvezdnik je izpustil že 19 tekem v tej sezoni. V nedeljo bo na sporedu izjemno pomembna tekma med Pelikani in Lakersi v New Orleansu. Zmagovalec bo v odličnem položaju v boju za deveto mesto, ki prinaša prednost domačega parketa v uvodnem krogu dodatnih kvalifikacij.

Jezerniki so doživeli že 42. poraz v tej sezoni. To pomeni, da bodo imeli po koncu rednega dela sezone sedmič v zadnjih devetih letih manj zmag kot porazov. V prvih 53 letih se jim je to zgodilo sedemkrat. Franšiza se je leta 1960 iz Minneapolisa preselila v Los Angeles.

Malone podaljšal z Denverjem
Vodstvo Denverja se je dogovorilo za podaljšanje pogodbe z Michaelom Malonom, ki že sedem let sedi na klopi Nuggetsov. Podrobnosti niso razkrili, a jasno je, da je cilj naslov prvaka z Nikolo Jokićem v glavni vlogi. Denver se je predlani v mehurčku v Orlandu uvrstil v finale Zahoda, kjer pa so bili s 4:1 v zmagah boljši LA Lakersi. Malone je zbral 209 zmag na klopi Nuggetsov, več sta jih v zgodovini kluba le Doug Moe in George Karl.