Luka Dončić in soigralci so odšli na nepričakovani premor s sladko zmago. Foto: Reuters

Mavericksi so bili zelo oslabljeni. Kristaps Porzingis je imel po naporni tekmi v San Antoniu počitek, Jalen Brunson in Seth Curry pa sta poškodovana.

Ljubljenec občinstva Boban Marjanović je postavil rekord kariere z 31 točkami. Foto: Reuters

Po treh četrtinah so imeli Nuggetsi točko naskoka (84:85), v zadnjih 12 minutah pa sta Marjanović in Dončić poskrbela za 40. zmago Dallasa v tej sezoni. Zadnjo četrtino so dobili gostitelji kar z 29:12. Vlatko Čančar ni bil v kadru Denverja.

Po treh trojkah Hardawaya Dallas prevzel vodstvo
Marjanović je začel v prvi peterki namesto Porzingisa, ki po poškodbi kolena v tej sezoni ne igra dva zaporedna večera. Srb je dosegel uvodni točki za Dallas po Dončićevi podaji. Mavericksi so končali uvodno četrtino z delnim izidom 12:2, Tim Hardaway je zadel tri trojke za vodstvo s 33:29.

Drugo četrtino je Dončić odprl s prodorom in atraktivnim zabijanjem z desno roko. Tri minute pred odmorom je zadel trojko z osmih metrov z desne strani za vodstvo Dallasa z 51:46. Do odmora je nanizal 16 točk, Mavericksi pa so imeli sedem točk prednosti (57:50).

Barton in Murray dvignila Nuggetse
V tretji četrtini so Nuggetsi z delnim izidom 19:5 prišli do preobrata. Razigrala sta se Will Barton in Jamal Murray, ki je zadel dve zaporedni trojki. Po 36 minutah je imel Denver točko naskoka (84:85).

Velik aplavz za Bobija
Zadnjo četrtino je Marjanović odprl s šestimi zaporednimi točkami (90:85). Nuggetsi so preveč metali izza črte in tudi z ugodnih položajev niso bili natančni. Delon Wright je tri minute pred koncem povišal na 103:95. Če so gostitelji zgrešili, je do skoka prišel neustavljivi Marjanović, ki je večkrat potisnil žogo skozi mrežico. V zadnji četrtini je nanizal kar 16 točk in dobil stoječe ovacije, ko je 32 sekund pred zadnjim piskom sirene zapustil parket.

Slab večer Gorana Dragića in presenetljiv poraz Miamija
Miami bi si z zmago nad Charlottom že lahko zagotovil končnico. Izbranci Ekipa Spoelstre so sijajno odigrali prvo četrtino, dobili so jo s 40:22, potem pa so popolnoma popustili. Sršeni so bili v drugi četrtini boljši kar s 37:11. Prednost so še povišali v drugem polčasu (98:109).

Devonte Graham je prispeval 30 točk, zadel je osem trojk. Pri Vročici je Kendrick Nunn dosegel 24 točk, Goran Dragić pa je imel slab strelski večer. MVP zadnjega evropskega prvenstva je zbral le 3 točke (1/9 iz igre, 0/4 za tri), 5 skokov in 5 podaj. Manjkal je zvezdnik Jimmy Butler zaradi poškodbe prsta na nogi.

Gobert okužen s koronavirusom
Tekma med Oklahomo in Utahom je bila preložena, ko sta ekipi že bili v dvorani. Zvezdnik Utaha Rudy Gobert se je okužil z novim koronavirusom. Testirali so ga pred tekmo v Chesapeake Energy Areni. Po tekmi so testirali tudi vse druge igralce obeh ekip in celotna strokovna štaba.

Veliko vprašanje, kdaj se bo redni del lahko nadaljeval
Vodstvo Lige NBA je sporočilo, da je odpovedalo tudi tekmo med Sacramentom in New Orleansom. Ekipi sta se že ogrevali na parketu. Vse naslednje tekme rednega dela so preložene do preklica. Veliko vprašanje je, kdaj bodo lahko odigrali še zadnji mesec rednega dela, ki se naj bi po prvotnem načrtu končal 15. aprila, končnica pa naj bi se začela tri dni zatem. Sezona se ne sme zavleči v julij, saj so na sporedu olimpijske igre v Tokiu.

Tekme 11. marca:
DALLAS – DENVER
113:97 (33:29, 24:21, 27:35, 29:12)
Marjanović 31 (12/20 iz igre) in 17 skokov, Dončić 28 (10/22 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 6/11), 9 podaj in 6 skokov v 40 minutah, Kleber 15, Hardaway 14 (4/12 za tri), Wright 10 in 9 skokov, Lee 7, Cauley Stein 6, Barea 2; Murray 25 (10/22 iz igre), Barton 23, Jokić 14 (7/10 iz igre), 13 skokov in 8 podaj, Millsap 12 in 8 skokov, Grant 9, Harris 8, Craig in Morris po 3, Čančar ni bil v kadru.

MIAMI – CHARLOTTE
98:109 (40:22, 11:37, 26:28, 21:22)
Nunn 24 (6/10 za tri), Jones Jr. 23 (10/13 iz igre), Adebayo 21 (10/14 iz igre) in 10 podaj, Robinson 12 (3/13 za tri), Crowder 8 in 10 skokov, Dragić 3 (1/9 iz igre, 0/4 za tri, prosti meti 1/1), 5 skokov in 5 podaj v 26 minutah, Iguodala 3, Olynyk in Herro po 2; Graham 30 (8/11 za tri), Martin 19, Washington 17, Bridges 16, Zeller 14 in 11 skokov, Martin 6, McDaniels 5, Biyombo 2.

PHILADELPHIA – DETROIT 124:106
Embiid 30 (9/14 iz igre) in 14 skokov, Horford 20 in 10 skokov, Korkmaz 17, Harris 15; Wood 32 (14/18 iz igre), Mihajluk 16, Maker in Galloway po 13.

ATLANTA – NEW YORK * 131:136
Young 42 (12/25 iz igre, 6/12 za tri, prosti meti 12/15) in 11 podaj, Collins 22 in 15 skokov, Hunter in Teague po 15; Randle 33 (13/22 iz igre) in 11 skokov, Barrett 26, Robinson 16 (7/7 iz igre).