Dončić je počival na zadnjih dveh tekmah, Dallas je izgubil proti Indiani in New Orleansu. V Oklahomi sta s Kristapsom Porzingisom skupaj dosegla 45 točk. Foto: AP

Mavericksi so vodili od začetka do konca srečanja v Chesapeake Energy Areni. Z Dončićem in Porzingisom so izbranci Ricka Carlisla popolnoma drugačna ekipa. Latvijec je tokrat prispeval 20 točk in 9 skokov. Dallas je imel 53-odstotni met iz igre, zadel je 16 trojk, Dončić je bil štirikrat natančen izza črte v desetih poskusih.

Nicolo Melli je uspešno debitiral v dresu Dallasa. Foto: AP

22-letni Ljubljančan je 3. marca počival, ko je Dallas premagal Oklahomo s 87:78. To je bila edina zmaga Mavericksov, ko Dončić ni igral v tej sezoni. Vse preostale štiri tekme so izgubili, tudi 11. marca v Oklahomi s 108:116. Shai Gilgeous-Alexander je prispeval 32 točk, tokrat pa je počival zaradi poškodbe desnega stopala. Manjkali so tudi Darius Bazley, Luguentz Dort in Mike Muscala.

Dallas do odločilne prednosti ob koncu tretje četrtine
V prvi četrtini je Porzingis dosegel 12 točk, Dallas pa si je priigral devet točk naskoka (24:33). Dončić se je razigral na začetku druge četrtine, ko je zadel tri proste mete, trojko po koraku nazaj in nato še lepo zaključil s polaganjem. 13 sekund pred odmorom je zadel še eno trojko in Mavericksi so si priigrali osem točk prednosti (63:71).

Tretjo četrtino je Dallas zaključil z delnim izidom 12:4. Nicolo Melli, ki je prišel iz New Orleansa prejšnji teden, je povišal na 83:100 po 36 minutah. 30-letni Italijan je nato dvakrat zadel še na začetku zadnje četrtine, Dončić pa je povišal na 83:108. Carlisle ga je še sedem minut in pol pred koncem vzel iz igre.

"V drugem polčasu smo prikazali pravo igro. Oklahoma je bila precej oslabljena, a vseeno je prikazala zelo borbeno predstavo," je dejal Carlisle, ki je še posebej pohvalil Porzingisa. Veliki up Oklahome Moses Brown se ob visokem Latvijcu ni razigral.

Dragić v začetni peterki v Madison Square Gardnu
Miami je dosegel prvo zmago po šestih zaporednih porazih. Dragić je odigral prvo tekmo po 19. marcu, na zadnjih štirih je počival zaradi bolečin v hrbtu. Erik Spoelstra ga je uvrstil v začetno peterko, v 24 minutah je zbral 4 točke, 5 skokov in 2 podaji. "Dobro se je počutil. Na treningu v nedeljo ni imel težav. Pripravljen je za igro," je pojasnil Spoelstra.

Goran Dragić in Bam Adebayo se veselita prve zmaga Miamija na zadnjih sedmih tekmah. Foto: Reuters

Najboljši strelec je bil Jimmy Butler s 27 točkami, Bam Adebayo je dodal 20 točk in 18 skokov. Julius Randle je bil znova najboljši pri Knicksih z 22 točkami, Derrick Rose jih je dodal 16. V Madison Square Gardnu se je zbralo 1981 gledalcev, znamenita dvorana je bila torej lahko 10-odstotno zasedena.

Miami do odločilne prednosti v tretji četrtini
Po prvem polčasu so Knicksi vodili s 43:36, tretjo četrtino pa je Vročica dobila kar z 39:21. Duncan Robinson, Andre Iguodala in Gabe Vincent so bili natančni izza črte v zadnji minuti tretje četrtine in po 36 minutah si je Miami nabral 11 točk naskoka (64:75).

Rose je s trojko znižal na 78:86 pet minut pred koncem, vendar je nato razigrani Adebayo potrdil zmago Miamija s šestimi zaporednimi točkami.

Knicksi so ostali brez Mitchella Robinsona, ki si je zlomil desno stopalo in je že uspešno prestal operacijo. Poškodoval se je v soboto v Milwaukeeju.

Zmaga Pelikanov v Bostonu
V TD Gardnu v Bostonu so zvesti navijači po več kot letu dni prvič lahko obiskali tekmo. 2.298 se jih je zbralo, videli pa so zelo slabo predstavo Celticsov, ki so v krizi. New Orleans je prišel do zaslužene zmage (109:115).

Zion Williamson je bil neustavljiv tudi v Bostonu. Foto: AP

Pelikani so si sredi zadnje četrtine priigrali že 17 točk naskoka (89:106), nato pa so popustili in v zadnji minuti je bilo napeto. Brandon Ingram je potrdil zmago 33 sekund pred koncem (107:112). Zion Williamson je znova blestel, tokrat je ukradel kar štiri žoge in zbral 28 točk in 8 skokov.

Fournier debitiral z desetimi zgrešenimi meti
Najboljši strelec tekme je bil Jayson Tatum s 34 točkami, zadel je pet trojk. Evan Fournier, ki je v menjavi igralcev prišel iz Orlanda, je katastrofalno debitiral v dresu Bostona. V 33 minutah ni dosegel niti točke, zgrešil je vseh 10 metov iz igre.

Clippersi v zadnji četrtini povozili Milwaukee
LA Clippersi so odpravili Milwaukee s 129:105 in se veselili šeste zaporedne zmage. Gostitelji so zadeli 19 trojk, osem v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 33:19. Giannisu Antetokounmpu z 32 točkami ni uspelo preprečiti visokega poraza.

Luke Kennard, ki je v začetni peterki zamenjal poškodovanega Paula Georgea, je zadel pet trojk, Reggie Jackson in Marcus Morris pa sta bila štirikrat natančna izza črte.

Stephen Curry je dvignil Bojevnike, ki so po štirih zaporednih porazih prišli do zanesljive zmage. Foto: Reuters

Uspešna vrnitev Curryja
Stephen Curry se je vrnil na parket, potem ko je počival pet tekem. Ostrostrelec je zadel šest trojk in z 32 točkami zrežiral zmago Golden Stata nad Chicagom s 116:102. Nikola Vučević je prispeval 21 točk, 9 skokov in 6 podaj za Bike, ki računajo, da se bodo z njim lahko prebili v končnico.

Westbrook do 16. trojnega dvojčka v sezoni
Znova je navdušil Russell Westbrook, ki je dosegel že 16. trojni dvojček sezone. S 35 točkami, 21 podajami in 14 skoki je bil najzaslužnejši za zmago Washingtona nad Indiano s 132:124. Najboljši strelec lige Bradley Beal je počival zaradi poškodbe kolka.

Westbrook je odigral šele 38 tekem za Wizardse in že je postal rekorder franšize po trojnih dvojčkih. Do danes je imel ta rekord v lasti Darrell Walker, ki je med letoma 1987 in 1991 zbral 15 trojnih dvojčkov.

Tekme 29. marca:
NEW YORK ‒ MIAMI
88:98 (16:21, 29:15, 21:39, 24:23)
Randle 22 (7/17 iz igre) in 8 skokov, Rose 16 (3/5 za tri), Quickley 12, Noel (11 skokov) in Barrett po 8, Burks 6, Payton in Gibson po 5, Toppin in Bullock po 3; Butler 27 (10/15 iz igre), Adebayo 20 in 18 skokov, Herro 18 (4/9 za tri), Robinson 14, Iguodala 6, Vincent 5, Dragić 4 (2/6 iz igre, 0/2 za tri), 5 skokov in 2 podaji v 24 minutah, Ariza in Achiuwa po 2.

OKLAHOMA CITY ‒ DALLAS
106:127 (24:33, 39:38, 20:29, 23:27)
Pokuševski 21 (8/17 iz igre), Mihajluk 16, Maledon 14, Roby 12, Jerome 11, Hall 10, Williams in Bradley po 8, Brown 6; Dončić 25 (9/17 iz igre, 4/10 za tri, prosti meti 3/4), 7 podaj in 3 skoki v 28 minutah, Porzingis 20 (9/15 iz igre) in 9 skokov, Hardaway 19, Finney Smith 12, Richardson in Brunson po 9, Powell 7, Kleber, Burke in Melli po 6, Hinton in Green po 4.

WASHINGTON ‒ INDIANA 132:124
Westbrook 35 (14/26 iz igre, 4/6 za tri), 21 podaj in 14 skokov, Hačimura 26, Hutchinson 18, Beal ni igral; Sabonis 35 (12/19 iz igre) in 11 skokov, Brogdon 26 (5/10 za tri), Turner 11.

BOSTON ‒ NEW ORLEANS 109:115
Tatum 34 (5/9 za tri), Walker 23, Smart 15; Williamson 28 (11/22 iz igre), Ingram 25 in 9 podaj, Alexander Walker 17, Hart 15 in 15 skokov.

BROOKLYN ‒ MINNESOTA 112:107
Harden 38 (11/25 iz igre, prosti meti 12/13), 13 podaj in 11 skokov, Irving 27 (11/22 iz igre); Towns 31 (13/22 iz igre) in 12 skokov, Edwards 23 in 10 skokov, McDaniels 13.

DETROIT ‒ TORONTO 118:104
Bey (5/7 za tri), Lee in Diallo (10 skokov) po 19, Joseph 17; VanVleet 22, Anunoby 19, Trent 15.

HOUSTON ‒ MEMPHIS 110:120
Olynyk 25 (10/17 iz igre), Tate 24, Augustin 13; Valančiunas 30 (13/18 iz igre) in 15 skokov, Melton 23 (4/7 za tri), Brooks in Bane po 17.

SAN ANTONIO ‒ SACRAMENTO 115:132
Murray 23 (11/18 iz igre), White 19, Pöltl 17 in 11 skokov; Fox 24, Holmes 23 (8/11 iz igre) in 12 skokov, Hield 20 (5/9 za tri).

UTAH ‒ CLEVELAND 114:75
Mitchell 19 (4/7 za tri), Gobert (17 skokov) in Conley po 18; Sexton 20, Garland 18.

GOLDEN STATE ‒ CHICAGO 116:102
Curry 32 (6/14 za tri), Wiggins 21, Oubre 18 in 11 skokov; Vučević 21 (9/13 iz igre), Satoransky in Williams po 14.