Luka Dončić se je odločil za met s klubskega znaka na sredini igrišča 2,7 sekunde pred iztekom napada. Foto: Reuters

Ekipi sta se trikrat srečali v zadnjem mesecu rednega dela lanske sezone. Sacramento je zanesljivo dobil obe srečanji v American Airlines Centru (107:121 in 99:111), najbolj napeto je bilo v Kaliforniji (113:106). Tudi tokrat so se Mavericksi morali pošteno potruditi za četrto zmago v tej sezoni.

Dončić bo moral izboljšati normalne mete

Tretjo tekmo zapored je bil odstoten Kristaps Porzingis. Latvijec ima bolečine v spodnjem delu hrbta. Tudi Maxija Kleberja je uščipnilo v hrbtu, igral je le sedem minut v prvi četrtini.

Dončić, ki je bil na parketu 35 minut, je imel težave pri metih izza črte (1/7). Edina trojka, ki jo je zadel, pa je bila ključna. Tudi proste mete je izvajal slabo (2/6). Vseeno se je znova približal trojnemu dvojčku, zbral je 10 podaj in 8 skokov. Tim Hardaway je prispeval 16 točk, vendar ni naravnal roke pri metih za tri točke (4/11). Dorian Finney Smith je dosegel 13 točk, Dwight Powell in Frank Ntilikina pa po 12.

Sacramento je bil katastrofalen pri metih za tri točke (7/36). Najboljši strelec Kingsov je bil Richaun Holmes z 22 točkami, Harrison Barnes jih je prispeval 15.

Udaren start Dallasa
Mavericksi so sijajno odprli srečanje. Hitro so povedli s 17:3. Dončić je trikrat uspešno prodrl, nato pa našel Dwighta Powlla, Hardawayja in Kleberja, ki so bili natančni izza črte. Prva minuta odmora, ki jo je vzel Luke Walton, ni pomagala Sacramentu. Gostje so ujeli pravi ritem sredi prve četrtine. Z delnim izidom 7:0 je uspel znižati na 26:22. Frank Ntilikina je s trojko postavil izid uvodne četrtine 31:22.

16 točk Dončića do odmora
Kingsi so se zelo približali na začetku druge četrtine. Barnes je zadel za tri točke, Tristan Thompson pa je znižal na 33:32. Dončić je odgovoril s polaganjem, Maurice Harkless pa je nad njim naredil še osebno napako. Dallas je na odmor odšel s šestimi točkami naskoka (53:47). Dončić je bil najboljši strelec prvega polčasa s 16 točkami, ni bil zadovoljen s prostimi meti (2/6), zgrešil je vse štiri mete za tri točke.

Dončić je bil znova najboljši strelec tekme, čeprav je zgrešil štiri proste mete in šest trojk. Foto: Reuters

Sacramento do vodstva po Dončićevi tehnični napaki
Na začetku drugega polčasa se je Dončić razjezil na sodnike, ki niso piskali osebne napake. Prejel je tehnično napako in Kingsi so prvič na tekmi prevzeli vodstvo po zabijanju Barnesa (59:60). Mavericksi so takoj odgovorili, Hardaway je zadel trojko, tretjo četrtino pa so končali s sedmimi zaporednimi točkami. Po trojki Reggieja Bullocka je na semaforju pisalo 82:72.

Mavericksi skoraj zapravili 12 točk naskoka
Osem minut pred koncem je Powell z zabijanjem po podaji Dončića povišal na 91:79 in prav nič ni kazalo na napeto končnico. Tyrese Haliburton in Buddy Hield sta nato zadela izza črte in Sacramento je ujel priključek (92:89). Hield je nato zgrešil met za tri točke za izenačenje.

Neverjetna trojka ustavila nalet Kingsov
Gostitelji so izgubili nekaj žog in delovali so zelo nervozno. Štiri minute pred koncem je Thompson izbil žogo Dončiću, ki se je moral vrniti na svojo polovico. Konec napada se je bližal in moral se je odločiti za met skoraj s polovice igrišča. Ob velikem navdušenju na tribunah je zadel za 95:89. Hardaway je nato ukradel žogo in podal do Doriana Finney-Smitha, ki je zaključil protinapad. Gostitelji so s prostimi meti Jalena Brunsona in Hardawaya potrdili zmago.

Dončić bo moral trenirati "normalne" trojke
"Vedno sem samozavesten pri metu za tri točke. Ta met sem zadel, vse ostale normalne pa sem zgrešil. Treba bo torej delati na teh normalnih trojkah," je povedal Dončić.

Trener Jason Kidd je dodal: "Luka je zadel ključen met na tekmi. Vsi se zavedamo, da mu lahko uspe tudi s tako velike oddaljenosti."

Walton ni pričakoval, da bo zadel
Precej bolj slabe volje je bil trener Sacramenta Luke Walton. "Prepričan sem bil, da so možnosti nizke, da bo zadel tako zahteven met, a mu je uspelo. Zelo dobro smo odigrali v obrambi v tisti akciji. Treba ga je pohvaliti, to res ni bilo preprosto," je dejal nekdanji igralec LA Lakersov.

Donovan Mitchell je v zadnji četrtini potrdil zmago Utaha. Foto: Reuters

Nov poraz prvakov na domačem parketu
Milwaukee je izgubil že tretjo tekmo zapored na domačem igrišču. Prvaki so slabo začeli novo sezono, tokrat je bil boljši Utah (95:107).

Khris Middleton je zbolel, Jrue Holiday, Brook Lopez in Donte DiVincenzo pa so poškodovani. Giannis Antetokounmpo je dosegel 25 točk, njegov brat Thanasis pa je dodal 10 točk in 9 skokov.

Utah, ki se je hitro pobral po prvem porazu v tej sezoni v soboto v United Centru v Chicagu, si je ob koncu tretje četrtine priigral že 17 točk naskoka. Bucksi so sredi zadnje četrtine znižali na 84:88, a so gostje iz Salt Lake Cityja z delnim izidom 9:1 prišli do odločilne prednosti.

Najboljši strelec tekme je bil Donovan Mitchell, ki je 12 od 28 točk prispeval v zadnjih petih minutah in pol. Veteran Mike Conley je zadel štiri trojke.

Carmelo Anthony je blestel že proti Memphisu in Clevelandu, tudi tokrat je bil najboljši igralec tekme. Foto: AP

Anthony znova blestel v Staples Centru
Carmelo Anthony je ekspresno postal ljubljenec občinstva v Staples Centru. 37-letnik je bil že tretjič v tednu dni najboljši strelec Lakersov, ki so ugnali Houston s 95:85.

"Melo" se je odlično vklopil v vlogo glavnega rezervista v ekipi Franka Vogla. V 25 minutah je zbral 23 točk, zadel je pet trojk in podelil štiri blokade. Russell Westbrook je prispeval 20 točk, 9 podaj in 8 skokov. Tudi zelo slab strelski večer LeBrona Jamesa (6/19 iz igre, 0/6 za tri) ni ogrozil zmage Jezernikov, ki imajo prvič v tej sezoni pozitivno razmerje zmag in porazov.

Rocketsi izgubili kar 25 žog
Houston je deloval kot razbita vojska. Rocketsi so izgubili kar 25 žog. Kevin Porter jih je izgubil šest, Jalen Green in Alperen Sengun pa po štiri. Izkušeni Eric Gordon je zadel štiri trojke, center Christian Wood pa je prispeval 16 točk in 13 skokov. Trener Stephen Silas ima težko nalogo, saj je prišlo po odhodu Jamesa Hardna v Brooklyn do precejšnje pomladitve ekipe.

Že pred odmorom so Lakersi povedli z 52:28, v drugem delu pa se Rocketsi niso več nevarno približali. Ekipi se bosta v Los Angelesu srečali znova v torek.

Tekme 31. oktobra:
DALLAS - SACRAMENTO
105:99 (31:22, 22:25, 29:25, 23:24)
Dončić 23 (10/21 iz igre, 1/7 za tri, prosti meti 2/6), 10 podaj in 8 skokov v 35 minutah, Hardaway 16 (4/11 za tri), Finney Smith 13 (1/6 za tri), Powell in Ntilikina po 12, Brunson 8, Kleber in Bullock po 7, Cauley Stein 4, Brown 3; Holmes 22 (9/15 iz igre) in 13 skokov, Barnes 15 in 10 skokov, Fox in Haliburton po 14, Thompson 13, Hield 11 (3/12 za tri), Mitchell 6, Harkless in Davis po 2.

CHARLOTTE - PORTLAND 125:113
La. Ball 27 (10/20 iz igre, 4/9 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Oubre 26 (6/11 za tri), Bridges 19 in 9 podaj, Washington 17 (8/8 iz igre, 1/1 za tri); McCollum 25 (10/24 iz igre, 4/11 za tri) in 8 podaj, Simons 19 (5/8 za tri), Lillard (5/20 iz igre, 2/14 za tri) in Powell po 14, Nurkić 13 in 14 skokov.

MILWAUKEE - UTAH 95:107
G. Antetokounmpo 25 (10/20 iz igre, 3/11 za tri), Allen 18 (5/10 za tri), Portis 15; Mitchell 28 (10/18 iz igre, 4/9 za tri), Conley 20 (4/7 za tri), Clarkson 15, Bogdanović 14.

BROOKLYN - DETROIT 117:91
Durant 23 (10/13 iz igre), Harden 18 (4/7 za tri), 12 podaj in 10 skokov, Aldridge 16 (7/8 iz igre), Bembry 15; Joseph 13, Jackson 12, Grant 11.

LA LAKERS - HOUSTON 95:85
Anthony 23 (8/14 iz igre, 5/8 za tri), Westbrook 20 (9/22 iz igre), Davis 16 in 13 skokov, James 15 (6/19 iz igre, 0/6 za tri), 8 podaj in 7 skokov; Gordon 17 (4/6 az tri), Wood 16 in 13 skokov, Porter 13, Martin 12, Sengun 11.