Luka Dončić in soigralci so sedem tekem pred koncem rednega dela v odličnem položaju. Lahko se prebijejo še na tretje mesto na Zahodu. Foto: Reuters

Mavericksi so se prebili na četrto mesto na Zahodu in so le še dve zmagi za Golden Statom, ki je izgubil v Washingtonu. Bojevniki so brez Stephena Curryja v krizi in boj za tretje mesto je popolnoma odprt.

Dončić držal priključek, Bullock pa potopil Utah

Dallas ima zdaj zmago več od Utaha. Vse medsebojne tekme v tej sezoni je dobila domača ekipa. Ekipi bi se lahko srečali že v uvodnem krogu končnice. V primeru istega števila zmag bi prednost domačega igrišča imeli Donovan Mitchell in soigralci. Če je izid v zmagah izenačen na 2:2, odloča divizijski naslov, trenutno pa je Utah na vrhu severozahodne divizije.

23-letni Ljubljančan je imel tokrat ob sebi kar nekaj razigranih soigralcev. Bullock se je izkazal s predstavo sezone. Zadel je sedem trojk in enajstih poskusov in dosegel 23 točk. Jalen Brunson je 22 točkam dodal 10 skokov.

Utah brez Goberta in Bogdanovića nemočen
Gostje iz Salt Lake Cityja so prišli v American Airlines Center precej oslabljeni. Rudy Gobert ni igral zaradi poškodbe desne noge, manjkala sta tudi Hassan Whiteside in Bojan Bogdanović. Mitchell si je v tretji četrtini lažje poškodoval desno nogo, a je lahko nadaljeval. Prispeval je le 12 točk (4/13 iz igre), najboljši strelec gostov je bil Rudy Gay z 18 točkami.

Dončić prehitel sireno ob koncu prvega polčasa
V prvi četrtini Dallas ni ujel pravega ritma, a je Dončić s tremi trojkami uspel zadržati priključek. Zaostanek po 12 minutah je znašal le osem točk (21:29).

Donovan Mitchell se ni težje poškodoval. Morda se bosta z Dončićem pomerila že sredi aprila v prvem krogu končnice. Foto: Reuters

V drugi četrtini se je razigral Bullock, Dončić pa je v svojem slogu končal polčas. Zadel je trojko z devetih metrov ob pisku sirene. Do odmora je zbral že 21 točk, Dallas pa se je približal na 58:59.

Dallas blestel v drugem polčasu
Jalen Brunson in Dorian Finney-Smith sta s trojkama na začetku drugega polčasa napovedala, da bo Dallas prevzel pobudo. Z delnim izidom 18:6 so Mavericksi povedli s 76:65. Gostje so precej popustili, met ni več stekel in po 36 minutah je Dallas vodil z 90:79.

Bullock je z dvema zaporednima trojkama povišal na 105:88 sedem minut pred koncem. Trener Utaha Quin Snyder je moral vzeti minuto odmora, a naleta gostiteljev ni uspel zaustaviti. Dončić je že tri minute in pol pred koncem sedel na klop, saj je bila prednost dovolj visoka (109:90).

Dončić želi dobiti vse tekme do konca rednega dela
"Prednost domačega igrišča je naš cilj, a do konca rednega dela je še nekaj tekem. Moramo ostati zbrani. Skušati moramo dobiti vse tekme do konca rednega dela," je odločno napovedal Dončić, ki se veseli tekme z LA Lakersi v torek.

Ball zasenčil Irvingov debi v domači dvorani
Brooklyn je izgubil proti Charlottu s 110:119. Netsi so padli na deveto mesto na Vzhodu in čaka jih zahtevna naloga v dodatnih kvalifikacijah. Blestel je LaMelo Ball, ki je 18 od 33 točk prispeval v tretji četrtini, ki jo je Charlotte dobil s 37:29. Goran Dragić je v pol ure zbral 7 točk, 6 skokov in 6 podaj, ukradel je dve žogi, a zgrešil vse štiri mete izza črte.

Kyrie Irving je pregorel v preveliki želji na prvi domači tekmi v tej sezoni. Foto: Reuters

Kyrie Irving je končno dočakal debi v Barclays Centru v letošnji sezoni. Vse do danes ni smel igrati, ker ni bil cepljen. Župan Eric Adams se je odločil, da ta odlok od tega konca tedna ne velja več.

Irving je bil zelo motiviran, a mu met ni stekel (6/22 iz igre). Kevin Durant je dosegel 27 točk, 8 skokov in 7 podaj. Zvezdnik je bil na parketu celoten drugi polčas in na koncu tekme je bil vidno utrujen, saj so Netsi v petek zmagali v Miamiju. Ritem je bil res naporen. Izkazal se je center Andre Drummond z 20 točkami in 17 skoki.

"Do šestih zjutraj nisem mogel zaspati. To je bil prav poseben večer zame. Končno sem lahko zaigral na domači tekmi. Ni šlo po načrtu, met mi ni stekel," je na novinarski konferenci poudaril Irving.

Sršeni pičili s štirimi trojkami v končnici
Irving je z dvema prostima metoma tri minute in pol pred koncem poskrbel za zadnje vodstvo Netsov (106:105). Sršeni so v končnici zadeli štiri trojke, Cody Martin je bil natančen dvakrat, po enkrat pa sta za tri točke zadela Terry Rozier in Miles Bridges.

Lakersi zapravili 23 točk naskoka v New Orleansu
New Orleans je v boju za 9. mesto na Zahodu premagal LA Lakerse s 116:108, potem ko je v drugi četrtini zaostajal že za 23 točk. Pelikani so dobili drugi medsebojni obračun v tej sezoni in bodo pred Jezerniki, če bosta imeli ekipi enak izkupiček po koncu rednega dela.

Lakersi so odigrali sijajen prvi polčas, najboljši strelec lige LeBron James je bil neustavljiv (39 točk, 7/13 za tri). Russell Westbrook je s polaganjem dve minuti in pol pred odmorom poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (42:65). Ob odmoru so Pelikani zaostajali z 49:69.

Najboljši strelec lige LeBron James si je v prvem polčasu zvil gleženj in bolečine so bile zelo hude v drugem delu. Njegov nastop v Dallasu v torek je vprašljiv. Foto: Reuters

V tretji četrtini je novinec Trey Murphy zadel tri trojke, zbral je 16 točk in New Orleans se je približal na 90:94. Osem minut pred koncem so Pelikani prvič na tekmi povedli, razigrala sta se še CJ McCollum in Brandon Ingram, ki se je vrnil po desetih tekmah premora zaradi poškodbe. Lakersi so delovali kot razbita vojska. Zmogli so le 14 točk v zadnji četrtini.

Drugi polčas so Pelikani dobili s 67:39. V Smoothie King Centru so sedeli tudi številni navijači Jamesa, ki so predčasno zapustili dvorano. Lakersi imajo zelo zahteven razpored do konca rednega dela, San Antonio pa bo naslednji teden igral s Houstonom in dvakrat s Portlandom. Spursi imajo veliko možnosti, da izrinejo Jezernike z 10. mesta in si zagotovijo dodatne kvalifikacije.

"To je bila zares pomembna tekma. Zelo nas peče poraz. V drugem polčasu je New Orleans zaigral s popolnoma drugačno energijo. Začeli smo odločno, potem pa smo popustili. Zmanjkuje nam časa v boju za končnico, zdaj je zadnji čas, da se zberemo," je povedal trener Frank Vogel, ki je pred letom in pol v mehurčku v Orlandu popeljal Lakerse do 17. naslova v bogati zgodovini kluba.

Devin Booker in Chris Paul sta odločena, da bosta popeljala Phoenix do prvega naslova v zgodovini kluba. Foto: Reuters

Vodilni Phoenix prav nič ne popušča
Phoenix, ki si je že zagotovil prednost domačega parketa do konca končnice, prav nič ne popušča. Sunsi so z odlično predstavo v drugem polčasu odpravili Philadelphio s 114:104 in se veselili osme zaporedne zmage.

Lani je Phoenix zapravil vodstvo z 2:0 v zmagah proti Milwaukeeju in motiv je letos še večji. To je bila že 61. zmaga Sunsov, ki so le še eno zmago oddaljeni od rekorda franšize. Devin Booker je zbral 35 točk, Chris Paul pa 19 in 14 podaj. Drugi polčas so Sunsi dobili s 54:40.

Joel Embiid je prispeval 37 točk in 15 skokov, po tekmi pa priznal, da je Phoenix z naskokom najboljše moštvo Lige NBA. James Harden je bil razglašen, zadel je le dva meta iz igre.

Boston zavzel vrh na Vzhodu
Poraz Sixersov je unovčil Boston in se zavihtel na prvo mesto Vzhoda. Celticsi so ugnali Minnesoto s 134:112. Tekma v TD Gardnu je bila odločena že po prvem polčasu (72:49).

To je bila šesta zaporedna zmaga Bostona, ki je dobil 24 od zadnjih 28 tekem. Trener Ime Udoka je bil zelo zadovoljen, glavni cilj pa je zdaj prvo mesto in prednost domačega igrišča. Jayson Tatum je nasul 34 točk, Jaylen Brown pa jih je dodal 31.

Tekme 27. marca:
DALLAS – UTAH
114:100 (21:29, 37:30, 32:20, 24:21)
Dončić 32 (11/21 iz igre, 4/7 za tri, prosti meti 6/9), 10 skokov in 5 podaj v 33 minutah, Bullock 23 (7/11 za tri), Brunson 22 in 10 skokov, Dinwiddie 12, Finney Smith 8, Powell in Bertans po 6, Ntilikina 3, Kleber 2; Gay 18 (8/14 iz igre), Conley in Clarkson po 14, Mitchell 12, Forrest in Paschall po 10, Hernangomez in Butler po 7, O'Neale 6, Sneed 2.

BROOKLYN – CHARLOTTE
110:119 (32:26, 28:30, 29:37, 21:26)
Durant 27 (9/24 iz igre, 3/11 za tri), Drummond 20 (7/12 iz igre) in 17 skokov, Irving 16 (6/22 iz igre, 1/9 za tri) in 11 podaj, Se. Curry 12, Brown 10, Claxton 9, Dragić 7 (3/9 iz igre, 0/4 za tri), 6 skokov, 6 podaj in 2 ukradeni žogi v 30 minutah, Edwards 5, Johnson in Mills po 2; Ball 33 (7/12 za tri), Bridges 24, Washington 18 in 11 skokov, Rozier 14, Martin 8, Thomas in Plumlee po 7, McDaniels 4, Harrell in Oubre po 2.

DETROIT – NEW YORK 102:104
Bagley 27 (11/14 iz igre), Cunningham 18, Bey 14; Barrett 21, Randle 20, Burks (3/5 za tri) in Quickley po 18.

BOSTON – MINNESOTA 134:112
Tatum 34 (5/11 za tri), Brown 31 (12/20 iz igre, 3/5 za tri) in 10 skokov, White 15; Edwards 24 (5/9 za tri), Towns 19, Nowell 13.

WASHINGTON – GOLDEN STATE 123:115
Kispert 25 (6/9 za tri), Porzingis 23 (6/21 iz igre) in 9 skokov, Caldwell Pope 22 (8/8 iz igre, 3/3 za tri); Poole 26 (8/25 iz igre), Thompson 25 (5/13 za tri), Wiggins 23.

PHOENIX – PHILADELPHIA 114:104
Booker 35 (13/22 iz igre), Paul 19 in 14 podaj, Ayton 14 in 12 skokov; Embiid 37 (14/27 iz igre) in 15 skokov, Maxey 18, Harris 17, Harden 14 (2/11 iz igre), 9 podaj in 7 skokov.

NEW ORLEANS – LA LAKERS 116:108
Ingram 26 (10/17 iz igre), Murphy 21 (4/7 az tri), Valančiunas 19 in 12 skokov, McCollum 18; James 39 (14/27 iz igre, 7/13 za tri), Monk 23, Westbrook 18 (8/15 iz igre).