Stara znanca Luka Dončić in Patrick Beverley sta se srečala zadnjič v rednem delu sezone. Foto: AP

Minnesota, ki se bojuje za šesto mesto na Zahodu, je ta teden doživela dva grenka poraza. V Dallasu je izgubila v tesni končnici s 108:110, v sredo pa je zapravila 15 točk naskoka proti vodilnemu Phoenixu.

Mavericksi zgrešili 33 trojk
Volkovi so bili tokrat zelo motivirani. Patrick Beverley, Anthony Edwards in Taurean Prince so skušali ustaviti Dončića, ki je bil vseeno najboljši strelec tekme. Njegovi soigralci so bili nerazpoloženi. Reggie Bullock je bil popolnoma razglašen (1/11 iz igre, 0/6 za tri), Dorian Finney Smith, Jalen Brunson in Spencer Dinwiddie so prav tako zgrešili številne odprte mete. Dallas je zgrešil kar 33 metov izza črte (10/43).

Karl Anthony Towns, ki si je hitro nabral štiri osebne napake, je prispeval 20 točk in 9 skokov, Jordan McLaughlin je s 16 točkami (3/5 za tri) dosegel rekord sezone.

Dončić podal med nogami Princea do Kleberja
Prvo četrtino so dobili gostitelji s 26:22. Za potezo večera je poskrbel Dončić, ki je med nogami Taureana Princea podal do Maxija Kleberja, Nemec pa je z zabijanjem končal akcijo.

Jordan McLaughlin je prikazal najboljšo predstavo sezone. Foto: Reuters

McLaughlin je s trojko na začetku druge četrtine poskrbel za prvo dvomestno prednost Minnesota (34:24), vendar sta Dinwiddie in Brunson hitro ujela priključek (36:34). Beverley je dve minuti in pol pred odmorom s košem in dodatnim prostim metom povišal na 50:38. Dončić je poskrbel, da zaostanek Dallasa do odmora ni bil previsok. Z dvema trojkama in dvema prostima metoma je držal priključek. Minnesota je po prvem polčasu vodila z 61:50.

Volkovi močno tulili ob koncu tretje četrtine
Mavericksi se niso več nevarno približali v drugem polčasu. V uvodnih sedmih minutah jim je še uspelo držati korak z gostitelji, ki so vodili vseskozi z okoli desetimi točkami naskoka. V zadnjih štirih minutah tretje četrtine so Volkovi tulili, z delnim izidom 17:7 so povedli že z 89:67. Dvakrat je bil natančen Anthony Edwards, ki je nato še podal do Naza Reida, ki se je s polaganjem poskrbel za 20 točk naskoka.

Dončić na klop šest minut pred koncem
Na začetku zadnje četrtine je trener Jason Kidd pustil Dončića v igri. Ljubljančan je zadel tri trojke, a obramba Dallasa je bila razglašena. McLaughlin je šest minut pred koncem zadel od table za 102:78 in Kidd se je le odločil, da v igro pošlje rezerviste. Dončiću sta dve podaji zmanjkali do desetega trojnega dvojčka sezone. Gledalci so bili najbolj navdušeni, da je v igro vstopil Boban Marjanović, ki je priljubljen v vseh dvoranah Lige NBA.

"Tokrat res nismo igrali dobro. Moramo se izboljšati pred začetkom končnice. Imeli smo res veliko odprtih metov za tri točke," je povedal trener Kidd.

V nedeljo bo Dallas gostil Utah v izjemno pomembni tekmi za prednost domačega igrišča v uvodnem krogu končnice na Zahodu. Ekipa iz Salt Lake Cityja je doživela poraz v Charlottu, Sršeni so bili boljši s 107:101.

Quickley v zadnji četrtini shladil Vročico
Miami je presenetljivo izgubil proti New Yorku s 103:111. Vročica je po treh četrtinah vodila z 88:73, potem pa popolnoma popustila. Knicksi so zadnjo četrtino dobili kar z 38:15.

Immanuel Quickley je bil neustavljiv v zadnji četrtini. Foto: Reuters

Immanuel Quickley je 20 od 23 točk dosegel v zadnjih enajstih minutah. V 58 minutah je nanizal osem točk zapored in z dvema trojkama začel veliko vrnitev New Yorka, ki ima le še minimalne možnosti za preboj v dodatne kvalifikacije na Vzhodu.

Miami je doživel tretji zaporedni poraz proti oslabljenim tekmecem. V ponedeljek je izgubil proti Philadelphii, ki je igrala brez Joela Embiida in Jamesa Hardna, v sredo pa je moral priznati premoč še Bojevnikom brez Stephena Curryja, Klaya Thompsona in Draymonda Greena. Tokrat za Knickse ni igral zvezdnik Julius Randle.

Vročica se bo morala še pošteno potruditi za prvo mesto na Vzhodu, saj so Milwaukee, Philadelphia in Boston tik za njimi.

Trae Young in Klay Thompson sta uprizorila šov v razprodani State Farm Areni. Foto: Reuters

Devet trojk Thompsona premalo za uspeh v Atlanti
Atlanta je ugnala Golden State s 121:110. Trae Young se je izkazal s 33 točkami in 15 podajami. Bojevniki so doživeli četrti poraz na zadnjih petih tekmah, čeprav je Klay Thompson nasul 37 točk in zadel devet trojk (rekord sezone).

Hawksi so prvi polčas končali z delnim izidom 11:0 in na na odmor odšli z minimalno prednostjo (69:67). Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Atlanta dobila z 32:16. Young je dosegel 15 točk.

Tekme 25. marca:
MINNESOTA – DALLAS
116:95 (26:22, 35:28, 28:17, 27:28)
Towns 20 (7/10 iz igre) in 9 skokov, McLaughlin 16 (3/5 za tri), Russell 15 in 8 podaj, Prince 14, Vanderbilt in Edwards po 12, Beverley 10, Reid 4, Nowell, Layman in Okogie po 3, Knight in Beasley po 2; Dončić 24 (8/18 iz igre, 5/11 za tri, prosti meti 3/5), 10 skokov in 8 podaj v 37 minutah, Powell 13, Brunson in Dinwiddie po 11, Kleber 9, Green in Finney Smith po 7, Marjanović 5, Ntilikina 4, Bullock in Chriss po 2.

CHARLOTTE – UTAH 107:101
Bridges 26 (4/9 za tri) in 11 skokov, Rozier 25 (5/8 za tri), Ball 21; Mitchell 26 (10/21 iz igre), Clarkson 19, Hernangomez 14 (4/6 za tri), Gobert 11 in 19 skokov.

DETROIT – WASHINGTON 97:100
Bagley 25 (10/16 iz igre), Cunningham 22 (11/22 iz igre), Stewart 12; Porzingis 30 (11/22 iz igre) in 10 skokov, Avdija 21 in 10 skokov, Hačimura 11.

ATLANTA – GOLDEN STATE 121:110
Young 33 (4/9 za tri) in 15 podaj, Gallinari 25, Huerter 20 ((5/12 za tri), Capela 19 in 13 skokov; Thomposn 37 (14/26 iz igre, 9/16 za tri), Poole 24 in 10 podaj, Payton 14.

MIAMI – NEW YORK 103:111
Butler 30 (11/17 iz igre), Adebayo in Lowry po 17; Quickley 23 (6/12 iz igre), Barrett 18, Toppin 15, Burks 12.

PORTLAND – HOUSTON 106:125
Watford 19 (8/13 iz igre), Eubanks 18, McLemore 15; Green 23 (5/10 za tri), Tate 17, Martin 16.

LA CLIPPERS – PHILADELPHIA 97:122
Coffey 21 (3/6 za tri), Hartenstein 16, Mann 12; Harden 29 (4/9 za tri, prosti meti 11/11), 15 skokov in 7 podaj, Embiid 27 (9/19 iz igre) in 10 skokov, Thybulle 13, Harris 12.