Goran Dragić je na vseh štirih tekmah presegel 20 točk. Po štirih letih se je znova uvrstil v polfinale Vzhoda, kjer pa bo naloga precej težja. Foto: Reuters

34-letni Ljubljančan se bo prvič po letu 2016 znova preizkusil v polfinalu Vzhoda. Pred štirimi leti je bil boljši Toronto s 4:3 v zmagah. Tudi tokrat bo ovira visoka, saj bo tekmec zelo verjetno Milwaukee, ki je bil najboljša ekipe rednega dela.

Brown po sedmih letih zapušča Philadelphio

Ekspresni izpad v prvem krogu, ko je Boston serijo dobil s 4:0 v zmagah, je bil usoden za trenerja Bretta Browna, ki je bil na čelu Philadelphie zadnjih sedem let. Klub bo prevetril tudi igralski kader, nosilca igre pa bosta ostala sedanja glavna zvezdnika Ben Simmons in Joel Embiid, poročajo ameriški mediji.

Klop Miamija - klop Indiane 41:3
Indiana je izgubila kar sedem izmed osmih tekem proti Miamiju v tej sezoni. V končnici ni imela nobenih možnosti, Domantas Sabonis je bil poškodovan in klop je bila zelo kratka. Victor Oladipo in Myles Turner sta imela premalo pomoči. Na četrti tekmi so rezervisti Miamija dosegeli 41 točk, klop Indiane pa le 3. Prvič v končnici je zaigral tudi novinec Kendrick Nunn

Poškodovani Butler se veseli odmora
Zvezdnik Jimmy Butler je zapustil igro že v uvodni četrtini zaradi poškodbe levega ramena. Vrnil se je v drugem polčasu. Na parketu je bil 23 minut in prispeval le 6 točk. Po tekmi je priznal, da se najbolj veseli počitka. Poleg Dragića sta se izkazala še Tyler Herro s 16 točkami in Bam Adebayo, ki jih je dodal 14 točk in 19 skokov.

Vročica je sredi tretje četrtine povedla s 60:47, vendar so se Pacersi približali na začetku zadnje četrtine po trojki Mylesa Turnerja (70:65).

V zadnjih desetih minutah je Dragić prevzel odgovornost. Nanizal je 10 točk za vodstvo Miamija s 86:76 sredi zadnje četrtine. Minuto in 14 sekund je s polaganjem zapečatil usodo Indiane (95:87). 33 sekund pred zadnjim piskom sirene je zadel še en prosti met.

Imenitna predstava Jamesa na "Mamba Day"
23. avgusta 1978 se je rodil Kobe Bryant. Lakersi so četrto tekmo odigrali v črnih dresih. "Mamba Day" je bil poseben za vse člane kluba iz Los Angelesa in Blazersi niso imeli nobene možnosti. "Z zmago na prvi tekmi končnice so zbudili spečega medveda," je poudaril strokovni komentator televizijske postaje TNT Shaquille O'Neal.

Jezerniki so po štirih minutah povedli s 15:0. Kentavious Caldwell-Pope je povišal na simboličnih 24:8. Obe številki je 20-letni karieri nosil Brynat, ki se je umrl 26. januarja letos v helikopterski nesreči.

Lakersi so zadevali iz vseh položajev. LeBron James je vodil dobro uigrani orkester, ki ima visoke cilje v Orlandu. Ob odmoru so imeli kar 29 točk naskoka (80:51).

Po treh minutah igre v drugem polčasu je James s trojko iz desetih metrov poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (91:53). V zadnjih 15 minutah so bili na parketu predvsem rezervsiti.

James je bil znova najboljši igralec tekme. Prispeval je 30 točk, 10 podaj in 6 skokov, zgrešil je le dva meta iz igre (12/14). Anthony Davis je igral le 18 minut, saj ima bolečine v hrbtu. Iz istega razloga je manjkal Rajon Rondo, ki je zadnjič igral 10. marca. Lakersi so zadeli kar 17 trojk, Kyle Kuzma je bil izza črte natančen petkrat, Danny Green pa trikrat.

Giannis Antetokounmpo in soigralci so po uvodnem porazu ujeli pravo formo. Foto: Reuters

Bucksi stopnjujejo formo
Milwaukee je odpravil Orlando s 121:106 in si lahko že v sredo zagotovi polfinale Vzhoda. Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko so Bucksi z delnim izidom 18:2 prišli do prednosti s 102:83.

Giannis Antetokounmpo je prispeval 31 točk, 15 skokov in 8 podaj. Grk je pred začetkom zadnje četrtine dejal Khrisu Middletonu, da naj meče vse dokler mu ne odpade roka. Poslšal ga je in dosegel 18 izmed 21 točk v zadnjem delu igre.

"Po treh četrtinah sem imel met iz igre 1/9, nato pa se je odprlo. Giannis mi je vseskozi govoril, da ne smem obupati in zaigral sem še bolj agresivno," je dejal Middleton.

Pri Orlandu je Nikola Vučević zadel šest trojk, tudi njegovih 31 točk in 11 skokov ni pomagalo.

Schröder zrežiral drugo zmage Oklahome
Oklahoma je premagala Houston s 117:114 in izid v zmagah je izenačen na 2:2. Na prvih dveh tekmah se Rocketsom ni poznalo, da je manjkal Russell Westbrook, zdaj pa ga že pošteno pogrešajo. Zaradi popkodbe mečne mišice še ni stopil na parket v končnici.

James Harden je prispeval 32 točk, 15 podaj in 8 skokov. Zelo se je poznalo, da Mike D'ANtoni igra le z osmimi košarkarji, šest jih ima preveliko minutažo. Klop Houstona je dosegla le 13 točk.

Dennis Schröder je bil junak tekme z rekordom končnice (30 točk). Houston je zadel osem zaporednih trojk na začetku drugega polčasa za vodstvo s 93:80. Oklahoma je odgovorila z delnim izidom 12:0 in se približala na točko po koncu tretje četrtine. V ključnih trenutkih sta Schröder in Chris Paul (26 točk) prevesila tehtnico na stran Oklahome.

KONČNICA, 1. krog, Vzhod:
ORLANDO (8) – MILWAUKEE (1) 1:3
106:121 (18:22, 34:36, 29:26, 25:37)
Vučević 31 (11/20 iz igre, 6/10 za tri) in 11 skokov, Ross 19, Fultz 15, Clark in Fournier po 12, Ennis in Augustin po 6, Birch 5; Antetokounmpo 31 (14/21 iz igre), 15 skokov in 8 podaj, Middleton 21 in 10 skokov, Matthews 12 (4/6 za tri), B. Lopez in Korver po 10, Hill 9, Williams 8, Bledsoe 6, Ilyasova in DiVincenzo po 5, Connaughton 4.

MIAMI (5) – Indiana (4) 4:0
99:87 (21:22, 27:20, 22:20, 29:25)
Dragić 23 (10/21 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 2/4), 5 skokov in 3 podaje v 35 minutah, Herro 16, Adebayo 14 in 19 skokov, Olynyk 11, Crowder 10, Nunn 7, Butler 6 (2/5 iz igre), Robinson in Iguodala po 5, Jones Jr. 2; Oladipo 25 (5/11 za tri), Turner 22 in 14 skokov, Warren 21, Brogdon 13, J. Holiday in McDermott po 3.