Khris Middleton je prejemal pohvale soigralcev po imenitni predstavi. Foto: Reuters

Devin Booker je nasul 42 točk. V tretji četrtini je zadel vseh sedem metov iz igre. Po 36 minutah je zbral že 38 točk, Sunsi pa so imeli šest točk naskoka (76:82). Po minuti in desetih sekundah igre v zadnji četrtini je prejel peto osebno napako. Trener Monty Williams je najbolj vročega igralca na parketu moral poklicati na klop. Vrnil se je šest minut pred koncem, a obramba Bucksov je bila pripravljena.

Dve minuti pred koncem so gostitelji zaostajali s 97:99. Trener Mike Budenholzer je zaupal Middletonu, ki je bil najbolj razigran. S tremi zaporednimi koši in dvema prostima metoma je zagotovil odločilno prednost Milwaukeeju 20 sekund pred koncem (105:99).

Izjemna blokada Antetokounmpa
Booker je v končnici zgrešil tri mete, Giannis Antetokounmpo pa je z izjemno blokado zaustavil Deandreja Aytona. Tudi Chris Paul ni imel svojega večera, pol minute pred koncem mu je spodrsnilo v ključnem trenutku. Bucksi so v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 12:4 prišli do velike zmage.

Sunsi zapravili devet točk naskoka
Phoenix je vodil večino srečanja. Ob odmoru je bil izid izenačen (52:62). Ob koncu tretje četrtine so si Sunsi na krilih Bookerja priigrali šest točk naskoka in po trojki Camerona Johnsona v uvodni akciji zadnje četrtine povedli z najvišjo prednostjo na tekmi (76:85). Sledila je peta osebna napaka Bookerja in nato so gostje izgubili pravi ritem v napadu.

Devin Booker je v letošnji končnici dosegel že 542 točk na 20 tekmah. Toliko jih ni še nihče v prvi sezoni v končnici. Do zdaj je imel rekord Rick Barry, ki je leta 1967 prispeval 521 točk. Foto: Reuters

Booker, ki je v nedeljo odigral najslabšo tekmo v letošnji končnici (10 točk, 3/14 iz igre), je bil edini razigrani igralec pri Sunsih. Jae Crowder je prispeval 15 točk in 8 skokov, Paul je imel slab strelski večer (10 točk, 5/13 iz igre), izgubil je tudi pet žog.

Antetokounmpo, ki je na prejšnjih dveh tekmah presegel 40 točk, je tokrat zbral 26 točk, 14 skokov in 8 podaj. Brook Lopez je dodal 14 točk, Jruju Holidayu pa nikakor ne uspe naravnati roke v finalni seriji (13 točk, 4/20 iz igre, 0/5 za tri).

Connaughton: To je bila ena najboljših blokad vseh časov
"Morali smo dobiti to tekmo. Zlepa ali zgrda. Nismo si smeli privoščiti zaostanka z 1:3. Middleton je bil neverjeten. Zadel je vse ključne mete," je povedal Antetokounmpo.

Kareem-Abdul Jabbar in Oscar Robertson sta bila častna gosta v Fiserv Forumu. Milwaukee je po zaslugi dveh legendarnih igralcev Lige NBA osvojil edini naslov leta 1971. Jabbar je bil MVP finala. Foto: Reuters

"Mislim, da je bila to ena najboljših blokad vseh časov. Vsi se bodo spomnili blokade LeBrona v finalu leta 2016. Giannis je imel precej težjo nalogo, preprečil je koš in s tem izenačenje. To je bila zares izjemna poteza," je bil navdušen Pat Connaughton, ki je zadel trojko iz levega kota za vodstvo s 97:95.

Williams: Pokopalo nas je 17 izgubljenih žog
"Izgubili smo kar 17 žog in to nas je pokopalo. Milwaukee je imel 19 napadov več. Zapravili smo devet točk naskoka. Booker bi lahko dosegel 50 točk, če ne bi tako hitro dobil pete osebne napake. Ko se je vrnil v igro, smo še vodili," je poudaril trener Williams.

"To je zelo grenek poraz. Na srečo se nam je v tej sezoni večkrat uspelo pobrati po takih tekmah. Imamo prednost domačega parketa in to je v tej seriji zelo pomembno. Zdaj ni več skrivnosti med ekipama. Zelo dobro se poznamo, vse akcije so poznane, ključna pa je seveda izvedba v odločilnih trenutkih," je bil razočaran Paul, ki je blestel na obeh tekmah v Arizoni.

Milwaukee je na domačem parketu v letošnji končnici izgubil le enkrat na desetih tekmah. Proti Brooklynu v polfinalu Vzhoda se je vrnil po zaostanku z 0:2 v zmagah. Peta tekma bo na sporedu v nedeljo ob 2.00 v Phoenixu.