Dončić in Pozingis sta bila neustavljiva. Skupaj sta prispevala kar 82 točk. Foto: Reuters

21-letni Ljubljančan je že 13-krat zapored dosegel 25 točk ali več. Mark Aguirre in Dirk Nowitzki sta imela do danes klubski rekord, že v nedeljo proti Portlandu pa je lahko Dončić sam na vrhu te lestvice. Tokrat je bil na parketu 40 minut, zbral je tudi 12 podaj in osem skokov. Zadel je pet trojk iz osmih poskusov.

Tokrat smo lahko videli, česa sva oba sposobna in kaj lahko doseževa skupaj, Ta tekma je bila ena od tistih, ko sva oba bila razpoložena. To nam bo dalo energijo tudi za naprej,

Kristaps Porzingis

Rekord kariere Williamsona ni pomagal
Zion Williamson je bil razred zase v raketi, zadel je vseh 10 metov iz igre v prvem polčasu. Na koncu je zgrešil le eno trojko (14/15 iz igre) in zbral 36 točk, kar je njegov rekord kariere. Brandon Ingram jih je dodal 30. Eric Bledsoe je zadel vse štiri mete za tri točke.

Pelikani imajo zelo dobro prvo peterko, v napadu so odlični, velika težava pa je obramba. Mavericksi so to znali kaznovati, iz igre so metali kar 57,5-odstotno. Zadeli so neverjetnih 25 trojk iz 45 poskusov.

048 Luka Dončić skozi prizmo številk - gost Iztok Franko

Štiri trojke Porzingisa na začetku tekme
Porzingis je že v uvodnih šestih minutah tekme zadel kar štiri trojke in Dallas je povedel z 21:16. Williamson je odgovoril s tremi lahkimi koši in Pelikani so si po 12 minutah priigrali sedem točk naskoka (27:34).

Sorodna novica Dončićeva prilagoditev: Odrezan od obroča, a razvil met iz polrazdalje

Dallas do preobrata v režiji Dončića
Dončić je drugo četrtino odprl s polaganjem in trojko. V štirih minutah je zbral 11 točk in Dallas je znižal na 43:45. Zaključek prvega polčasa je pripadel Mavericksom, Dončić je dvakrat uspešno polagal, Porzingis pa je zadel še dve trojki. Gostitelji so šli na odmor s štirimi točkami naskoka (69:65).

Lonzu Ballu ni uspelo zaustaviti Dončića. Foto: Reuters

Izjemen uvod v drugi polčas – tri trojke v 93 sekundah
Tudi tretjo četrtino je Dončić odprl udarno. V petih minutah je prispeval kar 13 točk, zadel je tri trojke v 93 sekundah, dvakrat je bil natančen po značilnem koraku nazaj. Gostitelji so zadeli 13 od prvih 15 metov iz igre v drugem polčasu. Sredi tretje četrtine je Dallas povedel že s 96:84, a se je Pelikanom uspelo približati in po 36 minutah je bilo 108:101. Obrambi res nista bili granitni, a to je bilo v obračunu teh dveh ekip pričakovano.

Zion Willamson je zgrešil le en met iz igre. Foto: Reuters

1.500 gledalcev uživalo v strelskem šovu
Dončić je bil sproščen, vse mu je šlo od rok in večkrat se je tudi nasmejal. Sredi zadnje četrtine je Dallas povedel že s 123:108 po trojki in polaganju Tima Hardawaya. Gostitelji so vsak napad zaključili s košem ali pa so imeli na voljo prosta meta. Pelikani se niso več nevarneje približali. Dončić je minuto in pol pred koncem zbral že 44 točk, piko na i pa je postavil s polaganjem 58 sekund pred zadnjim piskom sirene.

1.500 gledalcev v American Airlines Centru je bilo navdušenih in res škoda, da dvorana ni bila polna. Navijači bi res lahko uživali v pravem strelskem šovu.

"Luka je bil fantastičen. Tudi Porzingis je bil fantastičen. Williamson je bil neverjeten. Res je kar težko verjeti, kaj mu vse uspeva na parketu. Gledalci so lahko uživali, to je bila res prava zabava za navijače," je bil navdušen trener Dallasa Rick Carlisle, ki je tudi dodal, da obrambe ni bilo na obeh straneh.

Utah gladko odpravil Milwaukee
Utah ostaja vroč. V Salt Lake Cityju je padel tudi Milwaukee (129:115). To je bila že šesta zaporedna zmaga za varovance Quina Snyderja, ki so dobili 17 od zadnjih 18 tekem in so na prvem mestu Lige NBA.

Rudy Gobert je prispeval 27 točk in 12 skokov, navdušil je z zabijanjem prek Giannisa Antetokounmpa v prvi četrtini. Utah si je v prvem polčasu priigral 17 točk naskoka (69:52) in Bucksi so bili v nadaljevanju nemočni.

Joe Ingles je s 27 točkami izenačil rekord kariere, Donovan Michell je dodal 26, Jordan Clarkson pa 25 točk. Antetokounmpo je v prvem polčasu dosegel le dve točki, odlično ga je pokrival Royce O'Neale. Grk se je razigral v drugem polčasu, ko je zbral 27 točk, a se zaostanek Milwaukeeja ni znižal.

LeBron James je v drugem polčasu zrežiral preobrat v Staples Centru. Foto: Reuters

Lakersi obupno začeli in udarno končali
LA Lakersi so premagali Memphis s 125:115. Prvakom je uspelo sedmič zapored zmagati po 48 minutah, potem ko so na prejšnjih treh srečanjih v Staples Centru potrebovali podaljšek (proti Detroitu prejšnjo soboto celo dva).

Že v sredo proti Oklahomi so se vrnili, potem ko so zaostajali za 20 točk. Tokrat so katastrofalno odprli srečanje. Po treh minutah so Grizliji povedli z 11:0 po zabijanju Dillona Brooksa in Frank Vogel je ekspresno vzel minuto odmora. Memphis si je sredi prve četrtine priigral že 20 točk naskoka (2:22).

Lakersi so se prebudili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 41:23. Zbrali so se v obrambi, Anthony Davis se je razigral. Prvič je bil izid izenačen na 80:80, nato pa je LeBron James s trojko prehitel sireno za vodstvo Jezernikov s 87:82 po 36 minutah.

V zadnji četrtini so Lakersi leteli po parketu. To je bila šampionska ekipa, Kyle Kuzma je povišal na 113:96 dve minuti pred koncem in tekmo so končali rezervisti.

Davis na zadnjih dveh tekmah proti Oklahomi ni igral zaradi bolečin v ahilovi tetivi. Tokrat je stisnil zobe in bil najboljši strelec tekme s 35 točkami, James je dodal 28 točk, devet skokov in osem podaj. V zadnji četrtini je zablestel s spektakularnim zabijanjem.

Tekme 12. februarja:
DALLAS – NEW ORLEANS
143:130 (27:34, 42:31, 39:36, 35:29)
Dončić 46 (17/30 iz igre, 5/8 za tri, prosti meti 7/9), 12 podaj in 8 skokov v 40 minutah, Porzingis 36 (13/21 iz igre, 8/13 za tri), Finney Smith 14 (4/5 za tri), Brunson 13, Richardson 11, Hardaway 8, Cauley Stein in Kleber po 6, Burke 3; Williamson 36 (14/15 iz igre), Ingram 30 (11/23 iz igre), Bledsoe 16 (4/4 za tri), Ball 12, Redick 11, Hernangomez 10, Hart 6, Lewis 5, Adams 4.

CHARLOTTE – MINNESOTA 120:114
Rozier 41 (13/20 iz igre, 6/10 za tri), Ball 20 in 11 skokov, Zeller 17 (7/8 iz igre); Beasley 31 (12/21 iz igre, 7/13 za tri), Towns 25 (5/8 za tri), Edwards 21.

WASHINGTON – NEW YORK 91:109
Westbrook 23 (10/22 iz igre), 10 podaj in 9 skokov, Mathews 14, Beal ni igral; Randle 24 (8/15 iz igre) in 18 skokov, Rose 14 (7/11 iz igre) in 6 podaj, Payton 12, Robinson 10 in 14 skokov.

ATLANTA – SAN ANTONIO 114:125
Young 25 (8/15 iz igre), Mays 20 (4/5 za tri), Capela 14 in 11 skokov; DeRozan 23, Johnson 20, Murray 16, Pöltl 14 (7/7 iz igre) in 12 skokov, Mills 12 (3/5 za tri).

CHICAGO – LA CLIPPERS 106:125
LaVine 26 (4/7 za tri), White in Satoransky po 17; Leonard 33 (14/21 iz igre), Morris 20 (6/8 za tri), Williams 17, Zubac 12.

BOSTON – DETROIT 102:108
Tatum 33 (9/22 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Brown 27; Bey 30 (7/7 za tri), Wright 22, Grant 15, Jackson 14, Griffin 12.

DENVER – OKLAHOMA CITY 97:95
Jokić 22, 13 skokov in 9 podaj, Murray 22, Porter 15, Čančar ni igral; Jackson 20, Diallo in Horford po 16, Dort 15.

UTAH – MILWAUKEE 129:115
Ingles (7/9 za tri) in Gobert (12 skokov) po 27, Mitchell 26 in 8 podaj, Clarkson 25 (10/18 iz igre); G. Antetokounmpo 29 (12/20 iz igre) in 15 skokov, B. Lopez 23, Middleton 18, Portis 15, Augustin 12.

LA LAKERS – MEMPHIS 115:105
Davis 35 (16/27 iz igre) in 8 skokov, James 28 (9/15 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Kuzma 20 in 10 skokov, Harrell 14; Allen 23 (6/10 za tri), Morant (10 podaj) in Valančiunas po 22.