Damian Lillard je v prvem polčasu zadel šest trojk. Foto: Reuters

Napredovanje si je izboril tudi Portland, ki je po pravi drami premagal Oklahomo s 118:115. Junak tekme je bil Damian Lillard, ki je tik pred zvokom sirene s trojko postavil izid tekme. Ostrostrelec Blazersov je dosegel kar 50 točk.

Oklahoma ob koncu zapravila +15
Čeprav so bile v noči na sredo odigrane kar štiri tekme, je bilo napeto le v Portlandu. Lillard je že v prvem polčasu nasul kar 34 točk, gostitelji pa so vodili z minimalnim vodstvom (61:60). V drugem polčasu se je Lillard malenkostno iztrošil, saj je zgrešil kar nekaj metov, Oklahoma pa je ušla v na videz varno prednost. Tako je 7:45 pred koncem vodila za kar 15 točk (105:90).

Trojni dvojček z napako
Še slabe štiri minute pred koncem je bilo po polaganju Paula Georgea 113:105. Obramba domačih je nato pritisnila, v napadu pa so Blazersi s serijo 8:0 izenačili (v tem obdobju je CJ MCCollum dal šest točk). George je 40 sekund pred koncem dosegel zadnji točki Oklahome v tej končnici. Na sceno je nato stopil Lillard, ki je najprej izenačil, tik ob koncu tekme pa dosegel svojo deseto trojko v večeru. Žogo je vrgel z desetih metrov! Vmes je polaganje za vodstvo Oklahome zapravil Russell Westbrook, ki mu trojni dvojček (29 točk, 11 skokov, 14 podaj) prav gotovo ni v uteho.

Raptorsi zdivjali v vodstvo 22:3
Toronto po nepričakovanem porazu na prvi tekmi proti Orlandu še četrtič zapored premagal Magice (115:96) in se uvrstil med najboljših osem. Tokrat je pred svojimi gledalci slavil s 115:96. Raptorsi so začeli silovito, saj so povedli z 22:3 in prednost varno ohranili vse do konca. Med drugim so vodili že s 37 točkami razlike, kar je bila njihova največja prednost na tekmah končnice Lige NBA.

Kawhi Leonard se veseli napredovanja v konferenčni polfinale. Foto: Reuters

Lowry: Hitro smo se prilagodili
Kawhi Leonard
je dosegel 27 točk, Pascal Siakam, glavni kandidat za igralca, ki je letos najbolj napredoval, pa jih je zbral 24. "Po porazu na prvi tekmi nam je bilo hitro jasno, kaj moramo spremeniti v igri. V obrambi smo bili preveč mehki, hitro smo to spremenili, kar se je na naslednjih tekmah brez dvoma poznalo," je razložil Kyle Lowry (14 točk).

Embiid v 20 minutah dal 23 točk
Popolnoma enaka slika je bila v Philadelphii, kjer so Sixersi zlahka ugnali Brooklyn s 122:100. Tudi začetek je bil enako enostranski kot v Torontu, saj so gostitelji že v 8. minuti vodili s 25:3. Joel Embiid je v vsega 20 minutah dosegel 23 točk in 13 skokov in je po zmagi kar pokal od samozavesti: "Mislim, da gremo lahko do konca in osvojimo naslov." V drugem polčasu so si minutažo razdelili rezervisti.

Nuggetsi vodili že za 30
Denver je gladko premagal San Antonio s 108:90 in zdaj v seriji vodi s 3:2. Tudi ta tekma je bila enostranska, saj so Nuggetsi vodili tudi s 30 točkami razlike. Nikola Jokić je bil blizu trojnemu dvojčku (16 točk, 11 skokov in 8 podaj). San Antonio bo naslednjo tekmo gostil v noči na petek.

Končnica Lige NBA, 1. krog

Russell Westbrook po dominantnem rednem delu spet hitro končuje končnico. Foto: Reuters

Vzhod:
TORONTO (2) - Orlando (7) 4:1
115:96 (35:19, 32:28, 32:23, 16:26)
Leonard 27, Siakam 24, Lowry 14; Augustin 15, Iwundu in Ross po 12.

PHILADELPHIA (3) - BROOKLYN (6) 4:1
122:100 (32:15, 28:16, 35:33, 27:36)
Embiid 23, 13 skokov, Simmons 13, Harris 12; Hollis Jefferson 21, LeVert 18.

108:90 (26:19, 27:23, 32:21, 23:27)
Murray 23, Barton 17, Jokić 16, 11 skokov in 8 podaj; Aldridge in DeRozan 17.

PORTLAND (3) - Oklahoma City (6) 4:1
118:115 (29:37, 32:23, 27:30, 30:25)
Lillard 50 (met iz igre: 17/33, za tri: 10/18), Harkless in McCollum po 17; George 36, Westbrook 29, 11 skokov in 14 podaj, Schroder 17.

Sreda:
HOUSTON (4) - UTAH (5) 3:1
GOLDEN STATE (1) - LA CLIPPERS (8) 3:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.