Tony Parker je bil za Memphis nerešljiva uganka. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je iz igre metal 12/24. Foto: Reuters

Spursi so ugnali večno stranko Memphis s 103:96. Kawhi Leonard je bil običajno dober (29 točk), zelo pa se je izkazal Tony Parker, ki je ob metu 11/14 zbral 27 točk. Petkratni prvaki so imeli premoč v skoku (46:28). Samo v napadu so ujeli 16 žog in iz teh drugih priložnosti dosegli 17 točk.

Raptorsi zapravili prednost 25 točk
Toronto je v Milwaukeeju sredi tretje četrtine že vodil za 25 točk (71:46), a nato je padel v črno luknjo, saj je v naslednjih 15 minutah dosegel vsega sedem točk. Izid na semaforju je bil 80:78 v korist Bucksov.

Joseph edine točke dal v seriji 9:0
S serijo 9:0 se je Toronto vrnil v odločilno prednost. Prvih pet točk v tem odločilnem nizu je prispeval Cory Joseph (kar so bile sploh njegove edine točke na tekmi). Najboljši strelec je bil DeMar DeRozan (32 točk).

Casey: To je lastnost dobrih ekip
"Izgubili smo mirnost, bili smo panični. A v odločilnih trenutkih smo se pobrali, to je lastnost dobrih ekip," je bil zadovoljen trener zmagovalne ekipe Dwane Casey. Podobno pa je razmišljal tudi DeRozan: "Vedeli smo, da se ne bodo predali, a enako je veljalo tudi za nas."

Zdaj jih čaka Cleveland
Toronto se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z branilcem naslova Clevelandom, ki bo v ponedeljek gostil prvo tekmo. Obračun zadnjih let je na strani Cavsov, ki so letos dobili tri od štirih medsebojnih tekem, lani pa so dobili tudi obračun v konferenčnem finalu s 4:2. "Zmagati v Clevelandu je težko. Dobro vemo, kaj nas čaka. Na srečo nas do prve tekme čaka še nekaj časa za analizo," pred naslednjo oviro razmišlja Casey.